Żona Davida Bowiego wciąż zapiera dech w piersiach, chociaż ma już 62 lata. Dla wielu osób przetarła ścieżki, pozwalając na rozwój kariery, wiele osób zainspirowała. Jej życie nie było proste, nie każdy poradziłby sobie z tym, co przeszła. Warto wiedzieć, kim była Iman!

Iman na początku patrzyła na ich związek z dystansem, podczas gdy Bowie już planował, jak będą nazywać się ich dzieci. Jednak prawdziwa miłość zawsze znajdzie drogę, tak więc ukochana muzyka w końcu zrozumiała, że są sobie przeznaczeni. Spędzili razem wiele lat, ich szczęście zakończyła dopiero jego choroba. 

Kim jest Iman, żona Davida Bowiego?

Iman jest aktorką i modelką somalijskiego pochodzenia, która już od dawna pracuje w Stanach Zjednoczonych. Z wykształcenia politolożka, po raz pierwszy jako modelka pracowała w 1975 roku dla magazynu Vogue, kiedy na ulicach jednego z kenijskich miast zauważył ją fotograf Peter Beard. 

Kiedy zaczęła spotykać się z Davidem Bowie, była niedługo po drugim w swoim życiu rozwodzie. Być może po części dlatego tak ostrożnie podchodziła do tego związku. O Bowiem myślała na początku jak o stereotypowym rockmenie, nie ufała mu do końca. Jednak już wkrótce okazało się, że prawdziwa miłość zawsze znajdzie drogę i Iman zakochała się w mężczyźnie. Ślub wzięli w 1992 roku, najpierw podczas prywatnej ceremonii w Montreux, potem zorganizowali większą, bardziej publiczną, we Florencji. 

Iman i Davod Bowie

Kiedy po 10 latach starania się o dziecko z Bowiem jego żona w końcu zaszła w ciążę, para postanowiła, że odetną się od życia publicznego. Znanym faktem stało się to, że w ich prywatnym domu nie ma miejsca dla dziennikarzy, że jako osobistości są kimś zupełnie innym niż ludzie, którymi są prywatnie. Ich szczęście zakończyła śmierć muzyka w 2016 roku.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

żona
Arthur from Westchester, wikipedia.org

Iman swoją karierę modelki zaczęła w 1975 roku, mając 20 lat. 

żona
Entertainment Tonight, youtube.com

Davida Bowiego poznała w 1990 roku, kiedy wspólny znajomy umówił ich na randkę w ciemno. 

żona
 Photo by Henry Lamb/Photowire/BEI/BEI/Shutterstock (1191985s) David Bowie and Iman 2010 CFDA Fashion Awards, New York, America – 07 Jun 2010

Niezależnie od wieku, modelka zawsze zachwyca. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje aktorka kultowych seriali. „Odeszła we śnie” – poinformowała córka
  2. Anna Mucha planuje ślub? Pokazała zdjęcie z miejsca uroczystości, niedawno rozstała się z partnerem
  3. Ojciec nie przyznawał się do córki przez jej wygląd. Popłakał się, gdy przeszła metamorfozę

źródła: kobieta.onet.pl

Poprzedni artykułTata uderza w fotelik niemowlęcia. Wtedy do akcji wkracza kot, wszystko zostało nagrane
Następny artykułNowe sprytne oszustwo. Pod żadnym pozorem nie odpisuj na podobne wiadomości SMS
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego