Owszem, z pewnością jest to najbardziej popularny typ zakładów, ale u legalnych bukmacherów można bez problemu obstawiać również zdarzenia zupełnie niezwiązane ze sportem, a np. dotyczące show-biznesu.

Zakłady bukmacherskie to jedna z najbardziej popularnych w Polsce odmian hazardu – szacuje się, że przynajmniej raz w życiu zakład obstawiło od 5 do 13% dorosłych mieszkańców naszego kraju. Oczywiście największa część ofert legalnych bukmacherów to typy na sport – piłkę nożną, koszykówkę, boks, tenis i wiele innych. Coś dla siebie znajdą tam jednak również osoby, które nie interesują się sportem. U legalnych bukmacherów bez problemu można obstawiać zakłady dotyczące zdarzeń politycznych, społecznych, a także rozrywki czy wydarzeń związanych z szeroko rozumianym show-biznesem.

Zakłady na rozrywkę u legalnych bukmacherów

Zatem jakie konkretnie zakłady na rozrywkę można typować u legalnych bukmacherów? Firma LV BET oferowała zakład dotyczący zwycięzcy 14 edycji talent show X-Factor we Włoszech. Zdaniem analityków bukmachera, największe szanse na wygraną miała  Casadilego (kurs 2,40) przed Blind (kurs 2,60) i Little Pieces of Marmelade (kurs 5,00). Jak się okazało rzeczywiście zwyciężczynią została Elisa Coclite (Casadilego), a pozostali  uczestnicy znaleźli się w pierwszej trójce programu.  Również w LV BET można  typować, kto wygra obecną edycję brytyjskiego programu Dancing on Ice – na czele listy faworytów znajduje się piosenkarz Jason Donovan (kurs 3,25) przed aktorami Faye Brookes (kurs 5,00) oraz Joe-Warren Plant (kurs 6,50).

Szeroki wybór zakładów rozrywkowych zawsze ma ofercie firma Betfan (podobnie jak liczne promocje z bonusami i kodami). Bardzo ciekawe są obecnie dwa zakłady. Jeden z nich dotyczy sławnej trenerki fitness Ewy Chodakowskiej – typować można (kupony ako lub solo), czy w 2021 r. zostanie mamą – kurs na „tak” to 10,00, a na „nie” – 1,01. W innym dość zabawnym zakładzie można obstawiać, czy w 2021 r. na ślubnym kobiercu stanie jeden z najbardziej zatwardziałych kawalerów polskiego show-biznesu Kuba Wojewódzki – kurs na „tak” wynosi 12,00.

Bardzo prestiżowym osiągnięciem dla wszystkich brytyjskich muzyków jest osiągnięcie pierwszego miejsca na bożonarodzeniowej liście najlepiej sprzedających się singli. W firmie PZBuk można było typować, kto w 2020 roku otrzyma ten zaszczyt. Największą faworytką była Mariah Carey (kurs 2,10) przed LadBaby (kurs 3,50) oraz duetem Gemma Collins i Darren Day (kurs 7,00).

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z typowaniem wyników powinny pamiętać, że ważnym kryterium wyboru bukmachera jest nie tylko szeroka oferta, ale także wysokość tzw. bonusu powitalnego, czyli premii przyznawanej nowemu graczowi za założenie konta. W zależności od bukmachera, może on wynosić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych (pełną listę zawsze aktualnych bonusów na start znaleźć można na stronach z rankingami bukmacherów jak w tym legalsport lub sportowybet). Może to być więc naprawdę spory zastrzyk środków na obstawianie kuponów, tym bardziej, że bonus w Totalbet to nawet 5050 zł a w Betfan premia sięga do 2961 zł. Łączna pula dostępnych na legalnym rynku bukmacherskim bonusów to ponad 12 000 zł w powitalnych pakietach oraz 230 zł we freebetach.

Należy korzystać, tylko z bukmacherów legalnie działających w Polsce tj. posiadających, wydane przez Ministerstwo Finansów, zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych przez sieć internet. Uczestnictwo w nielegalnych zakładach bukmacherskich, wiąże się z konsekwencjami narażenia się na wysokie kary pieniężne oraz odpowiedzialność karną. Wszystkie wymienione firmy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów. Zakłady bukmacherskie związane są z ryzykiem. Zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia – skontaktuj się z instytucjami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Graj odpowiedzialnie. 

Tekst zewnętrzny
KOMUNIKAT O KONSEKWENCJACH UDZIAŁU W NIELEGALNYCH GRACH HAZARDOWYCH Zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 3 Ustawy o grach hazardowych karze pieniężnej podlega uczestnik w grze hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia. Zgodnie z art. 107 § 2 Kodeksu karnego skarbowego karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym. Zgodnie z art. 109 kks uczestnik w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

KOMUNIKAT O RYZYKU ZWIĄZANYM Z UCZESTNICTWEM W ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH Pamiętaj, że uczestnictwo w zakładach wzajemnych jest hazardem. Uprawiając hazard można stracić kontrolę nad graniem i uzależnić się. Uprawianie patologicznego hazardu, czyli tego, będącego wynikiem uzależnienia, może w skrajnych przypadkach prowadzić do zadłużenia, problemów zdrowotnych, zawodowych oraz rodzinnych. Pamiętaj, aby uczestnicząc w zakładach bukmacherskich: nigdy nie pożyczać pieniędzy na grę; nigdy nie starać się odrobić strat po przegranej grze; zachować równowagę pomiędzy grą i innymi zajęciami; nie traktować gry jako sposób na zarabianie pieniędzy; grać tylko pieniędzmi przeznaczonymi na rozrywkę, nie używać tych przeznaczonych na codzienne wydatki.

Poprzedni artykułAgnieszka Woźniak-Starak pożegnała Jana Lityńskiego. ,,Wierzę, że gdzieś pan nadal jest”
Następny artykułWyprzedaże i obniżki na Moliera2 – sprawdź kiedy!
Copywriter, specjalistka z dziedziny reklamy natywnej. Absolwentka UKSW, z wykształcenia: teolog, pedagog i dietetyk kliniczny. Po godzinach: gamerka i globtroterka. Miłośniczka technologii 4K (koc, książka, kawa, kot).