500 plus, jak się okazuje, dla niektórych jest wymówką, by nie iść do pracy. Swoim zdaniem na ten temat, na jednym z forów, postanowiła podzielić się pani Renata. Komentarz internautki wywołał prawdziwą burzę w sieci. Kobieta, po opublikowaniu wyznania, z pewnością nie spodziewała się tylu reakcji. Co więcej, nie wszystkie były jej przychylne.

– Mój mąż zarabia krocie, mamy 2 córeczki i 500 plus. Nie będę pracować, bo mi się to nie opłaca – rozpoczęła pani Renata, która postanowiła zabrać głos na temat poruszonego na internetowym forum wątku o programie państwowym. Wyznanie kobiety wielu wprawiło w osłupienie. 

Dyskusja o 500 plus

Odkąd program Rodzina 500 plus wszedł w życie, w Polsce wciąż toczy się ożywiona dyskusja na jego temat. Nie inaczej było i tym razem. Kiedy na jednym z internetowych forów padło pytanie, czy 500 plus powinno być inaczej rozdysponowane, głos w sprawie postanowiła zabrać jedna z kobiet. Jak się okazuje, jej komentarz okazał się bardzo kontrowersyjny. 

– Nie powinno zaglądać się w cudze portfele. W końcu, skoro dają, to dlaczego mam nie korzystać? To moja sprawa ile mam pieniędzy i na co chcę przeznaczyć 500 plus. Dzieci i tak nie głodują – napisała na wstępie swojego wywodu użytkowniczka, podpisana jako Renata. 

Jenak to dopiero druga część jej historii wywołała w internautach prawdziwe zdziwienie, a wręcz niedowierzanie. 

Renata: Mój mąż zarabia krocie, mamy 2 córeczki i 500 plus. Nie będę pracować, bo mi się to nie opłaca

Pani Renata nie szczędziła swoich mądrości. Kobieta bez ogródek napisała, jak wygląda jej sytuacja życiowa, oraz że dzięki pomocy rządu, nie musi chodzić do pracy. 

– Mój mąż zarabia krocie, mamy 2 córeczki i 500 plus. Nie będę pracować, bo mi się to nie opłaca. I tak wystarczająco dużo narobię się w domu. W moim mniemaniu, matki na pełny etat i tak powinny otrzymywać pensje, więc chociaż taką mam rekompensatę. To jest dopiero ciężka praca. Nie mam zamiaru przesiadywać minimum osiem godzin poza domem, i brać za to jakieś psie pieniądze! – dodała w dalszej części komentarza. 

Nie trudno stwierdzić, że wielu internautów poczuło się dotkniętych słowami Renaty. 

– To są pieniądze na twoje dzieci. Odkładasz je chociaż na ich przyszłość? – skomentował internauta. – Wstyd, to już nie chodzi o wygodę, a o ambicje. Jaki dajesz przykład swoim córkom? – czytamy opinię innego. 

Nie zabrakło jednak również słów poparcia. Jak się okazuje, zadziwiająco duża część internautów i internautek zgadzała się z kobietą. Co myślicie na ten temat?

Poprzedni artykułPilne: Wybitny polski artysta w rozpaczy błagał służbę zdrowia o pomoc. Właśnie zmarł
Następny artykułNieoficjalnie: Miasta wojewódzkie w czerwonej strefie. Gigantyczne obostrzenia, wiemy, co to oznacza dla mieszkańców
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.