Zuzanna Łapicka nie żyje. Dzisiaj dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Zuzanny Łapickiej. O jej odejściu poinformował opinię publiczną reżyser Andrzej Saramonowicz za pośrednictwem portalu Facebook. Kim była Zuzanna Łapicka i dlaczego odeszła tak młodo? 

Zuzanna Łapicka nie żyje. Ta wiadomość wstrząsnęła zarówno przyjaciółmi i rodziną, jak i wielbicielami jej twórczości. Umarła Zuzanna Łapicka. Mógłbym to zbić bonmotem Tuwima. – Nie wiem, co się na tym świecie porobiło. Zaczynają umierać ludzie, którzy nigdy dotąd nie umierali – ale to nie wystarczy. Bo Zuzia była fantastycznym człowiekiem, napisał Saramonowicz. Czy tej śmierci można było zapobiec?

Kim była Zuzanna Łapicka? 

Zuzanna Łapicka-Olbrychska przyszła na świat 18 marca 1954 roku. Była córką znanego polskiego aktora Andrzeja Łapickiego, zmarłego przed sześcioma laty, oraz żoną innego aktora, Daniela Olbrychskiego. 

Łapicka pracowała przez wiele lat jako dziennikarka i pisarka. Publikowała m.in. w magazynach „Elle”, „Film” oraz „Uroda”, a w 1989 r. została kierownikiem Redakcji Publicystyki Kulturalnej stacji TVP1 i pełniła tę funkcję przez wiele lat. 

Zuzanna Łapicka Daniel Olbrychski

W maju tego roku na półki księgarń trafiła jej debiutancka książkaDodaj do znajomych, w której rozliczała się z romansową przeszłością swojego męża. Osierociła ich wspólną córkę, 36-letnią córkę Weronikę. 

Na co choruje Zuzanna Łapicka?

W chwili śmierci miała zaledwie sześćdziesiąt cztery lata. Jak poinformowała Krystyna Janda, aktorka i jej bliska przyjaciółka, od blisko dwóch lat zmagała się z chorobą nowotworową.

Wynika z rozmowy dziennikarki z magazynem Viva!, długo wierzyła, że uda jej się pokonać nowotwór: Miałam szczęście, że trafiłam do wspaniałych lekarzy na Śląsku: profesora Lampego i doktora Piątka. Dzięki nim nigdy nie straciłam wiary w to, że warto walczyć.

Niestety, jak się okazało, choroba zwyciężyła. Na razie nie podano informacji, kiedy miałby odbyć się pogrzeb. Jak wspomina Saramonowicz, Łapicka była człowiekiem ludzkim, ale i wściekłe inteligentnym, który nie zadowalał się byle czym. Jej odejście czyni wywrę. Polska kultura poniosła kolejną stratę nie do zastąpienia. Żal przeraźliwy. Płaczę, bo cóż innego pozostało. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

zuzanna łapicka
fot. tvn.pl

Zuzanna Łapicka-Olbrychska nie żyje. Co doprowadziło do tragicznej śmierci tej popularnej dziennikarki?
1
2
3
Poprzedni artykułPromocje w Sephora. Kultowe i ekskluzywne kosmetyki nawet do -40%!
Następny artykułFryzura na święta, która podbija Instagram. Jak wygląda najnowszy instagramowy trend?
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.