Żywioł znowu zaatakuje nasz kraj. Jak podaje IMGW w niektórych miejscach może być naprawdę niebezpiecznie. Dotyczy to sporej części Polaków, wszystko ma zacząć się już dzisiaj. Sprawdź, które rejony będą objęte największym ryzykiem.

IMGW po raz kolejny alarmuje Polaków o nadchodzącej fali upałów. Będą obowiązywały alarmy pierwszego i drugiego stopnia. Żywioł nie daje o sobie zapomnieć. Najgorzej będzie w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, dolnośląskim, łódzkim, opolskim, zachodniopomorskim i lubuskim.

Żywioł znowu w natarciu w piątek

Ostatnio Polska zmaga się z falą upałów. Nie inaczej ma być dzisiaj. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) po raz kolejny wydał specjalne alerty przestrzegające przed upałami pierwszego i drugiego stopnia.

Ostrzeżenia drugiego stopnia pojawią się w województwach: warmińsko-mazurskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, łódzkim, dolnośląskim i opolskim. Tam temperatura będzie wzrastać nawet do 30-32 stopni Celsjusza w ciągu dnia i 18-20 w ciągu nocy.

  1. Wyśledzili Beatę Kozidrak. Była bez makijażu i burzy loków na głowie, nie miała pojęcia, że robią jej zdjęcia z ukrycia
  2. Ważne ostrzeżenie WHO. Epidemia się zmienia, podali, kto w największym stopniu roznosi koronawirusa

Inne rejony również zagrożone

Ponadto alarmem pierwszego stopnia objęte są województwa takie jak: śląskie, małopolskie i mazowieckie. Tam termometry pokażą między 29 a 31 stopni Celsjusza w ciągu dnia, natomiast w nocy temperatura powietrza będzie się wahać pomiędzy 17 a 19 stopni Celsjusza.

W czasie tak wysokich temperatur należy pamiętać o piciu dużej ilości niegazowanej wody, unikaniu wychodzenia na bezpośrednie słońce oraz nakryciu głowy. Jeśli zauważymy u siebie objawy takie jak suchość w gardle czy zawroty głowy, trzeba natychmiast odpocząć i się napić, ponieważ to mogą być pierwsze oznaki odwodnienia.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

żywioł
fot. unsplash.com/chuttersnap

Na dzisiaj prognozowane są upały.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Brat cioteczny potwierdził. Sytuacja trwa już od dawna, chodzi o zdrowie Kaczyńskiego
  2. Były dziennikarz TVP usłyszał straszne zarzuty. Najnowsze doniesienia wstrząsnęły opinią publiczną
  3. Katarzynka Glinka właśnie przekazała radosną nowinę. „Jestem tak szczęśliwa, że nie mogę się powstrzymać”
  4. Mama kupiła córce starą lalkę w prezencie. Gdy okazało się, co jest w środku, zamarła
  5. Latami nie zmywała makijażu przed snem. Lekarka prawie zemdlała, gdy zajrzała pod jej powiekę
  6. Tragedia w Carrefourze, nie żyje mężczyzna. Media informują o skandalicznym zachowaniu pracowników, mamy zdjęcie

Źródło: tvnmeteo.tvn24.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułMedia przekazały najgorsze informacje: Wielka eksplozja w Polsce. Na miejsce wybuchu przybyło kilka zastępów straży
Następny artykułTragiczna wiadomość z samego rana. Nie żyje uwielbiany gwiazdor, znamy prawdopodobna przyczynę śmierci
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl