Żona i mąż muszą zachowywać 2 metry odstępu, idąc ulicą? Zaostrzenia, które weszły w życie z dniem 1 kwietnia, dla niektórych wciąż pozostają niejasne. Większość odpowiedź na to pytanie może całkiem zaskoczyć. 
 
31 marca podczas konferencji prasowej, rząd poinformował o kolejnych ograniczeniach i zakazach w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Ci, którzy je złamią, muszą liczyć się z wysokimi karami pieniężnymi. Jak interpretować zaostrzenia, by uniknąć mandatu? Czy obowiązują one również członków rodziny? Czy mąż i żona, którzy spędzają ze sobą całe dnie, muszą zachowywać 2 metry odległości w przestrzeni publicznej? Dla wielu, ograniczenia w przemieszczaniu się w przestrzeni publicznej, wciąż pozostawiają wiele pytań.  
 
 
Nowe ograniczenia w przemieszczaniu się
 
Nowe ograniczenia w przemieszczaniu się weszły w życie w środę, 1 kwietnia. Tego dnia, rząd wprowadził obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, zakaz wychodzenia z domu osób niepełnoletnich bez opieki dorosłego, a także zakaz przebywania na plażach i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne, czyli w miejscach takich jak parki, lasy, bulwary, promenady czy plaże. Choć obostrzenia wydają się oczywiste, wiele osób nie jest pewnych, jak właściwie je zinterpretować, a jeden błąd, może nas sporo kosztować. 
 
 
Nad przestrzeganiem nowych przepisów czuwają policjanci, straż miejska i gminna oraz żandarmeria wojskowa. Ulice polskich miast patrolowane są przez służby mundurowe, drony, a także monitoring miejski. Jeżeli nie będziemy stosować się do obostrzeń, musimy liczyć się z grzywną w wysokości od 5 tys. do 30 tysięcy złotych. Czy zatem mąż i żona, którzy żyją z sobą na co dzień i są w bliskim kontakcie, na ulicy muszą zachować odległość dwóch metrów?  
  1. Magda Gessler sprzedaje potrawy na Wielkanoc. Sprawdziliśmy, ile kosztują i odebrało nam mowę
  2. Pod osłoną nocy zmieniono nagle rozporządzenie ws. obostrzeń. Nie wszyscy będą zadowoleni
  3. Wielkanoc 2020. Jak będą wyglądały święta? Rząd apeluje o nie jechanie do rodziny „Tragedia rodzinna”

Czy żona i mąż muszą zachować 2 metry odstępu, idąc ulicą?

Idąc ulicą, żona i mąż muszą zachować 2 metry odstępu. Nowe ograniczenia w przemieszczaniu się w przestrzeni publicznej dotyczą również rodzin, a także osób pozostających w bliskim pożyciu. 

Jeżeli więc wychodzimy z krewnymi, partnerem bądź jego rodziną, nadal musimy zachować między sobą odpowiednią odległość. Wyjątkiem od wprowadzonej zasady jest przemieszczanie się z dzieckiem do 13. roku życia, osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności lub potrzebie kształcenia specjalnego. Zachowanie odległości 2 metrów w przestrzeni publicznej nie obowiązuje również, kiedy opiekujemy się osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie

ZOBACZ ZDJĘCIA:

premier
Fot. gov.pl

Podczas konferencji prasowej 31 marca, premier poinformował o wprowadzeniu kolejnych zaostrzeń. 

żona
Fot. Ben White, Unsplash

Zachowanie odległości 2 metrów w przestrzeni publicznej nie obowiązuje jeżeli przemieszczamy się z dzieckiem poniżej 13. roku życia lub osobą, która wymaga opieki. 

żona
Fot. Sheri Hooley, Unsplash

Nadal obowiązuje zakaz zgromadzeń publicznych. Odległość 2 metrów w przestrzeni publicznej musi zachować również mąż idący z żoną, czy członkowie rodziny. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ogromna awantura domowa. 35-latek rzucił się na konkubinę, kobieta walczy o życie w szpitalu
  2. Gwałtowny wzrost zakażonych, Japonia wprowadzi stan wyjątkowy. Wiążą się z nim kolejne zakazy
  3. Tygrys z ZOO w USA ma koronawirusa. Najprawdopodobniej zaraził się od człowieka
  4. Edyta Herbuś pokazała zdjęcie bez ubrań. Fani są zachwyceni jej ciałem „Taka drobniutka”
  5. Epidemiolog twierdzi, że epidemia w Polsce zaczęła się kilka miesięcy temu. Wskazał prawdopodobną datę
  6. Późnym wieczorem zmieniono rozporządzenie dot. zakupów. Nie wszyscy będą zadowoleni
 
Poprzedni artykułWsiadły do samochodu i zrobiły sobie przejażdżkę. Za jazdę bez celu dostały mandat
Następny artykułOwczarek niemiecki vs obcinanie pazurów. Właścicielka nagrała reakcję psa
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.