Twarz jej męża od kilku miesięcy nieprzerwanie gości na ekranach telewizorów milionów Polek i Polaków. Nie bieżąco podaje on komunikaty dot. pandemii koronawirusa. Kim jest żona ministra zdrowia Małgorzata Przewłoka-Niedzielska? Ujawniono, czym się zajmuje zawodowo, to bardzo ważne stanowisko.

Na stronie Kancelarii Premiera już jakiś czas temu ukazało się oświadczenie majątkowe ministra zdrowia Adama Niedzielskiego złożone na początku objęcia przez niego stanowiska. Ponadto szef resortu poinformował, czym zajmuje się jego żona.

Kim jest Małgorzata Przewłoka-Niedzielska?

Małgorzata Przewłoka-Niedzielska jest żoną obecnego ministra zdrowia. Jeszcze do niedawna bardzo mało było wiadomo na jej temat. Jednak zmieniło się to za sprawą oświadczenia majątkowego, jakie złożyć jej mąż oraz ona sama.

To właśnie dzięki oświadczeniu majątkowemu Polska dowiedziała się, czym zajmuje się żona szefa resortu zdrowia. Kobieta również musiała w swojej pracy ujawnić stan posiadania.

Okazuje się, że Małgorzata Przewłoka-Niedzielska sprawuje ważne stanowisko. Jest referendarzem w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa i pracuje w Wydziale Ksiąg Wieczystych.

Żona szefa MZ musiała przedstawić swój status majątkowy. Okazuje się, że wraz z mężem mają m.in. mieszkanie o powierzchni ponad 90 metrów kwadratowych i są współwłaścicielami domu (110 metrów kwadratowych). W ich posiadanie wchodzi również garaż, w którym stoi Mazda CX-5 z 2013 roku.

Żona ministra zdrowia złożyła oświadczenie majątkowe

Z jej oświadczenia majątkowego wynika, że wspólnie z mężem mają ok. 380 tys. oszczędności. Jednak nie jest u nich aż tak kolorowo, ponieważ małżeństwo ma do spłaty kredyt hipoteczny. Stan zadłużenia wynosi 87,8 tys. franków szwajcarskich.

Dane w oświadczeniach ministra zdrowia i jego żony różnią się od siebie. Różnice mogą wynikać stąd, że oświadczenie Małgorzaty Przewłoki-Niedzielskiej dotyczyło roku 2019. Szef MZ swój dokument składał z kolei w sierpniu bieżącego roku, kiedy obejmował obecny urząd.

Adam Niedzielski został mianowany na ministra zdrowia 26 sierpnia tego roku. Jego poprzednik Łukasz Szumowski podał się do dymisji.

Przypomnijmy, że wcześniej Niedzielski sprawował urząd prezesa i wiceprezesa Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Zasiadał również w radach nadzorczych dwóch spółek państwowych: Aplikacji Krytycznych i Polskiej Grupy Lotniczej.

Mało wiadomo o jego życiu prywatnym, którym się nie afiszuje. W Internecie trudno znaleźć jakiekolwiek fakty o rodzinie czy żonie ministra zdrowia. Jej zawód został ujawniony poniekąd z przymusu, ponieważ ona również musiała złożyć oświadczenie majątkowe.

Małgorzata Przewłoka-Niedzielska urodziła się 13 listopada 1974 roku, a więc niedawno skończyła 46 lat. Jest o rok młodsza od swojego męża, który jest z rocznika ’73.

Z pewnością jest dumna ze swojego męża, że podjął się tak trudnego i odpowiedzialnego stanowiska, jakim jest minister zdrowia. Adam Niedzielski nie ukrywa, że na przejściu z NFZ do MZ „stracił finansowo”. Jednak zapewniał, że robi to z poczucia misji i na bieżąco informuje Polki i Polaków o decyzjach dot. powrotu dzieci do szkół czy Bożego Narodzenia.

Zobacz zdjęcie:

żona
fot. eastnews.pl/Piotr Molecki

Żona ministra zdrowia pełni ważną funkcję.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: strona Kancelarii Premiera

 

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl