Związek i wyjście z ukochaną osobą w miejscu publicznym dla osób LGBT w Polsce to często wiąże się z prawdziwym niebezpieczeństwem. Realia są takie, że trzeba się liczyć z przemocą i wykluczeniem, często nawet ze strony rodziny. Polska piosenkarka opowiedziała historię swojego coming outu. Kiedy mój związek wyszedł na jaw, rodzice zabrali mnie do psychiatry wyznała na łamach Wysokich Obsaców.

Wciąż niektóre osoby publiczne obawiają się mówić o swojej orientacji w obawie przed nienawiścią ze strony homofobów i utratą szans na dalszą karierę. Polska piosenkarka jednak zdecydowała się na coming out. W wywiadzie udzielonym Wysokim obcasom opowiedziała o tym, że jest lesbijką i jak jej związek z kobietą wpłynął na relacje z rodziną.

Iwona Skwarek: coming out

Iwona Skwarek, wokalistka, kompozytorka i producentka zespołu Rebeka udzieliła wywiadu Wysokim obcasom. Opowiedziała w nim o tym, że jest lesbijką i jak jej otoczenie reaguje na jej związek z kobietą.

– Czasem, kiedy idziemy gdzieś razem, najpierw muszę rozejrzeć się na boki, zanim zrobię coś totalnie normalnego. Problematyczne są zwykłe czynności, o których nikt heteroseksualny nie myśli na co dzień. Czasem chwytam ją za rękę i mam nieprzyjemne uczucie, że zaraz ktoś mi zwróci uwagę — powiedziała odważna piosenkarka.

związek iwona skwarek
fot. instagram.com/iwona_skv

Jak rodzina zareagowała na związek?

Iwona Skwarek opisała też jak jej rodzina zareagowała na jej coming out.

–  Mama podejrzewała, że podobają mi się dziewczyny, i nawet zapytała, czy tak jest — opowiedziała wokalistka. – Ja jednak nie potrafiłam się do tego przyznać, czułam się sparaliżowana, prawdopodobnie przez wstyd. Kiedy mój związek wyszedł na jaw, rodzice zabrali mnie do psychiatry, by skonsultować, czy homoseksualizm to choroba. Kiedy psychiatra powiedziała, że nie trzeba mnie leczyć, uwierzyli.

Iwona Skwarek opowiedziała też o nowej piosence zespołu Rebeka pod tytułem Pocałunek, która traktuje o strachu towarzyszącym byciu lesbijką w miejscu publicznym.

– Wracałam z moją dziewczyną z kina i pocałowałam ją na ulicy. Takim bardzo delikatnym buziakiem. Nagle z okna w bloku obok wydarła się na nas jakaś kobieta. Momentalnie spanikowałam, skuliłam się w sobie i jak wróciłam do domu, to cały czas o tym myślałam — opowiedziała o genezie utworu.

Wydarzenie zainspirowało kompozytorkę do napisania nowej piosenki:

– Wcześniej spotkało mnie wiele podobnych sytuacji, ale ta bardzo mnie poruszyła. Później napisałam piosenkę o tym, że tyle lat boję się pocałować na ulicy dziewczynę, którą kocham.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

iwona skwarek związek
fot. instagram.com/iwona_skv

Iwona Skwarek opowiedziała o tym jak na jej związek zareagowała rodzina.

związek iwona skwarek
fot. instagram.com/iwona_skv

Piosenkarka dokonała coming outu na łamach Wysokich obcasów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nowa opłata od przyszłego roku. Polska rodzina będzie dokładać do przestarzałych technologii
  2. Mężczyzna kupił piękny dom. Poczuł niepokój i zaczął kopać w ogrodzie, odkrył prawdę
  3. Agata Duda zachwyciła w Tokio. Pierwsza Dama nigdy nie wyglądała tak modnie i stylowo ZDJĘCIA
  4. Kobieta ciągnie psa na smyczy tak, że prawie go dusi. To, jak zareagował przechodzień zasługuje na oklaski
  5. Mama była przekonana, że sfotografowała ducha leżącego przy jej małym dziecku. Prawda okazała się zaskakująca
  6. Media obiegła smutna wiadomość o synowej Katarzyny Dowbor. Fani są zmartwieni

 

Poprzedni artykułPoszła do lekarza z silnym bólem brzucha. Okazało się, że jest w 9 miesiącu ciąży
Następny artykułTeściowa krytykowała synową za wszystko. Odpowiedź jej syna podbiła serce milionów kobiet
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Skończyła filologię niemiecką i amerykanistykę. Interesuje się życiem gwiazd i historią ruchów lewicowych na świecie. W wolnych chwilach ogląda polskie filmy z lat 60.