Związek ze starszym facetem to nie lada wyzwanie. Różnica wieku może być albo błogosławieństwem, albo przekleństwem. Czy związek ze starszym facetem ma prawo do happy endu, czy jest z góry skazany na porażkę?

Ona jest młoda, a on starszy od niej o kilka lub kilkanaście lat. Są zakochani i marzą o wspólnej przyszłości. Wszyscy odradzają im ten związek mówiąc, że różnica wieku w końcu doprowadzi do rozstania.

Związek ze starszym facetem, zalety?

Zastanawialiście się jakie plusy i minusy ma związek ze starszym facetem? Przygotowaliśmy dla was specjalne zestawienie, które pomoże wam odpowiedzieć na pytanie, czy wiązanie się ze starszym od siebie mężczyzną to dobry pomysł.

  1. DOŚWIADCZENIE. Starszy o kilkanaście lub kilkadziesiąt lat mężczyzna ma zdecydowanie większe doświadczenie niż chłopak w podobnym wieku co ty. I nie chodzi tu tylko o seks, chociaż pod tym względem starsi faceci na pewno przodują przed twoimi rówieśnikami. Jeśli chodzi o doświadczenie życiowe i to, dotyczące bycia w relacjach, starszy partner po prostu wie co i jak. Wie jak obchodzić się z kobietą. Dzięki bagażowi doświadczeń z poprzednich związków wie jak odczytywać pewne sygnały i reakcje partnerki.
  2. SPOKÓJ. Związek ze starszym facetem raczej na pewno będzie pozbawiony szaleństw i weekendów w najgłośniejszych klubach w mieście. Twój starszy partner lata imprezowania ma za sobą i woli spędzić spokojny wieczór przy dobrym winie i filmie obok wtulonej w niego partnerki. Jako że starszy mężczyzna ma za sobą więcej doświadczeń związkowo-życiowych, na pewno nie musisz się martwić, że zrobi ci awanturę o to, że chcesz wyjść z koleżankami na kolorowego drinka. Związek ze starszym facetem ma tę zaletę, że mężczyzna jest bardziej wyrozumiały i empatyczny.
  3. KLASA. Starszy facet po prostu ma klasę. On doskonale wie, jak traktować kobietę, by czuła się szanowana i kochana. Związek ze starszym facetem pokaże męskość od najlepszej strony — twój starszy partner jest za pan brat z dobrymi manierami i zawsze jest taktowny, nie musisz martwić się, że popełni faux pas w obecności twoich znajomych czy rodziny. Jest szarmancki i gentlemański — nie przejawia się to tylko i wyłącznie w otwieraniu drzwi czy przepuszczaniu cię pierwszej, ale również w traktowaniu innych osób. Właśnie to, jak on traktuje innych powie ci, jakim człowiekiem jest naprawdę, więc zwróć na to uwagę.
  4. STAŁOŚĆ. Starszy facet nie szuka przelotnego romansu, ale stałej i satysfakcjonującej relacji. Potrzebuje domowego ogniska i kobiety, z którą będzie mógł stworzyć pełen miłości, oddania i wzajemnego szacunku związek. Zdrady też nie są w głowie starszemu partnerowi, więc jeśli szukasz kogoś na chwilę, lepiej wybierz kogoś w twoim wieku.

Związek ze starszym facetem, wady?

  1. PRZEPAŚĆ POKOLENIOWA. Na pewno najistotniejszą wadą związku ze starszym facetem jest przepaść pokoleniowa. Czasem nawet kilka lat różnicy może stanowić duży problem. Warto więc być wyrozumiałym i pamiętać o tym, kiedy zdarzają się kłótnie czy artykułowanie swoich opinii i poglądów.
  2. MŁODOŚĆ MA SWOJE POTRZEBY. Osoby młode częściej niż dojrzałe potrzebują mocnych wrażeń i chętniej próbują nowych rzeczy. Stare powiedzenie mówi, że młodość musi się wyszumieć i wyszaleć — starszy facet to wszystko ma już za sobą, więc jeśli ty jesteś imprezową dziewczyną, zastanów się, czy związek ze starszym facetem jest dla ciebie.
  3. CISZA W SYPIALNI. Starszy facet ma dużo większe doświadczenie w sferze seksualnej niż mężczyzna w twoim wieku. Dzięki temu nie musisz się martwić, że będzie kiepski w łóżku lub samolubny. Seks jest dla facetów bardzo ważny, ale pamiętaj, że twój starszy partner może nie mieć już werwy i siły na szaleństwa w sypialni, a z czasem po prostu może mu wystarczyć buziak i leżenie w twoich objęciach aż zmorzy go sen. Jeśli szukasz mocnych wrażeń seksualnych i eksperymentów z akrobatycznymi pozycjami rodem z Kamasutry, lepiej pomyśl nad młodszym partnerem.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

związek ze starszym mężczyzną
Fot.instagram.ocm @hughhefner

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nowości w McDonald’s, na które czekaliśmy od dawna!
  2. To dzięki tej gwieździe Kim Kardashian i Melania Trump przestały nosić naturalne futra
  3. Katarzyna Skrzynecka: „Nie będę ślepo goniła za perfekcyjną sylwetką i dietami”

źródło: joy.pl, ohme.pl, zwierciadlo.pl

Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.