Lelum.pl

Fot. unsplash.com

Nie czuję się swobodnie przy chłopaku. 10 sposobów, by czuć się komfortowo

30 Stycznia 2019

Autor tekstu:

Monika Jeleniak

Nie czuję się swobodnie przy chłopaku, czy coś ze mną jest nie tak? – dopytuje się wiele dziewczyn, które dopiero zaczęły spotykać się ze swoją drugą połówką. Gorzej mają te, które mogą pochwalić się kilkuletnim stażem związkowym, jednak wciąż odczuwają brak wolności przy swoim partnerze. Wtedy warto się zastanowić, po czyjej stronie leży wina.

Nie czuję się swobodnie przy chłopaku, czy coś ze mną jest nie tak? – dopytuje się wiele dziewczyn, które dopiero zaczęły spotykać się ze swoją drugą połówką. Gorzej mają te, które mogą pochwalić się kilkuletnim stażem związkowym, jednak wciąż odczuwają brak wolności przy swoim partnerze. Wtedy warto się zastanowić, po czyjej stronie leży wina.

Nie czuję się swobodnie przy chłopaku, to niestety dylemat wielu dziewczyn, a fora internetowe są pełne nowo zakładanych wątków na ten temat. Jak to się dzieje, że dwie osoby, które mają się kochać, wciąż nie mogą znaleźć dla siebie wystarczającej siły, by się zrozumieć? To właśnie z braku dialogu w głównej mierze bierze się dzisiejszy problem.

Nie czuję się swobodnie przy chłopaku

Nie czuję się swobodnie przy chłopaku w związku to nasza dzisiejsza kwestia do omówienia. Będzie o czym rozmawiać, ponieważ taki problem niestety nie dość dobrze świadczy o twojej relacji. Jeżeli sytuacja wynika z winy twojej drugiej połówki, musisz sobie zadać pytanie o twoje położenie. Z czego wynika twoja niemoc, by powiedzieć głośno o problemie, czy zawsze byłaś introwertyczką? Taki obrót sprawy na pewno ułatwi nam rozwiązywanie kolejnych problemów z tej płaszczyzny.

Jeżeli jednak od zawsze byłaś człowiekiem, który mienił się jako dusza towarzystwa sprawdzałaś się na każdej imprezie, teraz przesiadujesz smętnie obok chłopaka i nie wydajesz z siebie żadnych dźwięków to znak, że pora na zmiany. Dotyczących niekoniecznie ciebie, ale raczej osobnika obok.

Nieśmiałość w związku

Występuje w każdym związku na różnych pułapach, jednak warto zastanowić się nad jego istotą, kiedy zaczyna przytłaczać zarówno jedną, jak i drugą stronę. Toksyczność takiej sytuacji może polegać na fakcie, że twój chłopak celowo wykorzystuje twój łagodny charakter, lecz nie dla obupolnej korzyści. Wtedy warto zastosować się do naszego mini-poradnika na temat nowego związku.

1. Porozmawiaj z nim jeszcze raz

Jeżeli to ty jesteś poszkodowana, musisz powiedzieć o swoich odczuciach. Nawet podczas planowania odejścia od chłopaka, konieczne jest wyjaśnienie, z jakiego powodu. Dlatego przedstaw mu swoją sytuację, dlaczego czujesz się przytłoczona jego obecnością, czy Twój punkt widzenia w tej sprawie powinien zadziałać niczym kubeł z zimną wodą lub wręcz odwrotnie. Jeżeli twój partner preferuje to drugie podejście, powinnaś natychmiastowo opuścić pomieszczenie, w którym obydwoje się znajdujecie.

