Zofia Merle, aktorka znana jako pani Stenia z serialu „Klan”, jest w bardzo trudnej sytuacji. Niedawno zmarł jej mąż, Jan Mayzel, a ona nie mogła go nawet pożegnać. Wszystko przez zły stan zdrowia.

Życie Zofii Merle nie należało do najłatwiejszych. Choć odnosiła ogromne sukcesy w branży aktorskiej, to sfera prywatna naznaczona była wieloma tragediami. Także teraz 84-latka nie jest w najłatwiejszej sytuacji.

Zofia Merle nie wychodzi z domu. Co się dzieje?

Merle, znana z takich seriali, jak „Klan” (gdzie wcielała się w panią Stefanię, gospodynię Pawła i Krystyny Lubiczów) czy „Na dobre i na złe” (rola Genowefy Burczykowej), przechodzi ciężkie chwile. Nie może wychodzić z domu.

30 grudnia 2021 zmarł Jan Mayzel, a aktorka nie mogła nawet pożegnać go na cmentarzu. Magazyn „Super Express” dotarł do informacji, zgodnie z którymi stan zdrowia Merle nie pozwala jej na opuszczanie domu. 

To nie pierwsza tragedia, która spotkała Zofię Merle. W 2013 roku zmarł jej syn. Marcin cierpiał na chorobę nowotworową i odszedł w wieku zaledwie 42 lat. Jego śmierć miała mocno odbić się na jej życiu: rzadziej pojawiała się publicznie, przyjmowała też mniej ról.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Mimo to aktorka jeszcze kilka lat temu pracowała w teatrze oraz telewizji; dopiero niedawno zakończyła karierę zawodową. Jeszcze w ostatnich latach można ją było zobaczyć w serialu „Klan”.

Przyjaciółka aktorki zdradziła dziennikarzom „Super Expressu”, że Merle obecnie ciężko choruje i nie opuszcza swojego mieszkania, dlatego nie zjawiła się na pogrzebie męża.

Zosia jest bardzo schorowana i nie mogła być na pogrzebie. Mieszka w bloku bez windy i już od pewnego czasu nie wychodzi z domu, bo nie jest w stanie wejść ani zejść po schodach – czytamy w „Super Expressie”.

Źródło: Super Express, filmpolski.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Ida Nowakowska nie mogła powstrzymać łez. W TVP na żywo przekazano najsmutniejsze informacje
  2. Pojechali do spalonego domu syna Magdy Gessler. Porażające, co zastali na miejscu
  3. Najrzadsze znaki zodiaku. Jest ich bardzo mało, są naprawdę wyjątkowe