Zygmunt Chajzer to jeden z najbardziej lubianych polskich dziennikarzy. Prezenter, prowadzący oraz uczestnik programów rozrywkowych – zawsze dawał się poznać jako człowiek pełen pogody ducha. Tym razem jednak mężczyzna nie wytrzymał i ostro skrytykował rząd.

Chajzer mocno skomentował nie tylko działania polskiego rządu, ale i kondycję naszej służby zdrowia. Co tak wyprowadziło z równowagi pogodnego dziennikarza?

Zygmunt Chajzer nie zostawia suchej nitki na Polskim Ładzie

Chajzer zazwyczaj kojarzy się polskiemu odbiorcy z szerokim, wesołym uśmiechem. Taki był, prowadząc teleturniej „Idź na całość”, reklamując proszki do prania i uczestnicząc z synem w programie „Ameryka Express”.

Bardzo rzadko można zobaczyć dziennikarza do tego stopnia wyprowadzonego z równowagi. Było tak w 2015 roku, kiedy w wypadku samochodowym zginął jego wnuk. Chajzer udzielił wtedy szczerego wywiadu na kanale TVN Style, w programie „W roli głównej”.

Tym razem powód złości Chajzera jest zdecydowanie mniej tragiczny, co nie znaczy, że niepoważny. Dziennikarz opisał w rozmowie z portalem „Fakt”, co sądzi o działaniach partii rządzącej i wprowadzeniu Polskiego Ładu:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Rozważam, czy nie przejść na ryczałt, czy nadal być na podatku liniowym, bo ubezpieczenie wzrośnie mi nawet trzykrotnie, to drastyczna podwyżka. Zadaję sobie pytanie, czy tym samym jakość usług medycznych zwiększy się ponad dwukrotnie? Myślę, że nie, i uważam, że to zwykły rabunek fiskalny – narzekał gwiazdor.

Chajzer dodał też, że „PiS nie chce podnosić podatków, a tak naprawdę robi to podnosząc składkę zdrowotną”. To nie jedyny powód frustracji prezentera. W tygodniku „Na Żywo” skomentował stan polskiej służby zdrowia.

W kręgu moich znajomych były osoby, które odeszły, choć nie bezpośrednio z powodu COVID-19, tylko w związku z inną chorobą. I to jest dramat. System nie działa, jak należy. Służba zdrowia traci swoją moc, nie ma czym walczyć, wszystko jest odkładane na później przez pandemię – wyznał Chajzer.

Zgadzacie się z Zygmuntem Chajzerem w sprawie działań rządu i służby zdrowia?

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Zygmunt Chajzer Official (@zygmunt_chajzer)

Źródło: Na Żywo, Fakt

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. W poniedziałek w Biedronce istne szaleństwo. Ceny jak marzenie
  2. Nagle zapadła się pod ziemię. Gdzie teraz mieszka Pola Raksa?
  3.  Wielka afera, internauci porażeni decyzją Polsatu. Poszło o niepełnoletnią Viki Gabor