Podczas spaceru mężczyzna znalazł tajemnicze zwierzę. Nie miał pojęcia, z czym ma do czynienia. Gdy się dowiedział, nie mógł w to uwierzyć.

Ciężko zliczyć ogrom gatunków zwierząt i roślin na świecie. Prawdopodobnie nie odkryliśmy jeszcze wszystkich, tym bardziej nie zajmując się tym profesjonalnie. W takiej sytuacji znalazł się jakiś czas temu pewien mężczyzna, który natknął się w parku na dziwne, małe zwierzę. 

Tajemnicze zwierzę w parku

Pewnego dnia mężczyzna podczas spaceru ze swoim pupilem, dostrzegł na ziemi tajemnicze, ledwo żywe stworzenie. Choć nie miał pojęcia, z czym ma do czynienia, postanowił ratować istotę. Mężczyzna zabrał zwierzę do weterynarza, aby tam udzielono mu specjalistycznej pomocy. 

Zwierzę najprawdopodobniej spadło z dużej wysokości i było u kresu sił. Gdyby nie szybka interwencja mężczyzny i pomoc weterynarza, raczej by nie przeżyło. Jak się okazało, stworzenie pochodziło z Australii.

Skąd pochodzi znalezione przez mężczyznę zwierzę?

To malutkie stworzonko, które ważyło wówczas zaledwie gram, pochodzi z Australii i należy do rodziny torbaczy, a konkretniej jest jej najmniejszym reprezentantem. Specjaliści z australijskiego zoo ustalili, że zwierzątko to akrobatka karliczka, która prawdopodobnie wypadła z torby matki z dużej wysokości.

Gatunek akrobatki karliczki większość czasu spędza na wysokości, wśród drzew, i tam też buduje swoje gniazda. Między innymi z tego powodu tak rzadko można to zwierzę zobaczyć. Te małe torbacze żyją w liczących około 16-40 osobników stadach, osiagają długość ciała od około 6,5 do 8 cm, a ważą mniej więcej 10-15 g. Błona lotna oraz swoisty ogon wyglądający jak pióra umożliwiają im loty ślizgowe nawet na około 20 metrów. Są aktywne przede wszystkim nocą, a żywią się sokami z drzew i maleńkimi owadami.

Z pewnością mężczyzna miał ogromne szczęście móc zobaczyć to zwierzę z bliska, a tym bardziej uratować mu życie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

zwierzę
fot. Screen/Webniusy

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polskie ZOO na skraju upadku przez epidemię. W sieci ruszyła zbiórka
  2. Golden Retriever pomaga sąsiadce, która nie może wyjść z domu. Ciężko powstrzymać łzy oglądając wideo
  3. Mąż chciał dotknąć ciążowego brzuszka żony. Ich pitbull zareagował natychmiast

źrodło: pikio.pl

Poprzedni artykułSyn nagrał wzruszający film po śmierci mamy. Zmarła na koronawirusa w szpitalu zakaźnym
Następny artykułByła żona Michała Wiśniewskiego pokazała, jak spędza czas wolny. Nie boi się koronawirusa?
Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.