Grzybica u stóp potrafi wyglądać naprawdę przerażająco. Do sieci trafiło wideo, na którym widać, jak kosmetyczka obcina paznokcie kobiety z zaawansowaną chorobą. Nagranie stało się hitem, ale nie każdy będzie w stanie obejrzeć je do końca. Wiele osób odwraca wzrok już na samym początku!

Pomimo bardzo nieprzyjemnego widoku film z obcinania paznokci obejrzały już miliony internautów. Zaawansowana grzybica sprawiła, że paznokcie pewnej kobiety wymagały podjęcia radykalnych kroków. Ich obcinanie nie było łatwe, ale specjalistka zgodziła się wykonać zabieg.

Grzybica: obcinanie paznokci

Do kosmetyczki przyszła klientka, która od dawna miała grzybicę. Kobieta nie leczyła jej w żaden sposób, i nie obcinała nawet paznokci, które rosły na wyjątkowo grube. Jeden z nich… odpadł. Wtedy uznała, że czas wybrać się do kogoś, kto doprowadzi jej stopy do porządku. Zabieg wcale nie był łatwy.

Kosmetyczka zajęła się paznokciami, które były w fatalnym stanie. Ich obcinanie wymagało naprawdę radykalnego rozwiązania, zwykłe nożyczki nie miałyby szans. Konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu. Wszystko zostało nagrane i trafiło do sieci. Film tylko dla odważnych znajduje się poniżej.

Jak uniknąć grzybicy?

Grzybicy można uniknąć, przestrzegając kilku dość prostych zasad. Przede wszystkim należy unikać chodzenia boso w miejscach o podwyższonym ryzyku, takich jak baseny czy ośrodki sportowe. Kolejną istotną zasadą jest niepożyczanie obuwia i mierzenie go w skarpetkach. Warto też zwrócić uwagę na warunki panujące w gabinetach kosmetycznych, które odwiedzamy.

grzybica
Unsplash.com @juja_han

Jakie są objawy grzybicy? Objawy grzybicy na początku nie są jednoznaczne, dlatego nie powinniśmy ignorować nawet drobnych zmian. Pierwszymi sygnałami, które powinny wzbudzić niepokój, są przebarwienia, zniekształcenia czy łamliwość paznokci. Zaatakowane grzybicą stają się też grubsze, oddzielają się od łożyska i wydzielają nieprzyjemny zapach.

Jak leczyć grzybicę? Na początkowym etapie w leczeniu grzybicy pomóc mogą specyfiki dostępne bez recepty. Jeśli maści czy lakiery nie pomagają, konieczna będzie wizyta u specjalisty, który wdroży odpowiednie leczenie poprzez leki miejscowe lub doustne. Pozbycie się grzybicy może trwać nawet kilka miesięcy.

ZOBACZ FILM:

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Roztargnieni właściciele zapłacą nawet 5 tys. zł mandatu. Wystarczy wyjść z psem na spacer
  2. 10 niezapomnianych gadżetów lat 90. Pamiętacie je wszystkie?
  3. Babcia zostawiała szklankę na klamce, wszyscy uważali ją za dziwaczkę. Poznali powód i dziś sami to robią
  4. Mąż porzucił ją z 6 dzieci. 3 miesiące później dokonała niesamowitego odkrycia na tylnym siedzeniu auta
  5. Afera na wizji „MasterChefa”, uczestnik w szpitalu. Wielki skandal za kulisami

 

Poprzedni artykułWiemy, kto wygrał 8 edycję „Top Model”. Internauci nie są zadowoleni: „Wszystko jest ustawione”
Następny artykułPrzywiązał swojego psa do auta i ciągnął po ulicy. Twierdzi, że chciał go ukarać
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.