Żona uwielbianego i cenionego na całym świecie sportowca przekazała smutną informację. Mężczyzna przegrał nierówną walkę z długą i ciężką chorobą. Jego odejście pogrążyło w żałobie nie tylko rodzinę i najbliższych przyjaciół, ale także wiernych i oddanych fanów, którzy bez względu na wszystko stanęliby za nim murem.

Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski w biegach średniodystansowych. Mężczyzna nie bez przyczyny uznawany był za najlepszego biegacza w historii. O śmierci poinformował prasę jego bliski przyjaciel, który smutną wiadomość otrzymał od jego ukochanej żony.

Żona sportowca przekazała smutną wiadomość

Najlepszy biegacz średniodystansowy w historii Nowej Zelandii, Peter Snell nie żyje. Zmarł w wieku 80 lat. Druzgocącą informację przekazał mediom przyjaciel i historyk sportu, Ron Palenski.

Mężczyzna w latach 60. uznawany za najlepszego na świecie. W 1960 roku na igrzyskach olimpijskich w Rzymie zasłużenie zdobył złoty medal na dystansie 800 metrów. Zaledwie 4 lata później ponownie zwyciężył na tym samym dystansie oraz na 1500 m. W Nowej Zelandii został uznany za niekwestionowanego mistrza sportu. W przeszłości uprawiał również tenis, krykiet, rugby, golf, a nawet badminton.

Sportowiec przegrał walkę z długą chorobą

Uwielbiany przed laty lekkoatleta od wielu lat miał kłopoty kardiologiczne.

-Ta wiadomość głęboko nas zasmuciła- zacytowało BBC wypowiedź IAAF.

Przewodniczący Nowozelandzkiego Komitetu Olimpijskiego Mike Stanley wspomniał dodatkowo, że jego osiągnięcia są w samym sercu sportowej historii kraju. Sportowiec zaraz po zakończeniu kariery przeniósł się do Stanów Zjednoczonych

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Żona
wikipedia.org

Żona przekazała smutną wiadomość dotyczącą śmierci znanego sportowca. 

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Z ostatniej chwili: b. polski premier wygrał z rakiem! Będzie żył
  2. Media nie opisują dziś początków ich związku. Byłą i obecną żonę Strasburgera łączyła niespodziewana relacja
  3. Kobieta siedziała u fryzjera 4 godziny. Teraz musi ukrywać się w domu, wstydzi się pokazać ludziom
  4. Viki Gabor chce być jak Roksana Węgiel? Wzoruje się na starszej koleżance
  5. Włosy pod pachami to twoja zmora? Dzięki jednej domowej metodzie pozbędziesz się ich raz na zawsze
  6. Ludzie mają dosyć Małgorzaty Rozenek. Wytknęli jej to w najbardziej bolesny sposób
Poprzedni artykułLidl przyciąga miłośniczki naturalnych kosmetyków. Oferta poszerza się z dnia na dzień
Następny artykułSuczka przedwcześnie urodziła szczeniaki, musiano wsadzić je do inkubatora. Jej zachowanie jest wręcz niemożliwe
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.