Związek na odległość jest najtrudniejszym związkiem do utrzymania. Oznacza on tęsknotę, a często również samotność. Taka relacja wymaga nie tylko cierpliwości i empatii, ale również mocnego zaangażowania zarówno ze strony partnera, jak i partnerki. Chcecie poznać sposoby na idealny związek na odległość? 

Związek na odległość wymaga poświęcenia. Ten temat wzbudza wiele emocji i może podzielić ludzi na tych, którzy wierzą w powodzenie takiej relacji i na tych, którzy są do tego nastawieni sceptycznie. Niepodważalny jest fakt, że utrzymanie takiego związku jest wyjątkowo trudne i wymaga ogromnej cierpliwości i wyrozumiałości. 

Jak utrzymać związek na odległość? 

Po pierwsze pamiętaj, że taki związek zawsze powinien być satysfakcjonujący i intymny. To chyba nie jest nowością, prawda? A jednak dużo osób, które są w takiej relacji, o tym zapomina. Możecie opowiadać sobie o spędzonym dniu, o tym, co przydarzyło Wam się w pracy, a nawet co jedliście w ciągu dnia. Dzięki temu pomimo odległości dalej będziecie pielęgnować bliskość i intymność.

Nie bój się wysyłać do swojej połówki erotycznych wiadomości! To jest wręcz wskazane. W tym przypadku nie ma mowy o idealnej porze na wysłanie takiej wiadomości. Takie SMS-y lubi dostawać każdy, a zwłaszcza partner, który jest setki kilometrów od nas. 

Codzienne rozmowy są kluczem do bliskości. Na pewno uda wam się ustalić godzinę, w której będziecie do siebie dzwonić albo rozmawiać przez Skype’a. Musisz również pamiętać o jednej rzeczy. Twój partner ma prawo być czasem zmęczony, tak samo, jak Ty. Nie obrażaj się na niego, kiedy zamiast telefonu, wyśle Ci SMS-a. 

Świetnym pomysłem będzie zorganizowanie randki. Nie, nie przesłyszałaś się. Obejrzyjcie ten sam film, możecie też przygotować kolację albo wspólnie napić się wina przed monitorem. Dlaczego nie? To może okazać się bardzo dobrym pomysłem. 

A co z seksem? Seks przez telefon nie zastąpi Ci seksu w rzeczywistości, ale z pewnością pomoże Ci podtrzymać namiętność i pożądanie w związku. Nie wstydź się swojego partnera i nie wstydź się mówić mu sprośnych rzeczy przez telefon. To może być naprawdę świetna zabawa!

Jak przetrwać związek na odległość? 

Nie masz ochoty spotykać się ze znajomymi, bo wokół Ciebie same pary? Nie izoluj się od znajomych! Jak podaje portal ohme.pl, psycholodzy wyróżniają dwa typy samotności: emocjonalną i społeczną. Emocjonalna pojawia się wtedy, kiedy brakuje nam bliskości drugiej osoby. Drugi typ samotności występuje, kiedy izolujemy się od ludzi. Oba te typy występują u osób, które są w związkach na odległość. Bądźmy szczerzy, nie można z takiej relacji wyeliminować samotności emocjonalnej. Twojego partnera nie ma obok Ciebie. Bardzo istotne w tym przypadku będzie utrzymanie dobrych relacji z przyjaciółmi, rodziną. Nie siedź sama w domu!

W związku na odległość również mogą pojawić się kłótnie. To nieuniknione. Dlatego ważne jest mieć kogoś, komu będziesz mogła się wyżalić i opowiedzieć o swoich problemach. 

Zazdrość jest również nieuniknionym elementem każdego związku, nie tylko tego na odległość. To trudny orzech do zgryzienia. Jeśli poczujesz się zazdrosna, porozmawiaj o tym ze swoim partnerem. Pamiętaj, że decydując się na związek na odległość, powinnaś być świadoma tego, że nie będziesz ciągle przy partnerze i czasami nie będziesz wiedzieć, gdzie on w danym momencie jest. Najważniejszą rzeczą w każdym związku jest zaufanie. To ono buduje dobre i trwałe relacje. Bez zaufania niestety nie uda Ci się stworzyć związku na odległość. 

Postaraj się patrzeć na wasz związek jak na coś tymczasowego. Odstaw w kąt umartwianie się i użalanie nad tym, ile czasu się nie widzieliście i jak długo jeszcze nie zobaczysz swojego partnera. Myśl pozytywnie!

Jakie są wasze sposoby na udany związek na odległość? Macie jakieś rady, które okazały się cudowne? 

ZOBACZ TEŻ: 

  1. Kobieta bluszcz w związku. 5 oznak, że nią jesteś
  2. Przestrzeń w związku. Dlaczego jest tak ważna?
  3. Jak poderwać starszego faceta? 10 sposobów na dojrzałego mężczyznę