Ministerstwo Kultury poinformowało, że odbyła się ponowna weryfikacja aplikacji do Funduszu Wsparcia Kultury. Z wyjaśnień resortu wynika, że została poddana analizie m.in. zawartość oświadczeń składanych przez profitentów z ich aktualnym profilem działalności. Oznacza to, że dofinansowania dla gwiazd zostały obniżone.

– Potwierdzono, że refundacje przydzielono podmiotom uprawnionym, prowadzącym działalności w obszarze kultury i produkcji artystycznej – czytamy w komunikacie resortu kultury.

Jednocześnie, ze względu na ”różnorodne argumenty”, kwoty dofinansowań zostały obniżone.

Ministerstwo Kultury obniża dofinansowania dla gwiazd

Ministerstwo Kultury w swoim najnowszym komunikacie poinformowało, że aplikacja do Funduszu Wsparcia Kultury została ponownie zweryfikowana. 

– Podczas powtórnej weryfikacji aplikacji do Funduszu Wsparcia Kultury poddano analizie m.in. zgodność oświadczeń składanych przez beneficjentów z ich faktycznym profilem działalności – czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Kultury.

W takim wypadku należy przypomnieć, że pierwotnie rozdanych miało być łącznie 400 mln zł, a największymi gratyfikacjami zostaną obdarzone zespoły disco polo Bayer Full, na którego czele stoi Sławomir Świerzyński oraz Weekend, którego wokalistą jest Radosław Liszewski.

Pieniądze te miały zostać zainwestowane m.in. w działalność teatrów, oper, czy kin, jednak niemałą kwotę miał zainkasować choćby cyrk Korona. Portal money.pl podaje, że organizatorzy widowiska mieli otrzymać 800 tys. zł. Jak wiadomo, podział tych pieniędzy spotkał się z wieloma kontrowersjami.

– Dodatkowo, weryfikacja merytoryczna w niektórych przypadkach być może potwierdzi brak zasadności części przedstawionych przez wnioskodawcę kosztów. W takich sytuacjach kwoty dotacji mogą także ulec pomniejszeniu – dodaje resort kultury.

Kto otrzymał największą gratyfikację?

Największą gratyfikację otrzymali Bracia Golec, którzy od zostali obdarowani od Ministerstwa Kultury kwotą niemal 1,9 mln zł. Wysoko plasował się także zespół Bayer Full. Zespół disco polo zainkasował pół miliona złotych.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie głośno było o liderze grupy Bayer Full Sławomirze Świerzyńskim, który w dość krytycznych słowach wypowiedział się na temat Kultu i ich lidera Kazika Staszewskiego. Stwierdził bowiem, że mało kto pamięta o takim zespole.

Źródło: money.pl

Poprzedni artykułMinister zdrowia przekazał smutną wiadomość dla wielu rodzin. Chodzi o ferie
Następny artykułRzeczniczka ofiary o Dominicu z ”Top model”: ”podpisali się swoimi imionami na jej ciele, gdy dziewczyna była nieprzytomna”
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl