Informacje, które właśnie dotarły do Polski, niestety okazały się tragiczne. Zginął niezwykły Polak, jego niecodzienna pasja wzbudzała w wielu podziw oraz szacunek. Kondolencje zaczynają spływać z całego kraju, to z pewnością wielka strata i ogromny cios dla rodziny. Nikt się nie spodziewał, że dojdzie do najgorszego.

Niestety, ale właśnie przekazano porażające informacje, doszło do potwornej tragedii. Wskutek tego katastrofalnego wydarzenia zginęła wspaniała osoba.

Tragiczne informacje obiegły świat

Prawdziwy dramat rozegrał się w Dolinie Shimshal w Karakorum w Pakistanie. Jak podaje portal sportowefakty.wp.pl jeden z dwóch polskich wspinaczy nie żyje. Na miejsce wzywano helikopter ratunkowy, na razie o całej sprawie wiadomo bardzo niewiele.

Całe wydarzenie jako jedna z pierwszych nagłośniła pakistańska organizacja wspinaczkowa Alpine Adventure Guides m.in. na Twitterze. Najpierw poinformowano o ewakuacji dwóch Polaków, jednak później doszło do najgorszego. Przekazano, że jeden z nich nie żyje, to ogromna tragedia.

  1. Dorota Gardias przerwała milczenie. Wydała oświadczenie o stanie zdrowia, fani porażeni
  2. Syn Jacka Kurskiego oskarżony o skrzywdzenie dziecka. Właśnie pojawił się nowy świadek w jego sprawie
  3. Ogromna tragedia, nie żyje uwielbiany aktor. Ciało mężczyzny znaleziono w domu

Porażające odkrycie

Akcja została przeprowadzona wczoraj, 1 października, ale dopiero teraz się o niej dowiedziano. Jak donosi portal, drugi wspinacz jest już bezpieczny, cały i zdrowy, został uratowany. Jednak później na jaw wyszła inna, porażająca prawda. Mężczyźni zrobili to wszystko tak naprawdę na własne życzenie.

Jeden z internautów na Twitterze dodał bardzo niepokojący wpis, który może bardzo dużo wyjaśnić w tej sprawie.

— Obaj nie mieli wykupionego pozwolenia na atakowanie szczytów +6500, co oznacza, że byli w dolinie w celach trekkingowych lub wspinali się na niższe szczyty. Polak ewakuowany do Gilgit jest bezpieczny i zdrowy. Ambasada jest już powiadomiona. Danych tych osób nie ujawniam — napisał na portalu społecznościowym.

Sprawa jest na tyle świeża, że niewiele więcej wiadomo. Trwa wyjaśnianie tego wydarzenia oraz ustalanie okoliczności. Niestety to niejedyna tragiczna wiadomość, o której dzisiaj pisaliśmy.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Nie żyje jeden Polak, który wspinał się po górach.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zbliża się 6. rocznica śmierci Anny Przybylskiej. Zdjęcia jej grobu odbierają mowę
  2. Od dziś nowe obostrzenia. Miliony Polaków będzie obowiązywał nowy reżim sanitarny
  3. Dziś Światowy Dzień Uśmiechu. Co wywołało u was uśmiech?
  4. Od przedszkola do Opola furtką do sławy. Kto pamięta jakie gwiazdy występowały w programie TVP?
  5. Magda Narożna z „Pięknych i Młodych” dotyka biustu tajemniczej kobiety na ulicy. Nie wiedziała, że robią jej zdjęcia
  6. Napar z jabłek i liści laurowych ma potężne działanie. Niebywałe, co leczy

Źródła: sportowefakty.wp.pl, twitter.com

 

Poprzedni artykułOchrona praw zwierząt. Czy powinien wejść całkowity zakaz trzymania psów na uwięzi?
Następny artykułWidzowie „Rolnik szuka żony” wściekli. „Powinien się wstydzić”, przekroczył wszelkie granice
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl