Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Lekarz poprosił ją o rękę. „Powiedział, że już nigdy nie będę musiała pracować. Postawił tylko jeden warunek”
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 08.09.2019 19:59

Lekarz poprosił ją o rękę. „Powiedział, że już nigdy nie będę musiała pracować. Postawił tylko jeden warunek”

fot. unsplash.com, gift_habeshaw

Lekarz wyznał jej miłość, ale postawił warunki. Ola naprawdę go kocha, ale zastanawia się, czy coś takiego jest normalne. Jej przyjaciółki lubią Tomka i radzą, żeby na pewno zastanowiła się, czy on nie stawia żądań dla jej własnego dobra. Kobieta sama nie wie już, co ma robić, zastanawia się, czy nie jest może przewrażliwiona.

Nasza czytelniczka Ola napisała do nas pełna wątpliwości. Jej ukochany, świetnie zarabiający lekarz z dużego miasta ostatnio się jej oświadczył. Ola czuje, że powinna być szczęśliwa, zamiast tego czuje się rozdarta. Tomek deklaruje szczere uczucia wobec niej, ale mężczyzna postawił jej pewne żądania. Czy tak powinna wyglądać miłość?

Oświadczył jej się lekarz. „Powiedział, że już nigdy nie będę musiała pracować. Postawił tylko jeden warunek”

— Poznaliśmy się z Tomkiem, kiedy przyjechałam na studia do Warszawy. Ja pochodzę z małego miasteczka i moja rodzina jest… specyficzna. Szczególnie jak na jego standardy. Jego rodzice świetnie zarabiają, są bardzo dobrze wykształceni. Moi nie mają nawet średniego wykształcenia, są dosyć konserwatywni. To moja rodzina, kocham ich z całego serca! Nie są złymi ludźmi, chociaż mają trochę średniowieczne poglądy. Ale zawsze słuchają, kiedy tłumaczę im, że czasami się mylą…

Niestety Tomek nie ma tak pozytywnej opinii o przyszłych teściach. — On myśli, że dla nich nie ma szans. Że wbijają mi do głowy jakieś głupoty. Chce, żebym zerwała z nimi kontakt, bo potem będzie już za późno. Nie wyobrażam sobie, jak może tego żądać! Ale z drugiej strony… co jeśli ma rację? Bardzo chcę za niego wyjść, ale jak mogę nie zaprosić na ślub rodziców?!

Jak rozpoznać toksyczny związek?

Próba odcięcia partnerki lub partnera od rodziny to jedna z największych czerwonych flag, jaka może pojawić się w związku! Ola powinna natychmiast zakończyć tę relację. Takie techniki używane są nie tylko przez toksycznych, przemocowych partnerów, ale nawet przez sekty. Łatwo mogą prowadzić do sytuacji, w której kobieta jest całkowicie zależna od osoby, z która jest w związku. Taka sytuacja nie ma prawa być zdrową. Tomek jako lekarz, wykształcony człowiek, na pewno to wie.

Jeśli Tomek naprawdę martwiłby się o to, że rodzina Oli ma na nią zły wpływ, próbowałby pomóc jej w inny sposób. Zupełne porzucenie kontaktu z rodziną przez jego partnerkę nie przysłuży się nikomu, tylko jemu, w sytuacji w której kobieta musiałaby np. przed nim uciekać.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

lekarz

Prawdziwa miłość nie opiera się na stawianiu warunków.

lekarz

Osobę, która jest odcięta od rodziny, łatwiej uwięzić w toksycznej relacji.

lekarz

Obietnica, że „już nigdy nie będzie musiała pracować” również może być próba uzależnienia od siebie partnerki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaprosił ubogiego do baru. Na miejsce przyjechała policja
  2. Małżeństwo Kasi Cichopek i Marcina Hakiela wisiało na włosku? Pokonali poważny kryzys
  3. Julia Wieniawa odpowiada Krystynie Pawłowicz. „Należy współczuć takiej osobie”
  4. Dieta Iwony Węgrowskiej działa cuda. Piosenkarka pokazała zdjęcie w bikini, wygląda zjawiskowo
  5. 45-latka urodziła bliźniaki. Ojcem jest syn kobiety
  6. Benedykt XVI dostał wylewu i jest z nim źle? Rzecznik Watykanu wydał specjalne oświadczenie