ZUS może wypłacić nawet 4200 zł. To już ostatni moment. Przypominamy, jak dostać dodatkowe pieniądze od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Środki można otrzymać w ramach dodatku solidarnościowego przeznaczonego dla osób, które straciły zatrudnienie w wyniku epidemii koronawirusa.

ZUS jasno określił wymagania, które trzeba spełnić, by uzyskać dodatek solidarnościowy. Wiemy, co trzeba zrobić, żeby otrzymać pełną kwotę świadczenia. Trzeba się spieszyć.

Dodatkowe pieniądze od ZUS, wiemy jak je otrzymać

Dodatek solidarnościowy to świadczenie, które przeznaczone jest dla wybranej grupy osób. O środki mogą ubiegać się osoby, które z powodu skutków epidemii koronawirusa straciły zatrudnienie. Brani pod uwagę są tylko ci, którzy zostali zwolnieni lub którym nie przedłużono umowy po 15 marca 2020 roku i zdążyli już przepracować na umowie o pracę co najmniej 60 dni.

Bon solidarnościowy jest wypłacany przez trzy miesiące: czerwiec, lipiec oraz sierpień i wynosi 1400 zł. Wypłata następuje między 1 czerwca a 31 sierpnia. Co istotne, składając wniosek w lipcu, dofinansowanie dostaniemy przez dwa miesiące, jeśli złożymy podanie w sierpniu — dodatek będzie przysługiwał nam tylko przez jeden miesiąc.

  1. Nie żyje legendarny aktor. Polacy kochali filmy z jego udziałem
  2. Włożyła truskawki to miski z octem. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania, nigdy nie zrobi inaczej
  3. Polsat przekazał wiadomość z ostatniej chwili. Chodzi o II turę wyborów

Termin składania wniosków

By otrzymać bon solidarnościowy przez trzy miesiące, należy najpóźniej dzisiaj – 30 czerwca — złożyć odpowiednie podanie. O świadczenie można wnioskować wyłącznie drogą elektroniczną na  Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Informacją o przyznaniu  bonu będzie przelew na konto, o odrzuceniu dowiemy się z informacji zamieszczonej na naszym profilu w PUE ZUS.

Dodatek solidarnościowy powstał w celu zmniejszania skutków panującej epidemii. Niedawno pisaliśmy o stopie bezrobocia w Polsce. Dzięki środkom wypłacanym przez ZUS Polakom ma być łatwiej odnaleźć na nowo źródło zatrudnienia i spokojnie przeżyć przez kolejne miesiące.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZUS
fot. gosiak1980/Pixabay

ZUS może wypłacić nawet 4200 zł. Wiemy, jakie warunki trzeba spełniać.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Południe Polski tonie pod wodą, sytuacja nadal niebezpieczna. Są najnowsze ostrzeżenia, złe wieści dla tysięcy osób
  2. W Polsce rozbił się śmigłowiec. Są ofiary śmiertelne, porażające doniesienia
  3. Gdyby decydowali więźniowie, druga tura nie byłaby potrzebna? Wiemy, kto wygrał w zakładach karnych
  4. Kelnerka zobaczyła, co zostawił jej bogaty klient i zaczęła się trząść. Nigdy nie mogła się spodziewać podobnej rzeczy
  5. Ogromna zmiana na polskiej granicy. Wielu nie miało pojęcia, że zacznie się już dzisiaj
  6. Zaledwie 8 godzin po porodzie doszło do ogromnej tragedii. Ojciec po słowach lekarzy upadł na ziemię

Źródło: se.pl

 

Poprzedni artykuł7 oznak, że w twoim związku dzieje się źle. Jeśli je zauważysz, lepiej uciekaj
Następny artykułMargaret obchodzi dziś kolejne urodziny. Nie zgadniecie ile ma lat
Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.