Jaruś Mergner z popularnego serialu dokumentalnego pt. Chłopaki do wzięcia od urodzenia zmaga się z poważną i nieuleczalną chorobą, która nie pozwala mu na zrealizowanie wszystkich swoich marzeń. W związku z tym ruszyła zbiórka, która miała mu pomóc w osiągnięciu jednego z celów. Niestety zakończyła się fiaskiem i nie zebrano wystarczającej ilości pieniędzy.

Chłopaki do wzięcia to bez dwóch zdań jeden z najbardziej lubianych polskich programów. Jaruś Mergner natomiast jest jednym z najbardziej lubianych jego uczestników. W ciężkich chwilach niestety nie mógł liczyć na wsparcie wszystkich fanów.

Fani zorganizowali zbiórkę pieniędzy na realizację marzeń Jarka z Chłopaków do wzięcia

Nie od dziś wiadomo, że Chłopaki do wzięcia uchodzą za jeden z najbardziej kontrowersyjnych programów w Polsce. Występujący tam bohaterowie stanowią dla wielu ludzi obiekt do drwin i żartów ze względu na ich specyficzny styl bycia. Nie wszyscy jednak wiedzą, że jeden z uczestników od urodzenia cierpi na nieuleczalną chorobę.

Mowa tutaj o Jarusiu Mergnerze, który jest jednym z najbardziej lubianych i najczęściej wymienianych bohaterów programu. Chłopak urodził się z FAS, czyli Alkoholowym Zespołem Płodowym, który wywołany został przez jego matkę, kiedy była w ciąży. To wszystko sprawia, że jego codzienność nie należy do najprostszych.

Jednak znaleźli się ludzie, którzy zlitowali się nad jego losem i zorganizowali specjalną zbiórkę w serwisie zrzutka.pl. Jej celem była zbiórka wystarczającej ilości pieniędzy, które mogłyby zezwolić na realizację marzeń nieuleczalnie chorego Jarka.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

– Czy Jaruś ma marzenia? Tak ma ich mnóstwo, dla nas bardzo przyziemne i łatwe do osiągnięcia. Całkiem niedawno opowiadał, że jego marzeniem jest zostać Dj-em i bawić ludzi swoją własną muzyką. Pomóżmy Jarkowi spełnić marzenie, poprawić warunki mieszkaniowe i ogólny komfort życia, aby z szerokim uśmiechem i poczuciem szczęścia zza konsoli dj-a mógł pozdrowić wszystkich swoich fanów i swoich hejterów – czytamy na stronie zbiórki.

Jaruś z Chłopaków do wzięcia nie otrzymał pomocy

Na tym nie koniec informacji na jego temat. Właśnie pod zorganizowaną zrzutką możemy przeczytać dokładny opis choroby, z którą od początku do końca życia będzie musiał zmagać się Jaruś:

– Przez wiele osób wyśmiewany z powodu swojej specyficznej wymowy, niewielu z nas jednak wie, że to rezultat poważnej choroby. Jarek urodził się z FAS, czyli Alkoholowym Zespołem Płodowym. To nieuleczalna choroba występująca u dzieci, których matki piły w ciąży alkohol, szczególnie w pierwszych jej miesiącach – czytamy.

Niestety mimo szczerych chęci i zaangażowania jedynie garstka osób postanowiła wesprzeć znanego z Chłopaków do wzięcia bohatera. Celem zbiórki było uzyskanie kwoty rzędu 10 tys. złotych. Na konto wpłynęło zaledwie 380 zł.

Niedawno w sieci pojawiło się nagranie z Jarusiem w roli głównej. Fani od razu zaczęli się zastanawiać, co się z nim dzieje. Mamy nadzieję, że mimo wszystko marzenie Jarka uda się zrealizować. 

Zobacz zdjęcie:

Chłopaki do wzięcia
fot. facebook.com/chlopakidowziecia

Jaruś z Chłopaków do wzięcia nie otrzymał wystarczającego wsparcia od fanów do zrealizowania swojego marzenia.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: zrzutka.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl