Żona poinformowała w Gazecie Wyborczej o śmierci Jerzego Plicha: do ostatnich chwil życia był świadomy. Był ciepłym, czułym człowiekiem. Kochał życie, nie był samotnikiem, jak próbowano go przedstawiać. Polski pisarz, publicysta, dramaturg i scenarzysta filmowy zmarł w wieku 68 lat. Fani są zrozpaczeni.

Nie żyje Jerzy Plich – Laureat Nagrody Literackiej Nike za powieść Pod Mocnym Aniołem. Jak informuje Gazeta Wyborcza, miał problemy z ciśnieniem.

Żona poinformowała o śmierci pisarza

Już w 2012 roku zaczęły się problemy zdrowotne pisarza. Plich poinformował wtedy, że cierpi na Parkinsona. W zeszłym roku, kiedy przeniósł się z żoną do Kielc, jeździł już na wózku inwalidzkim. Jak informuje Gazeta Wyborcza, pisarz już od jakiegoś czasu zmagał się z problemami z ciśnieniem. 

-Do ostatnich chwil życia był świadomy. Był ciepłym, czułym człowiekiem. Kochał życie, nie był samotnikiem, jak próbowano go przedstawiać – podkreśliła w Gazecie Wyborczej jego żona Kinga.

  1. Bardzo przykry widok grobu małej Madzi z Sosnowca. Nikt już nie pamięta o jej cierpieniu?
  2. Miało być 1200 złotych od poniedziałku. Wiemy, ile naprawdę dostaną Polacy „na głowę”, niestety nie mamy dobrych wieści
  3. Smutne informacje o Katarzynie Dowbor. Gwiazda jest nieuleczalnie chora

Kim był Jerzy Plich?

Jerzy Plich był polskim pisarzem, publicystą, felietonistą, dramaturgiem oraz scenarzystą filmowym. Artysta był m.in. autorem scenariusza filmu Pod mocnym aniołem, który powstał na podstawie jego powieści. Za książkę otrzymał Literacką Nagrodę Nike w 2001 r.

Choroba pisarza wpłynęła także na jego dorobek artystyczny. Jerzy Pilch w Drugim Dzienniku, który publikowany był w Tygodniku Powszechnym, poruszał tematy dotyczące zwyrodnienia ciała i umysłu. To smutne, gdy tak wspaniali artyści odchodzą z tego świata. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

żona
Fot. wikipedia.pl/ Mgieuka

Żona poinformowała, że Jerzy Plich nie żyje.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polakom zostały już ostatnie dni na ważną czynność. Za jej pominięcie grozi ogromna kara finansowa
  2. Jednak nie będzie 1000+? Wyszły na jaw nowe informacje
  3. Ewa Szykulska codziennie cierpi. Nic nie da się zrobić, mimo wszystko nie zamierza się użalać
  4. Para młoda razem z gośćmi weselnymi zginęła na miejscu. Tragedia chwilę po ślubie
  5. Wzorki na paznokcie – jak je zrobić? Przedstawiamy nasze 2 proste propozycje
  6. Czy Tadeusz Rydzyk miał święcenia i jest księdzem? Ujawniamy tajemnice redemptorysty

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Poprzedni artykułNajnowsze informacje o pieniądzach Polaków. Czy powinniśmy czuć się oszukani?
Następny artykułOgromna wpadka na antenie RMF FM. Wszystko na żywo, prowadzący nie mógł wytrzymać
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.