Kobiety, które w swoim życiu nie zdecydowały się na zamążpójście, stanowią najszczęśliwszą grupę spośród całej populacji. Zgadza się, dobrze widzicie! Tak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych w School of Economics w Londynie. Singielki mogą więc odetchnąć z ulgą i cieszyć się wolnością jak najdłużej! Jak się okazuje, życie w pojedynkę ma same zalety!

W dzisiejszych czasach nieustannie rośnie liczba kobiet, które decydują się wieść samotne życie. Dlaczego? Powodów jest naprawdę wiele. Jedne z nich nie potrafią uporać się z dręczącymi wizjami nieudanych związków z przeszłości, a inne stawiają na pracę i samorozwój… Naukowcy jednogłośnie twierdzą: niezależnie od przyczyn, singielki są po prostu o wiele szczęśliwsze od kobiet w związkach. Tak więc drogie panie, najwyższa pora skończyć ze strachem przed staropanieństwem i zacząć w pełni korzystać z wolności!

Singielki są szczęśliwsze niż mężatki i matki

Paul Dolan będący behawiorystom na londyńskiej School of Economics przeprowadził badania, które skupiały się na pomiarze pomiaru szczęścia u ludzi.

Wyniki są naprawdę zaskakujące. Okazuje się, że kobiety, które nigdy nie zdecydowały się na posiadanie męża i dziecka są… o wiele szczęśliwsze niż matki i kobiety zamężne!

W swojej najnowszej publikacji zatytułowanej Happy Ever After jednoznacznie nakreślił wyniki badań przeprowadzonych na kobietach stanu wolnego, mężatkach, matkach, rozwódkach, wdowach oraz paniach będących w separacji.

Po dokładnym wczytaniu się w wyniki badań dowiaduje się, iż mężatki są szczęśliwsze od kobiet stanu wolnego, ale… tylko wtedy gdy ich ukochany jest obok!

U osób niezamężnych zanotowano natomiast nieco niższy poziom szczęścia niż u osób będących po ślubie.

Według Dolana najwięcej korzyści z małżeństwa czerpią mężczyźni, dzięki czemu żyją o wiele dłużej. Natomiast mężatki w sarnim wieku są o wiele bardziej narażone na choroby fizyczne i psychiczne niż kobiety stanu wolnego!

– Posiadam dane dotyczące długości życia, ale powiem tylko tyle: jeśli jesteś mężczyzną, prawdopodobnie powinieneś się ożenić. Jeśli jesteś kobietą, nie zawracaj sobie głowy – podsumował ten fakt badacz.

Życie singla to recepta na szczęście?

Ekspert w swoim badaniu jednoznacznie wykazał, iż najszczęśliwszą częścią populacji są kobiety, które nigdy nie zdecydowały się na wyjście za mąż czy posiadanie potomstwa.

Obawiamy się jednak, że ciągła presja społeczeństwa i niekiedy krzywdzące komentarze dotyczące Pań stanu wolnego, mogą skutecznie zniechęcić kobiety do życia w pojedynkę. Jednak na ten moment niezwykle popularne w ostatnim czasie stwierdzenie: Jak mi w życiu nic nie wyjdzie, to wyjdę za mąż, nabiera coraz większego sensu!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Kobiety
Unsplash.com @beccatapert

Singielki i bezdzietne kobiety są najszczęśliwszą częścią populacji!

Kobiety
Unsplash.com @clemono2

Mężatki są najszczęśliwsze, gdy ich ukochany jest obok. 

Kobiety
Unsplash.com @quangchien6041

A na małżeństwie najlepiej wychodzą… mężczyźni!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ciemna strona 500 plus. Program wyrządza sporo szkód
  2. Panna młoda wydała fortunę na suknię ślubną, więc postanowiła chodzić w niej przez cały tydzień. Te zdjęcia to HIT
  3. Po rozwodzie sprzątała strych i znalazła numer telefonu do swojej pierwszej miłości. Teraz są małżeństwem
  4. Najpiękniejsza dziewczynka świata skończyła 18 lat. Czy wciąż zachwyca urodą?
  5. Czapki z głów. Za to co wczoraj w Sopocie dla Kory zrobił Michał Szpak

 

Poprzedni artykułMagda Gessler zdradziła sekret swojej urody. Niektórzy będą zaskoczeni
Następny artykułDziewczyna postawiła mu ultimatum: albo ona, albo kot! Chłopak wysłał jej to zdjęcie
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.