Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Jak elegancko odrzucić zaproszenie na randkę? Triki, które ci to ułatwią
Julia Saracen
Julia Saracen 09.12.2019 20:30

Jak elegancko odrzucić zaproszenie na randkę? Triki, które ci to ułatwią

Jak spławić chłopaka
Fot. pixabay.com/pl/

Jak elegancko odrzucić zaproszenie na randkę? Czasem po prostu nie mamy wyboru. Adoruje nas osoba, którą nie jesteśmy zainteresowane. Jednak jeśli facet stara się i próbuje zaprosić nas na kawę czy wino, powinniśmy odmówić z klasą.

Jak elegancko odrzucić zaproszenie na randkę? To pytanie wciąż zadają sobie kobiety, które są adorowane przez faceta, którym nie są zainteresowane. Cała sztuka w tym, żeby odmówić, ale zrobić komuś najmniejszą przykrość jaką tylko się da. Styl odrzucenia zaproszenia naprawdę ma duże znaczenie dla mężczyzny. Nie zależy nam przecież na tym żeby go zranić.

Jak elegancko odrzucić zaproszenie na randkę? Rozmowa to podstawa

Jeśli facet zaprasza cię na wino lub kawę i czujesz, że nie oczekuje przyjacielskiej relacji, działaj szybko. Najgorsze co możesz zrobić to udać się na spotkanie, a następnie dopiero na miejscu poinformować go, że nie jesteś nim zainteresowana. Musisz zadziałać wcześniej.

Najlepiej porozmawiać na żywo, ponieważ odrzucenie zaproszenia przez internet czy SMS może być odebrane jako brak szacunku. Jeśli jednak nie będziesz miała okazji, by porozmawiać z tym facetem przed „randką”, najlepiej zadzwoń. To wciąż mniej bolesne niż odrzucenie zaproszenia przez wiadomość.

Bądź miła, ale stanowcza

Pamiętaj, aby w rozmowie być miła, ale stanowcza. Musisz podziękować za zainteresowanie, ale jednocześnie jasno określić swoje stanowisko. Nie możesz udawać, że się wahasz, ponieważ on odbierze to jako wyzwanie i będzie starał się ciebie przekonać.

Powiedz po prostu, że jest świetnym facetem, ale poszukujesz kogoś innego. Możesz nawet podkreślić, że bardzo schlebia ci jego zainteresowanie. Staraj się być miła i nie pozwól mu odczuć, że mówisz do niego z pozycji wyższości.

Nie wdawaj się w dyskusję

Najgorsze co może zrobić chłopak w takiej sytuacji, to próbować wdać się w dyskusje. On będzie cię przekonywał albo wypytywał dlaczego nie jesteś zainteresowana. Musisz twardo stać na swoim stanowisku i nie pozwolić się sprowokować do kontynuowania rozmowy na ten temat. Jeśli będzie potrzeba, podkreśl, że zachowałaś się elegancko i z szacunkiem, więc od niego również tego oczekujesz.

Tego typu rozmowy bywają bardzo niezręczne, ale jeśli chcemy elegancko odrzucić zaproszenie na randkę powinniśmy się na to przygotować. Przynajmniej będziemy miały czyste sumienie.

ZOBACZ GALERIĘ:

Jak elegancko odrzucić zaproszenie na randkę

Postaraj się porozmawiać, a nie wysłać wiadomość.

Jak elegancko odrzucić zaproszenie na randkę

Bądź miła i uprzejma, nie odrzucaj zaproszenia z pozycji wyższości.

Jak elegancko odrzucić zaproszenie na randkę

Nie ukrywaj swoich intencji, powiedz wprost o tym, że między wami nic nie będzie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Duży nos: O czym tak naprawdę świadczy? Prawda zaskakuje
  2. Kłótnia w związku: co robić? 10 sprawdzonych porad
  3. Choroby psów: Najstraszniejsze psie choroby