Lelum.pl > Nowości > Holoubek przekazał właśnie smutną wiadomość o Tomaszu Komendzie. Wydawało się, że wychodzi na prostą, nowotwór to niejedyny problem
Sara Karmańska
Sara Karmańska 29.09.2023 21:31

Holoubek przekazał właśnie smutną wiadomość o Tomaszu Komendzie. Wydawało się, że wychodzi na prostą, nowotwór to niejedyny problem

Reżyser filmu o Tomaszu Komendzie o dalszych losach mężczyzny, fot. KAPiF
Reżyser filmu o Tomaszu Komendzie o dalszych losach mężczyzny, fot. KAPiF

Tragedia, jaka spotkała Tomasza Komendę miesiącami była na ustach Polaków. Mężczyzna niesłusznie skazany za zbrodnie, której nie dokonał, spędził w więzieniu aż 18 lat. W końcu prawda wyszła jednak na jaw i Tomasz Komenda nie tylko wyszedł na wolność, ale także otrzymał zadośćuczynienie w wysokości 12 milionów złotych, jak również 811 tysięcy złotych odszkodowania. Teraz Jan Holoubek przekazał smutną wiadomość.

Życie Tomasza Komendy po wyjściu z więzienia zaliczyło kilka ostrych zakrętów

Gdy wyszedł na wolność wszystko zdawało się iść po jego myśli. Tomasz Komenda nie tylko spotkał kobietę, z którą doczekał się dziecka, a także otrzymał pracę w fundacji braci Collins. Związek nie przetrwał jednak próby czasu, a z otrzymanej pracy zdecydował się zwolnić. Jak przekazał Rafał Collins w oświadczeniu, wynikało to z faktu, iż sytuacja materialna pozwalała mu na cieszenie się życiem na wolności. 

W kolejnych latach media obiegło jednak wiele informacji o poważnych problemach w jego życiu osobistym. Jego bliscy są zdania, że na zmianę jego zachowania miały wpłynąć otrzymane pieniądze, a równocześnie była partnerka zarzucała mu, że nie płaci alimentów na ich dziecko. Tomasz Komenda miał być ponadto wobec niej agresywny, co miał tłumaczyć chorobą nowotworową. Jak ujawnił sam zainteresowany, poddał się odpowiedniemu leczeniu, a obecnie jest w remisji.

Rozpaczliwe słowa o Tomaszu Komendzie. Co się z nim dzieje? "Chciałem dobrze, a wyszło jak zwykle"

Reżyser filmu o Tomaszu Komendzie ujawnił jak wyglądają ich dzisiejsze kontakty

Do sprawy Tomka Komendy odniósł się także reżyser filmu przedstawiającego jego historię – „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Produkcja opierała się na faktach i przedstawiała losy Tomka Komendy, który w wieku 23 lat z dnia na dzień został zatrzymany i wtrącony do więzienia za rzekomy gwałt i morderstwo nastolatki. Produkcja przedstawiała także walkę o sprawiedliwość, gdy po 18 latach prokuratorzy i policjant postanowili odkryć prawdę stojącą za sprawą. Jak się jednak okazuje Jan Holoubek nie ma już kontaktu z Tomaszem Komendą. 

Tomek Komenda i Remik Korejwo to jedyni prawdziwi bohaterowie moich filmów, których poznałem też w rzeczywistości. Z Remikiem wciąż mam kontakt, jest w moich produkcjach konsultantem w sprawach dotyczących policji. Z Tomkiem kontaktu nie mam.

Reżyser filmu o Tomaszu Komendzie o dalszych losach mężczyzny

Jan Holoubek odniósł się także do dalszych losów bohatera swojego filmu. Jak ujawnił, miał nadzieje, że Tomek Komenda znajdzie swoje szczęśliwe zakończenie, ale jak na razie go nie widzi

Myślę, że padło o nim sporo krzywdzących opinii, a ja nie wiem, jak naprawdę jest i co się dzieje w jego życiu. Żałuję, że ta historia nie ma szczęśliwego finału. Liczyłem, że po tylu latach udręki rodzina Tomka Komendy wreszcie znajdzie spokój. Życzę im tego z całego serca.

Tomasz Komenda 1.jpg
Reżyser filmu o Tomaszu Komendzie o dalszych losach mężczyzny, fot. KAPiF
Tomasz Komenda (5).png
Reżyser filmu o Tomaszu Komendzie o dalszych losach mężczyzny, fot. KAPiF
Tomasz Komenda - fot. KAPIF
Reżyser filmu o Tomaszu Komendzie o dalszych losach mężczyzny, fot. KAPiF

Źródło: Pudelek

1. Polka weszła na porodówkę i zamarła. Najgorsze było wprost na przeciw niej

2. Polki masowo popełniły błąd zagrażający ich dziecku.  Dotyczy niemal każdego, trzeba działać szybko