Upały, z którymi mamy do czynienia w ostatnich dniach, zwiększają ryzyko wystąpienia burz. Dziś w ciągu dnia i w nocy może być niebezpiecznie. Tysiące Polaków już dostało SMS-a z ostrzeżeniem. Lepiej go nie lekceważyć.

W ostatnim czasie pogoda zaskakuje nas wysokimi temperaturami. Jak zawsze zwiększa to ryzyko występowania burz. Silne porywy wiatru i opady prognozowane są na dzisiejszą noc.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Alert burzowy w Polsce

W środę od samego rana kolejni Polscy otrzymują SMS-a z ostrzeżeniem przed burzami, silnym wiatrem, ulewnym deszczem, a nawet gradem. Eksperci apelują, by zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy zachować szczególną ostrożność.

Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr – czytamy w komunikacie.

Co ważne – należy pamiętać o tym, by w takich warunkach pogodowych nie wychodzić na zewnątrz i zostać w domach. Burze i silny wiatr, o których czytamy w alercie, mogą spowodować także chwilowe przerwy w dostarczaniu prądu.

Jak zadbać o bezpieczeństwo w trakcie burzy?

Przypomnijmy, że w trakcie burzy najbezpieczniejszym schronieniem jest dom. Jednak nawet w nim trzeba zachować szczególną ostrożność. Gdy za oknem pojawiają się pioruny, najlepiej odłączyć wszystkie urządzenia elektryczne od gniazdek.

Bardzo ważne jest też, by pozamykać wszystkie okna i drzwi w mieszkaniu, a co równie istotne – nie zbliżać się do okien w czasie burzy. Należy także przerwać wszelkie prace przy domowych sprzętach wymagających podpięcia do prądu, takich jak między innymi blender czy suszarka do włosów.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Skandal w polskim mieście. Nastolatek znęcał się nad chłopcem
  2. Klient zniesmaczony po zakupach w Lidlu. Oskarża sieć
  3. GIS wycofał popularny produkt żywnościowy