Karmienie piersią publicznie nie przestaje budzić kontrowersji. Tym razem nie ono, a ojciec, który postanowił pokazać jak córka ssie jego pierś, wywołał w internecie poruszenie. Czy słusznie?

Mężczyzna posługujący się pseudonimem Daddy Duke umieścił na swoim Twitterze zdjęcie ze swoją małą córeczką. Z pozoru niewinna fotografia wywołała lawinę komentarzy. Czemu tak bardzo zbulwersowała ludzi? Co w niej nadzwyczajnego?

Czy karmienie piersią przez mężczyznę jest możliwe?

Tak. Udowodniono to już kilkakrotnie. Za przykład niech posłuży 38-letnim Lankijczyk, który po śmierci swojej żony wykarmił dwie córki. Jego przypadek opisywała francuska agencja prasowa France-Presse. Jak to możliwe? Wszystko kręci się wokół przysadki mózgowej i wydzielanej przez nią prolaktyny. Kobieta po ciąży wydziela nawet 10-krotnie więcej tego hormonu od mężczyzny. Umożliwia to laktację. Niektóre leki psychotropowe np. stosowana w ubiegłym chloropromazyna wpływają na poziom wydzielania prolaktyny i znacząco go podwyższają. Można zatem nim manipulować. Żołnierze po II wojnie światowej po powrocie do starych nawyków żywieniowych, również zaczęli wydzielać mleko. Hormony były produkowane szybciej niż tempo metabolizmu osłabionej wątroby. Wniosek? Mężczyźni mają potencjał do karmienia piersią.

Dlaczego zatem zdjęcia ojca z przytulonym do piersi dzieckiem wzbudziło w internautach takie oburzenie? Pod zdjęciem pojawiły się następujące komentarze:

– Dziecko ssące pierś ojca to nie jest normalny widok. 

Jesteś zwyrodnialcem

Nie brakowało jednak miłych słów. Oto one:

– Niesamowicie słodkie.

Uroczo się na to patrzy.

– Dziewczynka wydaje się wniebowzięta

– Jesteś cudownym tatą.

Czy ssanie jest normalne dla niemowląt?

Niemowlaki mają odruch ssania i realizują go nie tylko na sutkach, ale także różnych przedmiotach. Wielu lekarzy sugeruje ojcom, by pozwalali dzieciom ssać ich palce, ale jeśli maleństwo zainteresuje się sutkiem – nie ma w tym nic dziwnego i zdrożnego.- stwierdził pediatra poproszony o komentarz w sprawie kotrowersyjnego zdjęcia.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czy zdjęcie, które umieścił mężczyzna, gorszy was a może wręcz przeciwnie? Piszcie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

karmienie piersią
Fot. twitter.com @SlimeBallDuke_

ZOBACZ TEŻ:

  1. Znana blogerka znęca się nad córką? „Zamknij r*j, k*rwo”. Szokujące nagranie!
  2. Ariana Grande opublikowała wzruszające zdjęcie Mac Millera
  3. Kolejny ślub w Rodzinie Królewskiej! 850 gości i 100 tysięcy funtów na catering

źródło: papilot.pl, kopalniawiedzy.pl, focus.pl

Poprzedni artykułAborcja w Polsce. Jaka jest obecna sytuacja? O co walczymy?
Następny artykułNajbardziej znane feministki wśród gwiazd. Mocne nazwiska
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jej największą pasją jest podróżowanie. Kocha dobre jedzenie, filmy i seriale. Jej największym marzeniem jest przejechanie wraz z przyjaciółmi słynnej drogi 66 w Stanach Zjednoczonych. Miłośniczka Disney'a. Uwielbia poszerzać swoje horyzonty i zdobywać wiedzę.