Zwierzęta mieszkające w ogrodach zoologicznych przechodzą swoją kwarantannę nico inaczej niż ludzie. Pracownicy zoo zabierają je na wyjątkowe spacery. Zobacz, jak reagują na inne gatunki.

Mimo panującej globalnie pandemii koronawirusa nie wszyscy zwolnieni są ze swoich codziennych służbowych obowiązków. Niezależnie od panujących warunków pracownicy zoo zawsze muszą być w gotowości dla swoich podopiecznych. Zwierzęta mają dużo więcej szczęścia niż ludzie podczas kwarantanny. Ich opiekunowie wpadli na bardzo ciekawy pomysł. 

Zwierzęta gwiazdami social mediów

Pracownicy zoo, mimo że iż ogrody są nieczynne dla odwiedzających, codziennie sprawują opiekę nad ich mieszkańcami. Aby umilić czas kwarantanny wielbicielom zwierzaków, udostępniają najciekawsze nagrania z tego, co dzieje się w parkach. Wpadli na bardzo interesujący pomysł wyprowadzania niektórych egzotycznych gatunków na spacery poza ich wybiegi. Tak też w sieci znalazło się przeurocze nagranie prezentujące spotkanie lwa morskiego z jaszczurką tegu. Zmieszanie na twarzy morskiego stworzenia skradło serca tysiącom widzów. Wideo udostępniono ponad 16 000 razy.

Inne ogrody zoologiczne wzięły przykład z Mystic Aquarium

Wieprz z czerwonej rzeki, Sir Francis Bacon, miał dzisiaj rzadką okazję odwiedzić innych mieszkańców ZOO – pisze Cincinnati ZOO.

Ekipa jego opiekunów skorzystała z okazji, że ogród jest zamknięty i zabrała go na dłuższy spacer w rejony Afryki. Surykatki były niezwykle ciekawe niecodziennego gościa. 

Okazało się, że odwiedziny między gatunkami, nie są taką rzadkością, jako mogło się zdawać. Jedna z pracownic zoo @AnimusPamthera przyznaje na Twitterze:

Powiem szczerze, robimy to cały czas. W obiekcie, gdzie pracuję, nazywamy to wizualną interakcją gatunków. Po prostu zwykle nie nagrywamy tego i nie umieszczamy w social mediach. Plus tego jest taki, że nie musimy teraz martwić się godzinami otwarcia.

Ogrody zoologiczne kontra koronawirus

Wiele ogrodów zoologicznych decyduje się pokazywać na żywo, jak toczy się życie zwierząt, gdy parki są nieczynne. Przynosi to wiele radości widzom. Można to stwierdzić po pozytywnych komentarzach, które licznie pojawiają się pod tego typu streamami. ZOO oferuje w ten sposób pewnego rodzaju formę relaksu, która, choć na chwilę pozwala zapomnieć o będącym na językach temacie koronawirusa

ZOBACZ ZDJĘCIA: 

zoo
fot. Facebook.com @ZooSafariBorysew

Zwierzęta w zoo spędzają kwarantannę w zupełnie inny sposób, niż zwykle. 

fot. Facebook.com @ZooSafariBorysew

Obecnie wszystkie zoo są zamknięte dla odwiedzających. Możemy zwierzęta oglądać za pomocą wirtualnych spacerów. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Brali ślub w plenerze, kiedy nagle pies nie wytrzymał. Później stała się rzecz, którą goście zapamiętają do końca życia
  2. Kobieta zostawiła zranionego szczeniaka na lotnisku. Do obroży przypięła pożegnalny list
  3. Mąż chciał dotknąć ciążowego brzuszka żony. Ich pitbull zareagował natychmiast

źródło: boredpanda.com

Poprzedni artykułProfesor Małgorzata Polz-Dacewicz o powstaniu koronawirusa: „Ktoś mógł zjeść niedogotowanego nietoperza”
Następny artykułNie żyje 108-letnia Brytyjka. Jako dziecko przeżyła grypę Hiszpankę, zabił ją koronawirus