Żołądek tej kobiety skrywał szokującą prawdę. Dziewczyna bowiem latami zjadała swoje własne włosy. Skala jej uzależnienia urosła do takiego rozmiaru, że zaniepokojona zwróciła się do specjalistów. Lekarz wykonał USG i doznał wstrząsu po tym, co zobaczył w brzuchu pacjentki. Nastolatka prawie otarła się o śmierć!

16-letnia kobieta cierpiała na pewien rzadki i niepokojący problem. Włosy stały się dla niej przedmiotem obsesyjnej… konsumpcji. Gdy zauważyła niepokojące zmiany w swoim organizmie, postanowiła w końcu wybrać się po pomoc do lekarzy. To, co specjaliści ujrzeli w jej brzuchu, było naprawdę przerażające.

Żołądek pełen włosów

 Dziewczyna sama zgłosiła się do doktora, ponieważ w jej ciele zaczęły zachodzić różne niepokojące zmiany. Zaczęła martwić się o kondycje włosów, które nadmiernie wypadały jej z głowy. Lekarz wykonał odpowiednie badania, a te wykazały stan anemiczny u pacjentki oraz coś obrzydliwego, co skrywał jej… żołądek.

 W brzuchu kobiety znajdował się szokujący obiekt, na który od razu uwagę zwrócili lekarze. Żołądek nastolatki był wypełniony niebezpieczną kulą z jej własnych włosów. Organizm nie radził już sobie z trawieniem włochatej masy, co wywołało u pacjentki problemy ze stanem krwi i wagi. Przerażony lekarz kazał natychmiast operować dziewczynę. Żołądek z kulą włosów od razu trafił pod skalpel. 

  1. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed popularnym produktem. Każdy może mieć go w kuchni
  2. Dziecko urodziło się z siwymi włosami. Rodzice bali się najgorszego

To mogło skończyć się tragicznie

  Lekarz dokładnie przeanalizował wyniki badań i sytuację nastolatki. To nie był pierwszy taki przypadek w medycynie. Żołądek był wypełniony włosami z powodu nerwicy, na którą cierpiała pacjentka. Objawiała się ona zjadaniem własnych włosów na tle nerwowym. Taki syndrom nosi fachową nazwę, to tzw. syndrom Roszpunki. Kobieta powinna zostać objęta opieką terapeuty, aby ten pomógł jej zbadać źródło problemu i niepokojącego zachowania.

 Z kolei kula włosów wypełniająca żołądek to inaczej „trichobezoar”. Lekarzom znany był już przypadek kobiety, która cierpiała na taki problem. Gdy dziewczyna poczuła się bardzo źle w szkole, została odesłana do domu, a stamtąd od razu trafiła do szpitala. Pomimo prób reanimacji nastolatki nie udało się uratować i zmarła na miejscu. Po sekcji zwłok stwierdzono obecność kuli włosów w żołądku, a ta doprowadziła do śmiertelnej infekcji.

żołądek
unsplash.com

Pewna kobieta była uzależniona od zjadania swoich włosów.

żołądek
unsplash.com

Lekarz po wykonaniu USG był w szoku.

żołądek
Verne Ho / unsplash.com

 Przypadek dziewczyny to tzw. niebezpieczny syndrom Roszpunki.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Choroba, której nie zobaczysz. 1 na 33 osoby jest nosicielem wadliwego genu
  2. Jest nagranie. Biedronka w polskiej miejscowości przyłapana na największej ściemie
  3. Przepis na domową pizzę. Trik na genialne ciasto, smak jak z najlepszej włoskiej pizzerii
  4. Radosław Majdan zdradził szczegóły porodu żony. Większość par nie ujawnia tak wiele
  5. Iwona Pavlović została blondynką. Na najnowszym zdjęciu nie przypomina siebie
  6. Rozcięli brzuch kobiecie w ciąży, ale nie było w nim dziecka. Lekarze osłupieli i podjęli natychmiastową decyzję

źródło: pikio.pl

Poprzedni artykułMężczyzna ukradł samochód. Po chwili spojrzał na tylne siedzenie, zamarł
Następny artykułUwielbiany piosenkarz i piękna aktorka spodziewają się dziecka. Oboje są bardzo młodzi
Redaktorka Lelum.pl. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje życie postanowiła związać z dziennikarstwem i muzyką. W wolnych chwilach ćwiczy jogę, chodzi na festiwale filmowe i tworzy poezję.