ZUS wypłaca zawrotne kwoty. Składając jeden wniosek, można otrzymać nawet 1400 złotych. Wiemy, kto może ubiegać się o dodatkowe świadczenie od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przelewy są wysyłane do obywateli w zawrotnym tempie, instytucja podała, kiedy można spodziewać się środków.

ZUS systematycznie wypłaca dodatek solidarnościowy. Polakom przelano już ponad 92 miliony złotych. O świadczenie można jeszcze wnioskować, wiemy co zrobić, by otrzymać nawet 1400 zł dodatkowej gotówki.

Dodatkowe pieniądze od ZUS

Dodatek solidarnościowy przysługuje każdemu, kto z powodu epidemii koronawirusa stracił stanowisko pracy po 15 marca 2020 roku. Dotyczy to również tych osób, którym w tym okresie wygasła umowa i nie została przez pracodawcę przedłużona. To jednak niejedyny warunek, jaki trzeba spełniać, by otrzymać świadczenie.

Żeby podanie o świadczenie zostało pozytywnie rozpatrzone, obywatele muszą spełniać jeden ważny warunek. Przed utratą pracy w 2020 roku trzeba było podlegać ubezpieczeniom społecznym z tytułu umowy o pracę przez co najmniej 60 dni. O dofinansowanie mogą starać się także ci, którzy są zarejestrowani jako bezrobotni, jednak przyznanie dodatku solidarnościowego jest jednoznaczne ze wstrzymaniem wypłaty zasiłku dla niezatrudnionych.

  1. Poprawka Senatu odrzucona. Emeryci nie dostaną 500 zł na wakacje 2020, wszystko 2 dni po wyborach
  2. Może masz podobną monetę? Możesz być milionerem, chodzi o nominał 5 zł, niezwykłe
  3. Popularna sieć sklepów alarmuje swoich klientów. Pilnie wycofano niebezpieczny produkt, należy go natychmiast zwrócić

Jak uzyskać pieniądze z ZUSu?

Niedawno pisaliśmy o tym, jak emeryci mogą otrzymać dodatkowe pieniądze. Teraz okazuje się, że 1400 zł może trafić do naszej kieszeni po złożeniu prostego wniosku. O świadczenie można wnioskować wyłącznie drogą elektroniczną, na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE). 

Dodatek solidarnościowy jest wypłacany w ekspresowym tempie. Staramy się realizować nasze hasło: dziś wniosek jutro wypłata świadczenia. Z naszych danych wynika, że najczęściej o środki wnioskują kobiety – 59 proc. Jeśli chodzi o podział wiekowy, to najwięcej wniosków składają osoby w wieku od 26 do 35 lat  – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS, cytowana przez portal interia.pl.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZUS
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 01.04.2020. n/z Napis ZUS i pieniadze.

ZUS może wypłacić nawet 1400 zł. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kociak wygląda, jakby go namalował Picasso. Internauci oszaleli na jego punkcie
  2. Kolejne europejskie miasto zrywa współpracę z Polską. Powód jest poważny
  3. Kinga Rusin też odchodzi ze śniadaniówki TVN-u? Zrozpaczeni fani nie mogą uwierzyć w jej ostatnie słowa
  4. Operacje plastyczne zniszczyły jej twarz? Dziś jest nie do poznania, mężczyźni wariowali na jej punkcie
  5. Doda przekazała dramatyczne wieści. Odszedł ktoś bliski jej sercu, był obok niej przez 14 lat
  6. Mało kto znał prawdę. Można się złapać za głowę na wieść, kim jest mąż Katarzyna Pakosińskiej

Źródło: interia.pl

 

Poprzedni artykułKrzysztof Jackowski ostrzega Andrzeja Dudę. Miał dramatyczną wizję, Prezydent będzie w niebezpieczeństwie
Następny artykułGwiazda „Love Island” powiększyła biust. Pokazała zdjęcia przed i po
Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.