Pod domem znanej polityczki PO doszło do aktu wandalizmu. Pokrzywdzona to Dorota Niedziela, wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej, posłanka, była wiceministra środowiska.

Nieznani sprawcy zniszczyli elewację płotu, otaczającego dom Doroty Niedzieli, zostawiając na niej wulgarne hasła, nawiązujące do retoryki antyszczepionkowej.

Dorota Niedziela o ataku: „Można się załamać”

Do aktu wandalizmu doszło w czwartek wieczorem. W piątek posłanka poinformowała o zdarzeniu policję. Na jej płocie zostały namalowane kotwice Polski Walczącej i następujący napis:

– Tu mieszka zdrajca. Stop segregacji sanitarnej i szczepieniom Polski.

„Segregacja sanitarna” to termin stosowany przez ruchy antyszczepionkowe, protestujące przeciwko wprowadzaniu paszportów covidowych. Niedziela wyjaśniła, że policja nie zlekceważyła sprawy:

Policjanci zrobili oględziny, sprowadzili technika, spisali protokół i zabezpieczyli monitoring.

W sprawie nie zatrzymano jeszcze nikogo, jednak polityczka podejrzewa osoby miejscowe. Napisała na Facebooku:

Kochani jeśli ktoś widział sprawcę, który próbuje mnie przestraszyć i zniszczył elewacje i płot mojego domu, proszę piszcie! To niedopuszczalne, właśnie zawiadomiłam policję! Niestety to musiał być ktoś miejscowy – wyznaje Niedziela.

Wiceprzewodnicząca PO dodaje też: „Jestem wstrząśnięta. Nie pamiętam, żeby ktoś tak napastował posła. To jest dla mnie dramatyczna akcja. Można się załamać nad tym, co się dzieje i do czego dochodzi”.

Do całej sytuacji odniósł się na Twitterze polityk PO Borys Budka:

– Antyszczepionkowi terroryści zniszczyli ogrodzenie posłanki Doroty Niedzieli. Niczym nieuzasadniona agresja i wandalizm, za które współodpowiedzialność ponoszą ludzie pokroju Siarkowskiej, Kowalskiego czy posłowie Konfederacji. Sprawcy muszą zostać ustaleni i ukarani.

Źródło: polsatnews.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kosmetyczny trik „-30 lat w 3 dni” podbija internet. Stosuj go minutę
    2. Chcesz pozbyć się obwisłych policzków? 15 minut przed snem zrób TO
    3. Pawłowicz właśnie przeszła metamorfozę życia. Na widok jej nowej fryzury można przeżyć wstrząs