Para prezydencka wzięła udział w świątecznym spotkaniu z żołnierzami Wojska Polskiego, funkcjonariuszami Straży Granicznej i Policji oraz strażakami w Kodniu (woj. lubelskie). Agata Duda wypowiedziała tam kilka słów.

W miejscowości Kodeń Andrzej Duda i Pierwsza Dama wzięli udział w Wigilii Mundurowej, złożyli wieniec przy pomniku 100-lecia Odzyskania Niepodległości, spotkali się z mieszkańcami oraz patrolami, pełniącymi służbę przy granicy.

Agata Duda w Kodniu: „Jestem wyrazicielką zdania wielu Polek i Polaków”

Podczas świątecznego spotkania z żołnierzami i funkcjonariuszami służb mundurowych prezydent Polski złożył im życzenia oraz podziękował za „zapewnienie nam wszystkim bezpieczeństwa”. Kilka zdań wypowiedziała też małżonka prezydenta.

Pierwsza Dama zazwyczaj stoi w cieniu, nie wypowiadając się w ważnych społecznych kwestiach. Tym razem dołączyła do życzeń, składanych przez męża:

Myślę, że jestem wyrazicielką zdania wielu Polek i Polaków, którzy z szacunkiem podchodzą do państwa służby i pracy i są pełni uznania dla państwa – powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Pierwsza Dama podziękowała żołnierzom i mundurowym za ich zaangażowanie i dawanie Polakom poczucia bezpieczeństwa, a także – co może być zaskoczeniem dla wielu osób – „dobre serce i wspieranie lokalnych społeczności”.

Małżonka prezydenta przekonywała też, że służby mają wsparcie w społeczeństwie:

Życzę, by zawsze to wsparcie było i byście je zawsze odczuwali. Proszę wierzyć, że mają państwo wsparcie w większej części naszego społeczeństwa – zaznaczyła.

Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP
Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP
Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Źródło: prezydent.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Pilny komunikat Edwarda Miszczaka. Chodzi o TVN, widzowie zamarli
    2. Eurowizja Junior: Kim są rodzice Sary? Prawda o jej ojcu może zaskoczyć
    3. Eurowizja: Widzowie zastygli w bezruchu. Niewiarygodne, co wydarzyło się podczas występu Polki