Zwierzę, które zauważył jeden z Włocławskich leśniczych, nie występuje w Polsce. Dzikie stworzenie spowodowało, że pracownik Nadleśnictwa zamarł — nikt nie mógł spodziewać się w Polsce takiego widoku. Wystosowano specjalny apel, służby usiłują złapać ssaka, który uciekł z hodowcy w Goreniu.

Zwierzę znajdowało się w Zielonej Szkole w Goreniu. Jak dowiadujemy się z portalu polsatnews.pl, uciekiniera zauważono wieczorem, we wtorek 23 czerwca. Stworzenie uciekło na widok leśniczego. Trwają poszukiwania.

Dzikie zwierzę pod Włocławkiem

Według Mieczysława Olewnika z Nadleśnictwa we Włocławku jeden z pracowników robiąc wieczorny obchód, zauważył nietypowe zwierzę, które wysoko podskoczyło i usiadło. Po bliższym poznaniu okazało się, że stworzenie to kangur, który przebywał do tej pory w Zielonej Szkole w jednej z pobliskich miejscowości.

Kangur jest poszukiwany zarówno przez pracowników Zielonej Szkoły, jak i przez pracowników Nadleśnictwa we Włocławku. Zwierzę to około 3-letni samiec, który był obiektem pokazowym dla dzieci i jest stosunkowo łagodny.

  1. Setki rodziców robi porażające rzeczy ze swoimi dziećmi. Wszystko nagrywają, internet zalała fala dramatycznych filmów
  2. Wielki cios dla plantatorów truskawek. Ponure doniesienia, dawno nie było tak źle
  3. Uczestniczka „Projekt Lady” przekroczyła granicę? Celebrytka propaguje ideologię nacjonalistyczną, nikt nie spodziewał się czegoś podobnego

Nadleśnictwo ostrzega przed dzikim zwięrzęciem

Mimo iż zwierzę jest obyte w kontaktach z ludźmi, obecnie znajduje się w nieznanym dla siebie środowisku, przez co w żaden sposób nie można przewidzieć jego zachowania. Władze Włocławka apelują do spacerujących, by w przypadku zauważenia kangura zachowali ostrożność i natychmiast poinformowali służby.

Większość kangurów preferuje nocny lub wczesnoporanny tryb życia. Zwierzęta te są roślinożerne i nie powinny stanowić zagrożenia dla człowieka. Należy pamiętać, że są duże, ciężkie i przestraszone mogą próbować się bronić.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Kangur grasuje pod Włocławkiem.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dwa metry przed Morawieckim grupa starszych mężczyzn zaczęła szarpać młodą kobietę. „Założyli jej reklamówkę na głowę
  2. Czarny scenariusz się spełnił. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia potwierdził. Polacy nie będą zadowoleni
  3. Gdzie jechać na grzyby? „Prawdziwek wielkości dzbanka”, już wiadomo, gdzie jest najlepsze miejsce
  4. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia pilnie apeluje. Oficjalny komunikat dotyczy wszystkich Polaków
  5. Pamiętasz Helenę Vondráčkovą? Piękność kończy dziś 73 lata, wciąż jej uroda zapiera dech w piersiach
  6. Jest potwierdzenie, policja ruszyła. Zaczęły się masowe kontrole, każdy narażony jest nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych kary

Źródło: polsatnews.pl, facebook.com

Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.