Substancją czynną w Ketonalu jest ketoprofen. Po wielu staraniach został on dopuszczony do sprzedaży bez recepty. Jest to dobra wiadomość dla osób, które zmagają się z dolegliwościami bólowymi – zwłaszcza tymi związanymi z występowaniem stanu zapalnego. Ważną informacją dla pacjentów jest cena preparatu. Zobacz, ile kosztuje Ketonal bez recepty.

Ile trzeba zapłacić za Ketonal bez recepty?

To, ile trzeba zapłacić za Ketonal bez recepty, zależy w dużej mierze od apteki. W wielu placówkach cena utrzymuje się na podobnym poziomie. Niekiedy jednak różnice mogą być znaczące, co jest ważne w przypadku osób, które miesięcznie wydają dużą kwotę na leki. Warto wcześniej rozeznać się, która apteka ma najkorzystniejszą ofertę.

Cena za Ketonal bez recepty wynosi średnio 10 złotych za opakowanie, w którym jest 20 kapsułek. Pacjenci, którzy chcą kupić mniejsze, muszą liczyć się z tym, że zapłacą około 7 złotych. Wynika z tego, że bardziej opłaca się wybierać większy Ketonal Active.

Co sądzą pacjenci o cenie Ketonalu?

Cena za Ketonal bez recepty ma wpływ na to, czy jest to lek chętnie wybierany przez pacjentów. W przypadku podobnej skuteczności wielu z nich decyduje się na tańsze zamienniki. Jak jest w przypadku Ketonalu Active? KANTAR Polska zmierzyło tę tendencję w sondażu. Został on przeprowadzony dwukrotnie: w 2018 i 2020 roku.

W sondażu udział wzięły osoby, które przynajmniej raz zastosowały Ketonal Active na dolegliwości bólowe. Proszono o ocenę jego skuteczności i bezpieczeństwa. Chciano także dowiedzieć się, czy według pacjentów cena leku jest adekwatna do jakości.

W 2018 roku 39% badanych pacjentów uznało, że Ketonal Active jest drogim lekiem. Jednocześnie 43% przyznało, że jego cena jest adekwatna do jakości. Zatem dla wielu z nich nie miała ona wpływu na decyzję o zakupie.

W 2020 roku sytuacja uległa zmianie. Odsetek pacjentów, którzy uznali Ketonal za drogi lek, spadła do 33%. Wzrosła też liczba tych, którzy stwierdzili, że cena jest adekwatna do jakości. W nowym sondażu takiego zdania było już 46% badanych.

Czy możliwa jest refundacja Ketonalu bez recepty?

Ketonal bez recepty nie podlega refundacji. Jednak pacjenci, którzy muszą przyjmować ketoprofen, mogą ją uzyskać. Dotyczy to jednak wyłącznie Ketonalu Forte wydawanego z przepisu lekarza. Refundacja obejmuje 50% ceny we wszystkich wskazaniach wymienionych w decyzji refundacyjnej. Są to m.in. reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), przewlekłe bóle, choroba zwyrodnieniowa stawów oraz bolesne menstruacje. Na niższą cenę mogą liczyć również te osoby, które zmagają się bólami nowotworowymi.

Gdzie kupować Ketonal bez recepty?

Ketonal bez recepty najlepiej kupować w aptekach. Można to zrobić stacjonarnie lub online. Pozyskiwanie leków ze sprawdzonych źródeł jest zabezpieczeniem przed zostaniem oszukanym. Dodatkowo można zyskać pewność, że środek przeciwbólowy ma prawidłową datę do spożycia oraz był przechowywany w odpowiednich warunkach.

Czy każdy może stosować Ketonal?

Ketonal bez recepty jest powszechnie dostępny. Jednak nie każdy może po niego sięgać, gdy pojawia się ból. Jest on przeznaczony wyłącznie dla osób dorosłych i młodzieży po 15. roku życia. Podawanie go dzieciom stwarza ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Ketonal może być stosowany przez osoby, które nie są uczulone na jego składniki. Nie zaleca się go kobietom w III trymestrze ciąży oraz karmiącym piersią. Ostrożność muszą zachować chorzy na przewlekłe choroby układu pokarmowego oraz stosujący inne leki.

Materiał Partnera

Copywriter, specjalistka z dziedziny reklamy natywnej. Absolwentka UKSW, z wykształcenia: teolog, pedagog i dietetyk kliniczny. Po godzinach: gamerka i globtroterka. Miłośniczka technologii 4K (koc, książka, kawa, kot).