Lotto jest najpopularniejszą grą kumulacyjną w Polsce i jedną z najsłynniejszych na świecie. Udział w zabawie biorą miliony Polaków, którzy wierzą, że w końcu los się do nich uśmiechnie i zgarną główną nagrodę. Niemniej popularne jest samo studio, w którym odbywają się losowania liczb. Oglądacie? Kiedyś zasiadały przed nim całe rodziny.

Kiedy przychodzi nam obstawiać kupony w popularnej grze Lotto, myślimy o różnych systemach cyfr, które naszym zdaniem mogą okazać się szczęśliwe. Następnie podczas losowania towarzyszą ogromne emocje. Studio, w którym odbywa się kumulacja popularnej gry to jeden z najbardziej wyczekiwanych programów przez graczy. Dla Ciebie także?

Studio Lotto jednym z najbardziej wyczekiwanych programów

Ludzie z wielką chęcią obstawiają kupony w popularnej grze Lotto. Jej zasady są bardzo proste, skreśla się sześć cyfr, których wylosowanie powoduje zdobycie głównej nagrody. Oczywiście za trafienie mniejszej ilości cyfr, także przysługuje nagroda pieniężna, jednak nie może być ona mniejsza niż trzy. Zaraz po puszczeniu kuponu rozpoczyna się wielkie oczekiwanie na oficjalną loterię popularnych piłeczek w maszynie losującej.

Studio Lotto to jeden z najbardziej wyczekiwanych programów w Polsce. Jego pierwsza emisja miała miejsce 11 marca 1973 roku. Przez te wszystkie lata program gościł na wielu stacjach telewizyjnych. Pierwotnie emitowała go Telewizja Polska na kanale pierwszym, następnie przeniósł się na kanał drugi, po czym trafił na anteny stacji Polsat, gdzie gościł od 1996 do 2009 roku.

Lotto – najpopularniejsza gra kumulacyjna w Polsce

Sumy głównej nagrody w grze Lotto nie biorą się przypadkiem. Jej liczba jest zazwyczaj przeogromna, co tym bardziej skłania ludzi do wzięcia udziału w zabawie. Gra początkowo nosiła nazwę Toto-Lotek, a następnie Duży Lotek. Dopiero w 2009 roku przybrała obecną nazwę Lotto.

12 września 2012 roku do gry wprowadzono także dodatek Lotto Plus. Polega on na tym, że dopłaca się złotówkę i bierze się udział w wylosowaniu dodatkowego miliona złotych. Każdy z grających ma nadzieję na zwycięstwo głównej nagrody, jednak nie jest to takie proste. Jedyne, na co warto liczyć, to łut szczęścia. 

A czy Ty grasz w Lotto?

Poprzedni artykułTrwa dramatyczna walka o życie nastolatki. Porażające wieści z południa kraju, sprawca uciekł
Następny artykułNieoficjalnie: Znany muzyk dico-polo zatrzymany przez policję. Mężczyzna proponował nastolatce niewyobrażalne rzeczy
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na lubelskim UMCSie. Pisanie oraz redagowanie tekstów jest jego pasją, odkąd ukończył 13 lat. Ta dziedzina jest jego najmocniejszą stroną, w której chciałby być najlepszym. Jego pasją jest sport z naciskiem na piłkę nożną, muzyka, filmy akcji oraz czytanie książek. Dodatkowo od wielu lat pisze wiersze. Wakacje najchętniej spędza w górach, jeżdżąc na nartach. Optymista, pozytywnie nastawiony do życia, chwytający każdą okazję, by zmieniać swoje życie na lepsze.