Bajka o tajemniczym zwierzątku przypominającym misia miała spore grono fanów! Czeburaszka, lub Kiwaczek to urocza postać ze starej bajki, która podbiła serca dzieci. Zwierzątko zadebiutowało jako bohater książek, jednak to animowana bajka rozkochała w sobie małych widzów.

W sumie bajka miała 4 części. To w pierwszej z nich Kiwaczek poznał swojego przyjaciela, Krokodyla Gienę, który pomógł mu się odnaleźć w wielkim świecie. Rosyjska animacja przedstawia ich wspólne przygody, a urocza postać Czeburaszki po dziś dzień ma spore grono fanów. Wszystko przez oryginalny, słodki wygląd głównego bohatera. Został nawet maskotką reprezentacji rosyjskiej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004 roku, a w kolejnych igrzyskach jego futerko zmieniało kolor na bardziej adekwatny do okazji. Pamiętacie tę bajkę? Można ją wciąż obejrzeć w internecie!

bajka
fot. kadr z filmu „Krokodyl Giena”
Poprzedni artykułCzy wolno spędzić Wielkanoc z rodziną? Obostrzenia są nie do końca jasne, mamy odpowiedź
Następny artykułRatownicy pokazali, w jakich warunkach muszą prowadzić karetkę. Błagają kierowców o jedno
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.