2.Nic na siłę

Jesteś jedną z osób, które utożsamiają się z hasłem: nie czuję się swobodnie przy chłopaku? Teraz wiesz, że nie warto poświęcać tyle energii na związek, w którym czujesz się stłamszona na różne sposoby. W takim razie czas na kogoś innego, kto na nowo wypełni twój czas ciekawymi dyskusjami, wieczornymi spacerami, czy jedzeniem lodów pod wełnianym kocem. Miłości jednak nie szuka się zawsze i wszędzie- równie dobrze możesz potrzebować trochę czasu dla siebie i swoich aktywności, które zaniedbałaś przez czas bycia z niewłaściwą osobą. Na pewno nie rekomendujemy umawianie się z byle kim za pośrednictwem szeroko rozumianego Internetu, choć pewnie każdy ma swoje własne sposoby na zapomnienie.

3.Samoakceptacja to klucz

Najpoważniejszym problemem wielu dziewcząt i kobiet, nie zważając na kwestię wieku, jest brak powszechnej aprobaty dla nas samych. Skoro sama nie jesteś w stanie się pokochać ze wszystkim Odpowiedz nie jest na ogół twierdząca, choć bardzo chciałybyśmy móc wam pomóc. Kluczem do rozwoju na obojętnie jakiej płaszczyźnie, szczególnie tej miłosnej, jest właśnie zrozumienie, a co za tym idzie- zaakceptowanie całego naszego bytu.

4. Zrozumienie i komunikacja

Te dwa ważne hasła powinnaś sobie zawiesić nad łóżkiem i w razie wszelkich niepowodzeń na linii kobieta – mężczyzna, uważnie im się przyglądać. O samoakceptacji pisałyśmy wyżej, jak jednak jest z naszym zrozumieniem, przy jednoczesnym poszanowaniu pewnych wartości? Trzeba najpierw przewartościować swoje dotychczasowe postępowanie, by po raz kolejny nie móc dopuścić do możliwości zdania: nie czuje się swobodnie przy moim chłopaku. Jak najlepiej zrozumieć drugą osobę, jeżeli myśli się o niej na poważnie? Oczywiście, poznając ją przez rozmowę, nawiązując dialog, dzięki któremu odkryjemy również i własne pragnienia.

5. Odrzuć powszechne schematy

Świat niestety nie jest idealny, tym bardziej ludzie żyjący na nim. Zapewne nie raz jeszcze usłyszysz od swoich koleżanek takie zdanie, jak: nie czuję się swobodnie przy chłopaku. Z drugiej jednak strony, nasze niekiedy zbyt wygórowane oczekiwania co do drugiej osoby powinny nieco ulec zmianie. Prawdopodobnie motyw księcia na białym koniu będzie musiał zagościć na dłużej w twojej wyobraźni, ponieważ rzadko która osoba jest chodzącym ideałem. Satysfakcjonującą relację z niedoskonałą osobą da się jednak nawiązać, a wszystko dzięki wcieleniu w życie prostych zasad: poszanowanie dla innych i tolerancja. Niedoskonałości są czymś zupełnie ludzkim!

6. Zaufanie jest ważne

Nie czuję się swobodnie przy chłopaku- zgodnie stwierdziłyśmy, że dziewczyny, które nie rozmawiają ze swoimi partnerami prawdopodobnie źle się czują. Dialog to podstawa udanej relacji, nieważne, na jakiej płaszczyźnie. Dlatego tak bardzo podkreślamy w naszym dzisiejszym tekście rolę słowa mówionego. Długie rozmowy to także szczerość, a w następstwie doprowadza to do zaufania, które jest jedną z fundamentalnych podstaw naszej egzystencji. Dzięki zaufaniu czujemy się bardziej pewni, stajemy się bardziej otwarci i troszczymy się o innych- jak widać, warto zastosować taką wartość w naszym życiu.

7. Odrzucenie jako część naszego życia

W nowym etap życia, po nieudanym związku, powinnaś wkroczyć z taką dewizą na ustach: czasami tak w życiu bywa. Im wcześniej się o tym przekonasz, tym lepiej dla ciebie. To, że nie udało się z jedną osobą, nie oznacza, że do końca życia będziesz samotna. Nie zapędzaj się w kozi róg, do którego zaprowadziło cię (błędne) przekonanie o tym, że twój były chłopak jest jedyną prawdziwą miłością twojego życia. Nastawienie jest kluczowe przy okazji budowania kolejnej, być może tym razem udanej relacji .

