Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Agnieszka Fitkau-Perepeczko po latach zdradziła sekret swojego męża. „To cud, że zagrał Janosika”
Marta Kulik
Marta Kulik 18.11.2019 19:50

Agnieszka Fitkau-Perepeczko po latach zdradziła sekret swojego męża. „To cud, że zagrał Janosika”

żona
filmpolski.pl

Żona Marka Perepeczki po latach zdradziła pewien sekret. Okazuje się, że uwielbiany aktor mógł nie zagrać swojej kultowej roli, do dziś kochanej przez miliony Polaków. To cud, że zagrał Janosika – powiedziała w rozmowie z Super Expressem. Jego miejsce miał zająć inny gwiazdor, który ostatecznie wcielił się w innego bohatera.

Agnieszka Fitkau-Perepeczko, żona uwielbianego aktora po jego śmierci wyznała, że twórcy Janosika chcieli zrezygnować z jego udziału w serialu. Dziś widzowie nie wyobrażają sobie tej produkcji bez niego, ale niewiele brakowało, aby już po castingu pożegnał się z produkcją.

Żona Marka Perepeczki o Janosiku

Po kilkunastu latach od śmierci męża Agnieszka Fitkau-Perepeczko wyznała, że mógł nie zagrać Janosika. Po zdjęciach próbnych uznano, że… nie nadaje się do tej roli. Miał być za ładny i nie mówił gwarą. Jego miejsce miał zająć aktor, który ostatecznie wcielił się w inną postać.

-Na miejsce Marka szykowano już innego aktora, Czesława Jaroszyńskiego. Perepeczko czuł ogromną presję, ale nie poddawał się i walczył o swój pomysł na Janosika – mówiła dla Super Expressu.

żona

Aktorka wspomina, że mąż pragnął zagrać rolę po swojemu. Dużo czytał o Janosiku i chciał oddać charakter bohatera, ale miał też własne pomysły. Upierał się, aby mówić tak, żeby wszyscy widzowie mogli go rozumieć i marzył, aby postać była nieco bardziej poetycka.

Jak zmarł Marek Perepeczko?

Marek Perepeczko zmarł na zawał serca, odszedł w swoim mieszkaniu w Częstochowie 16 listopada 2005 roku. Urna z jego prochami znajduje się na warszawskich Powązkach. Nagła śmierć aktora była wielkim ciosem nie tylko dla jego bliskich, ale też dla rzeszy fanów.

-W tym roku, we wrześniu odwiedziłam Zakopane i spotkałam ludzi, którzy nie mogą zapomnieć o Marku. Uważają go za faceta mocnego i męskiego do obłędu, a jednocześnie delikatnego, takiego, który zawsze podzielił się wszystkim tym, co miał, a do tego był zdolny i piękny – mówiła Agnieszka Fitkau-Perepeczko dla Super Expressu.

Mieszkańcy uwielbiali i szanowali aktora. W przeciwieństwie do reszty obsady nie biesiadował w wolnym czasie i nie mieszkał w hotelu, gdzie odbywały się mocno zakrapiane imprezy. Chciał, aby żona była przy nim, dlatego wynajął dom. Po jego śmierci aktora z nikim się nie związała. Gwiazda twierdzi, że żaden z jej adoratorów nigdy nie dorówna Markowi.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

żona

Agnieszka Fitkau-Perepeczko zdradziła, że jej mąż mógł nie zagrać Janosika.

żona

Aktor miał własny pomysł na postać, który udało mu się zrealizować.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wszyscy z komórkami zapłacą więcej. Już niebawem podwyżka cen
  2. Została zgwałcona w wieku 14-lat. Urodziła, „Była przerażona”
  3. Syn Małgorzaty Kożuchowskiej zostanie gwiazdą? Sensacyjne doniesienia o 5-latku
  4. Dalida, gwiazda lat 70. odebrała sobie życie. Dokładnie zaplanowała swoją śmierć
  5. Magda Gessler była w miejscowości Krzysztofa Jackowskiego, usłyszała i zobaczyła fatalne rzeczy. „Sekta diabelska”
  6. Katarzyna od 5 lat ciągle jest w ciąży i jest z tego dumna. „Nie rozumiem kobiet, które poprzestają na jednym dziecku”