Lidl szykuje ogromną akcję! W związku z niedawno ujawnionymi statystykami dotyczącymi marnowanego przez Polaków jedzenia, sieć supermarketów postanowiła wprowadzić duże zmiany. Jedzenie będzie sprzedawane 70% taniej, wszystko dla ekologii!

Polacy tłumnie odwiedzają niemiecką sieć supermarketów i chętnie korzystają z szykowanych przez nią promocji. Tym razem Lidl jednak nie poprzestaje na dogadzaniu klientom – zamierza także zdziałać coś dla środowiska! Coraz bardziej popularna ostatnio inicjatywa zero waste być może wkrótce na stałe zawita do supermarketów.

Lidl: ogromne promocje 

Kilka dni temu na Facebooku rozniosła się wieść o tym, że Lidl wprowadzi ekologiczną ideę zero waste do polskich sklepów. Co to oznacza? Polacy codziennie wyrzucają ogromne ilości jedzenia, które nieznacznie przekroczyło datę ważności. Wynika to najpewniej z tego, że zazwyczaj źle wyliczamy ilość potrzebnych nam zakupów, w wyniku czego kupujemy więcej jedzenia, niż jest nam potrzebne! Statystyki przeprowadzone przez Millward Brown na zlecenie Polskich Banków Żywności mówią, że Polacy najczęściej wyrzucają pieczywo (51% respondentów), a także warzywa (33%) i owoce (32%). 

Lidl wprowadzi ideę zero waste?

Niemiecka sieć supermarketów zamierza walczyć z nadmiernym wyrzucaniem żywności i wprowadza rewolucyjne rozwiązanie. Choć poza granicami Polski taka praktyka jest bardzo powszechna, w naszym kraju wciąż rzadko spotyka się takie rozwiązanie problemu. Co prawda nowa inicjatywa jest jeszcze w fazie testowej, ma jednak dużą szansę zagościć w sklepach na stałe.

Jak Lidl chce walczyć z marnowaniem żywności? Supermarket zamierza wprowadzić specjalne półki, na których wystawione będą pieczywo, owoce i warzywa, które zbliżają się do końca terminu przydatności. Promocje mają sięgać aż 70%! Skąd o tym wiemy? Na jednej z grup na facebooku dotyczących tematyki zero waste pojawiło się zdjęcie „testowej” półki z Lidla, na której znalazło się przecenione pieczywo wypieczone poprzedniego dnia oraz warzywa, które nie wyglądają już na najświeższe. Stoiska Kupuję, nie marnuję znajdziemy na razie jedynie w wybranych sklepach w Polsce, mamy jednak nadzieję, że rozwiązanie szybko przyjmie się w całym kraju!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Lidl
Lidl, materiały prasowe

Lidl zamierza walczyć z marnowaniem żywności poprzez wprowadzenie zupełnie nowej inicjatywy.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułKatarzyna Skrzynecka poroniła czterokrotnie. Poruszające i szczere słowa gwiazdy
Następny artykułLwy w rezerwacie przyrody zabiły trzech kłusowników. Polowali na nosorożce
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.