Paweł Kukiz chyba znów zatęsknił za uwagą mediów, bo postanowił włączyć się do politycznej debaty o Turów. Odwiedził kopalnię, a swój pobyt udokumentował na Facebooku. Zwrócił się z apelem do Czechów i opozycji.

Pawłowi Kukizowi w kopalni Turów towarzyszył prezes kopalni Stanisław Żuk, będący posłem z Kukiz’15. Kukiz w swoim poście nie tylko skierował apel do Czechów, ale też europosłów opozycji, wspierających TSUE w jego decyzji.

Przypomnijmy: Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) nałożył na Polskę karę za niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni – 500 tysięcy euro za każdy dzień.

Kukiz o kopalni Turów: „Zostanie osiągnięty kompromis”

W swoim poście Kukiz odnosi się do różnych twierdzeń, które usłyszał w kopalni. Napisał na przykład:

– Czesi argumentują konieczność zamknięcia kopalni m.in. ze względu na bliskość granicy dopuszczalności hałasu (w decybelach). No i Unia uznaje ten argument, chociaż stan faktyczny jest taki, że aby tę granicę przekroczyć, trzeba byłoby otworzyć jeszcze jedną kopalnię o podobnej do Turowa wielkości.

Lider Kukiz’15 stwierdził też, że „Czesi skarżą się również na rzekome obniżanie się u nich poziomu wód gruntownych w studniach, ale co ciekawe nie obniża się u nich poziom wód w żwirowniach i innych zbiornikach”.

Kukiz uważa też, że sprawa Turowa jest dla czeskiej Lewicy jak „paliwo wyborcze”. Polityk skorzystał też z okazji, by zadrwić z wolnych mediów – zapewne by udowodnić, że dalej się im sprzeciwia:

– Ani Czesi, ani TVN-y czy inne „wolne media” traktujące wszystkie (nawet absurdalne i szkodzące Polsce) decyzje UE jak świętość ani słowem się nie zająkną o tym, że w Czechach w połowie października będą wybory i że czeska Lewica wespół z Zielonymi sprawę Turowa traktują jako paliwo wyborcze.

Poseł Kukiz wprost napisał, że strona czeska kłamie w sporze. O polskich politykach oraz europosłach popierających decyzję TSUE napisał:

– Ale za skarby ziemi nie zrozumiem wspierania tej całej hucpy przez część polskich parlamentarzystów i naszych europarlamentarzystów. Dla mnie to albo zdrada stanu albo przykład skrajnego nawiedzenia.

Przy okazji Kukiz poczynił aluzję do tego, że nawiedzona jest między innymi europosłanka Sylwia Spurek, która nawiązywała ostatnio do etycznych podstaw wegetarianizmu.

Źródło: Facebook

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Straż pożarna wydała komunikat dot. wypadku Tomasza Stockingera

Źródło: kobieta.onet.pl