Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > 6 oznak, że jesteś w toksycznym związku. Numer 4 wyjawia całą prawdę
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 12.05.2020 16:00

6 oznak, że jesteś w toksycznym związku. Numer 4 wyjawia całą prawdę

związek
fot. pexels.com/Polina Zimmerman

Czujesz, że twój związek nie jest taki, jak być powinien? Albo zawsze wydawało Ci się, że relacja między kobietą a mężczyzną wygląda zupełnie inaczej, niż to, co ty tworzysz ze swoim partnerem? Zapoznaj się z 6 oznakami toksycznego związku, szczególnie z pozycją numer 4. Może okazać się, że jesteś z niewłaściwą osobą.

Związek powinien być przepełniony wzajemnym szacunkiem i płynącą z niego radością. Aby ta relacja była zdrowa i przynosiła nam radość, zamiast kolejnych problemów, musi spełnić kilka warunków. W niektórych zagmatwanych relacjach ciężko się odnaleźć i zdefiniować czy są dla nas właściwe. Znamy 6 oznak, które wskazują, że twój związek jest toksyczny.

6 oznak, że jesteś w toksycznym związku

 1. Bierzesz na siebie wszystkie obowiązki – twój partner uważa, że to ty powinnaś zajmować się sprzątaniem, gotowaniem i dbaniem o dom? Jeżeli do tej pory byłaś przekonana, że to tylko twoja działka, zapomnij o tym. Jeżeli twoja druga połówka traktuje cię jak służącą, to zaproponuj mu wyprowadzkę do mamy.
 2. Twój chłopak ciągle cię ocenia i krytykuje – nie czujesz, że twój partner cię wspiera i pomaga w realizacji marzeń? Każdy twój krok jest krytykowany serią nieprzyjemnych epitetów? Facet, który cię kocha, nie będzie sukcesywnie podcinał ci skrzydeł.
 3. Nie dbasz o siebie tylko o niego – uważasz, że to on jest najważniejszy, a twoje potrzeby nie mają znaczenia. Jeżeli tak jest, to jesteś w błędzie. Nie żyjesz jedynie po to, by uszczęśliwiać swojego faceta. W pierwszej kolejności zadbaj o siebie i swoje samopoczucie.
 4. Twój facet obwinia cię o wszystko – jakiekolwiek potknięcie od razu przypisywane jest tobie? Jeżeli twój facet nieustannie obarcza cię odpowiedzialnością za wszystkie porażki, nie zastanawiaj się ani chwili dłużej. Ten toksyczny typ może tylko wpędzić cię w kłopoty.
 5. Usprawiedliwiasz zachowanie partnera – jeżeli nieustannie usprawiedliwiasz jego wybryki, to powinna zapalić ci się czerwona lampka. Nie bądź zaślepiona i jeżeli on krzywdzi cię, bądź zachowuje się nieodpowiednio wiedz, że nic takiego zachowania nie usprawiedliwia.
 6. Twój partner rywalizuje z tobą – jeżeli zazdrość o twoje sukcesy napędza go do działania, to znak, że twój partner powinien zastanowić się nad sobą. Twoje osiągnięcia powinny być dla niego źródłem radości, a nie powodować chorą zazdrość, czy poczucie urażonej dumy.
 1. Nikt nie zgłosił się po pieniądze. Przepadła ogromna wygrana
 2. Nie mamy dobrych informacji dla seniorów. Chodzi o wysokość emerytur
 3. Będą bony turystyczne 1000 plus? Wiceminister rozwoju prezentuje nowy projekt

Jeżeli któryś z tych punktów jest Ci bliski, zastanów się, czy warto trwać w takiej relacji.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

związek

Znamy 6 oznak, które wskazują, że jesteś w toksycznym związku.

związek

Zwróć szczególną uwagę, na punkt numer 4.

związek

Jeżeli któryś z tych punktów jest ci bliski, zastanów się, czy twój facet jest warty zachodu.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Łowca burz ostrzega przed trąbą powietrzną. IMGW wydało pilny komunikat
 2. „Lepiej zapytajcie Chiny”. Prezydent USA nagle przerwał konferencję i opuścił spotkanie za granicą
 3. Koniec słońca w maju? Prognozy pogody już od poniedziałku zapowiadają opady śniegu
 4. Ekspert złapał się za głowę po wypowiedziach gwiazd o koronawirusie. Edyta Górniak zrobiła szczególnie piorunujące wrażenie
 5. Zagrała jedną świetną rolę i rozpłynęła się w powietrzu. Co się stało z piękną Małgorzatą Snopkiewicz?
 6. Zadziwiająca scena podczas minuty ciszy w Sejmie. Wielu będzie oburzonych

Źródło: beautyporadnik.pl