Kaseta była kiedyś podstawowym nośnikiem utworów muzycznych. Wszyscy mieliśmy ich w domach dziesiątki, a na wszystkich nagrane ulubione piosenki. Jednak, aby przesłuchać wybraną kasetę kolejny raz, musieliśmy ją przewinąć ręcznie. A co najlepiej nadawało się do przewijania kasetę? Oczywiście zwykły ołówek bądź długopis! Kto z was pamięta te czasy? 

W latach 90. kasety były na wagę złota. Teraz plastikowe kompakty zostały zastąpione niewidocznymi plikami, które w kilka sekund możemy przesyłać z urządzenia na urządzenie i dowolnie odtwarzać. Kiedyś sytuacja nie była tak prosta, a miłośnicy muzyki musieli sobie radzić w inny sposób. Kaseta pełna hitów musiała być każdorazowo przewijana, kiedy jej właściciel chciał przesłuchać wszystkie utwory od początku. Kto z was przewijał kasety? 

kaseta
instagram.com/wirtualnemuzeumretro/

Kaseta była kiedyś podstawowym nośnikiem muzyki. 

 

 

Poprzedni artykułWidzowie kochali ją w serialu „Samo życie”. Zmarła na nowotwór
Następny artykułBył pewien, że kamień, który znalazł w ziemi, jest ze złota. Po latach okazało się, że znalezisko jest dużo cenniejsze
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.