Podczas spaceru mężczyzna znalazł tajemnicze zwierzę. Nie miał pojęcia, z czym ma do czynienia. Gdy się dowiedział, nie mógł w to uwierzyć.

Ciężko zliczyć ogrom gatunków zwierząt i roślin na świecie. Prawdopodobnie nie odkryliśmy jeszcze wszystkich, tym bardziej nie zajmując się tym profesjonalnie. W takiej sytuacji znalazł się jakiś czas temu pewien mężczyzna, który natknął się w parku na dziwne, małe zwierzę.

Tajemnicze zwierzę w parku

Pewnego dnia mężczyzna podczas spaceru ze swoim pupilem, dostrzegł na ziemi tajemnicze, ledwo żywe stworzenie. Choć nie miał pojęcia, z czym ma do czynienia, postanowił ratować istotę. Mężczyzna zabrał zwierzę do weterynarza, aby tam udzielono mu specjalistycznej pomocy.

Zwierzę najprawdopodobniej spadło z dużej wysokości i było u kresu sił. Gdyby nie szybka interwencja mężczyzny i pomoc weterynarza, raczej by nie przeżyło. Jak się okazało, stworzenie pochodziło z Australii.

Skąd pochodzi znalezione przez mężczyznę zwierzę?

To malutkie stworzonko, które ważyło wówczas zaledwie gram, pochodzi z Australii i należy do rodziny torbaczy, a konkretniej jest jej najmniejszym reprezentantem. Specjaliści z australijskiego zoo ustalili, że zwierzątko to akrobatka karliczka, która prawdopodobnie wypadła z torby matki z dużej wysokości.

Gatunek akrobatki karliczki większość czasu spędza na wysokości, wśród drzew, i tam też buduje swoje gniazda. Między innymi z tego powodu tak rzadko można to zwierzę zobaczyć. Te małe torbacze żyją w liczących około 16-40 osobników stadach, osiagają długość ciała od około 6,5 do 8 cm, a ważą mniej więcej 10-15 g. Błona lotna oraz swoisty ogon wyglądający jak pióra umożliwiają im loty ślizgowe nawet na około 20 metrów. Są aktywne przede wszystkim nocą, a żywią się sokami z drzew i maleńkimi owadami.

Z pewnością mężczyzna miał ogromne szczęście móc zobaczyć to zwierzę z bliska, a tym bardziej uratować mu życie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

zwierzę
fot. Screen/Webniusy

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polskie ZOO na skraju upadku przez epidemię. W sieci ruszyła zbiórka
  2. Golden Retriever pomaga sąsiadce, która nie może wyjść z domu. Ciężko powstrzymać łzy oglądając wideo
  3. Mąż chciał dotknąć ciążowego brzuszka żony. Ich pitbull zareagował natychmiast

źrodło: pikio.pl

Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.