Absolutny sukces Netflixa w czasach koronawirusa

Pandemia koronawirusa stanowi wyzwanie dla większości firm z każdej właściwie branży, szczególnie jeśli chodzi o konieczność masowego wdrażania pracy zdalnej i opracowania nowych i elastycznych rozwiązań, aby nadal świadczyć usługi klientom i uniknąć utraty dochodów lub spadku produktywności.

W pierwszym kwartale 2020 r. Netflix zwiększył dwukrotnie liczbę subskrybentów, w porównaniu do założeń firmy. W pierwszym kwartale roku Netflix odnotował obroty w wysokości 5 767 mln dolarów przy zatrudnieniu 8 600 pracowników, a już drugim kwartale, przy przychodach w wysokości 6 148 mln USD liczba wzrosła do 714 000 USD na pracownika.

Pytanie, które siłą rzeczy się nasuwa, to czy sukces Netflixa będzie długotrwały. W obliczu pandemii zawieszono produkcję większości filmów i seriali, co przełoży się na brak nowych tytułów w kolejnych miesiącach. Co więcej, Netflix w odróżnieniu do niektórych innych platform streamingowych, nie czerpie zysków z samej oglądalności, ale z liczby nowych subskrypcji.

Netflix zmaga się również z rosnącą konkurencją. Według danych z początku kwietnia nowa platforma Disney + osiągnęła oszałamiającą liczbę 50 milionów subskrybentów od września zeszłego roku. Na świecie widzów aktywnie zdobywa Amazon Prime, natomiast w Polsce Player, VOD, HBO Go i wciąż niesłabnący CDA.

Netflix VPN, Netflix Party – ciekawe funkcje Netflixa

W dobie pandemii, gdy możliwości wyjścia z domu są ograniczone, ogromną popularnością cieszy się wtyczka Netflix Party, która pozwala na wspólne oglądanie filmu lub serialu zdalnie. Użytkownicy mogą korzystać z czatu, który obsługuje również gify i emotikony. Poza Stanami Zjednoczonymi katalog Netflixa obejmuje zaledwie jedną trzecią katalogu dostępnego w USA.

Aby łatwo rozszerzyć listę filmów i seriali, wystarczy zainstalować Netflix VPN. Dzięki wirtualnej sieci prywatnej, można jednym kliknięciem zmienić adres IP urządzenia i korzystać z zagranicznego Netflixa przebywając fizycznie na terytorium Polski.

Jeśli masz wolny wieczór, ale nie wiesz jaki film chciałbyś obejrzeć, możesz skorzystać z gotowych z podpowiedzi. Netflix wprowadził niedawno codziennie aktualizowaną listę Top 10 produkcji najpopularniejszych w danym kraju. Ranking dostępny jest na stronie głównej oraz w zakładce Filmy oraz Seriale i programy. Istnieje również specjalna Ruletka Netflix, czyli aplikacja, która dokonuje wyboru za Ciebie. Możesz zawęzić wyniki wyszukiwania wskazując reżyserów, aktorów lub wybrane słowa kluczowe.

W serwisie znaleźć można wiele filmów, dokumentów i seriali. Produkcje zostały dla widzów domyślnie podzielone według gatunków, które z kolei dzielą na kategorie. Liczba gatunków jest jednak dużo większa, niż w domyślnych ustawieniach, a pełny spis znaleźć można na stronie. Na przykład filmy o piłce nożnej odpowiadają liczbie 12549.

Ciekawą opcją jest personalizacja napisów do filmów i seriali, która pozwala na zmianę stylu, koloru i wielkości czcionki. Wystarczy zalogować się na swoje konto i wybrać kolejno: Konto ➡️ Mój profil ➡️ Wygląd napisów. Jakość obrazu jest automatycznie dostosowywana do prędkości połączenia internetowego w danej chwili. W Ustawieniach odtwarzania można jednak ręcznie wybrać „wysokie użycie danych na ekran”, dzięki czemu oglądany materiał zawsze wyświetli się w najwyższej jakości.

Artykuł sponsorowany

Poprzedni artykułMinisterstwo edukacji przekazało nagłą wiadomość. Czas jest tylko do 30 września
Następny artykułCzy uważasz, że najbogatsi powinni płacić wyższe podatki?
Copywriter, specjalistka z dziedziny reklamy natywnej. Absolwentka UKSW, z wykształcenia: teolog, pedagog i dietetyk kliniczny. Po godzinach: gamerka i globtroterka. Miłośniczka technologii 4K (koc, książka, kawa, kot).