Zwierzęta żyjące w Australii przechodzą przez prawdziwe piekło. Przez trwające od dawna pożary niewyobrażalnie cierpią i giną. Ludzie z całego świata zdają sobie sprawę z tego, że problem dotyczy nas wszystkich. Desperackie próby pomocy i zbiórki pieniędzy być może pozwolą ocalić kolejne istnienia.

Nie da się opisać słowami, przez co przechodzą mieszkańcy Australii i żyjące tam stworzenia. Ogień trawi wszystko, co stanie mu na drodze. Mnóstwo osób straciło dach nad głową, a sytuacja w lasach jest katastrofalna. Zwierzęta zostały pozbawione schronienia, a także jedzenia i picia.

Zwierzęta w Australii

Według naukowców w Australii zginęło już pół miliarda zwierząt. Jak dowiadujemy się z wiadomosci.radiozet.pl, według niektórych źródeł może to być nawet miliard. W sieci opublikowano już wiele zdjęć ukazujących, jak dramatyczna jest sytuacja.

Zwierzęta giną każdego dnia w niewyobrażalnych cierpieniach. Te, którym udało się przeżyć, lgną do ludzi z nadzieją, że dostaną od nich, choć odrobinę wody. Niestety, nie wszystkim można pomóc. Niektóre mają tak silne obrażenia, że weterynarze są zmuszeni je uśpić.

Jak pomóc zwierzętom w Autralii?

Aby pomóc zwierzętom w Australii nie trzeba nawet wychodzić z domu. W dzisiejszych czasach przez internet można wesprzeć organizacje, które na miejscu próbują opanować przerażającą sytuację.

Na początku roku zbiórkę uruchomiła pisarka Celeste Barber. Jej krótki, ale poruszający apel dotarł już do milionów. Udało się zebrać ogromną kwotę, ale nadal potrzebne są pieniądze. Można je wpłacić, klikając TUTAJ. Wsparcia potrzebuje też szpital dla koali, który POD TYM LINKIEM na bieżąco informuje o swojej sytuacji. Istnieje także mnóstwo innych zbiórek. Liczy się każdy grosz, o czym świadczą stale napływające relacje z Australii. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

zwierzęta
.facebook.com/koalahospital

Nie wszystkie zwierzęta uda się uratować.

zwierzęta
.facebook.com/koalahospital

Potrzebne są ogromne nakłady finansowe.

zwierzęta
fot. screen YouTube BBC News

Australia wciąż płonie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Do zespołu hospicjum dla dzieci dołączyła nowa terapeutka. Podopieczni od razu ją pokochali
  2. Bezdomny kot znalazł porzucone niemowlę. Ogrzewał je, dopóki nie nadeszła pomoc
  3. Dlaczego kot udaje chleb? Kocia pozycja, która bawi do łez
  4. Suczka labradora urodziła największy miot w historii. Takiej ilości szczeniaków nie spodziewał się nawet weterynarz
  5. Niesamowite, jak wyglądają kociaki maine coon. Ich uszy robią prawdziwą furorę w internecie, żadna inna rasa takich nie ma

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Poprzedni artykułJak się ubrać do samolotu do USA? Kilka prostych porad, które ułatwią ci podróż
Następny artykułPanna Młoda wybuchła płaczem, gdy przyszły mąż kazał się jej odwrócić od ołtarza
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.