8. Nowy związek to nowe możliwości

Miłość nie jest łatwym tematem, tym bardziej nie jest to proste, by kończyć ją w momencie, kiedy ci na niej naprawdę zależy. Jednak warto zaryzykować, by nie czuć się do końca życia przytłoczoną przez teoretycznie bliską ci osobę. Życie jest mnóstwo możliwości i jeszcze więcej ludzi . Spotykaj się ze znajomymi, których do tej pory odtrąciłaś, bo wolałaś się spotykać tylko z chłopakiem. Może oni cię zapoznają z interesującą osobą? Tak jak już wyżej pisałyśmy- nic na siłę. Zakochanie się czasami przychodzi łatwiej, raz trudniej, a ty- silniejsza i mocniejsza po ostatnim nieudanym związku, powinnaś uważniej dobierać drugą połówkę.

9. Jak przełamać lody w nowym związku?

Brak swobody w związku doprowadza do wyniszczających naszą psychikę twierdzeń w stylu: nie czuję się swobodnie przy chłopaku. Jak możemy na to zaradzić? Wiadomo, każda z nas jest inna i wymaga odmiennych rzeczy, zarówno od siebie, jak i osób trzecich. W myśl tego zdania będziemy podkreślać, że udany związek zależy od połączenia swoich przekonań wraz z wartościami, wyznawanymi przez drugą połówkę. Wydaje się to bardzo trudne, szczególnie w momencie poznawania kolejnych osób.

Dlatego nie dziwi nas fakt, że jest bardzo dużo zapytań w stylu: Brzmi to dosyć śmiesznie, ale to najlepsze, co możesz zrobić. Wewnętrzny głos jest czymś, co należy tylko do ciebie i wyłącznie ty możesz nim operować! Wykorzystaj potencjał drzemiący w jego podpowiedziach i instynkcie. Takie podkreślenie doprowadza nas do ostatniego punktu.

10. Własna miłość lekiem na całe zło

Choć frazes ten jest powtarzany przez kolejny stulecia, warto powtórzyć słowa na łamach naszego artykułu: pokochaj siebie. Chęć stworzenia nowej i udanej relacji zależy od tego, czy dobrze czujesz się we własnej skórze. Z sobą spędzasz najwięcej czasu w życiu, więc musisz nawiązać kontakt z własną świadomością. Dopiero ona ci powie, co powinnaś robić, jakie kroki ku odpowiedniemu działaniu podjąć, a na koniec- czego chcesz od miłości, partnera i życia.

Brak swobody w związku, który ostatecznie nie należał przecież do udanych, wynikał również z błędu w komunikacji z samą sobą. Nie wiedziałaś co robić, bo prawdopodobnie działałaś wbrew sobie, chcąc stworzyć pewną iluzję relacji. Wmawiałaś sobie, że należy obarczyć siebie za wszelkie niepowodzenia na miłosnej płaszczyźnie, choć byłaś poszkodowaną. Dlatego nie chcąc dopuścić do kolejnej takiej sytuacji, powinnaś poświęcać sobie więcej uwagi. To oznacza również szacunek do własnego zdania, a przede wszystkim- pokochanie siebie, również ze wszystkimi pozytywami i negatywami, które tworzą nasze życie.

Podsumowanie

Nieśmiałość w związku to jeden z najważniejszych elementów składowych tworzące zdanie nie czuję się swobodnie w związku. Co możemy zrobić, żeby nie popełnić kolejny raz tych samych błędów? Dla każdej z nas odpowiedz może być różna, jednak co nas powinno łączyć, to przekonanie o bardzo dużej wartości rozmów z partnerem. Przeprowadzonych w związku, szczególnie w jego początkowej fazie, ułatwi ci podejście do najróżniejszych kluczowych kwestii, które są podstawą egzystencji.

Miłość jest wszystkim i wszędzie – czasami o tym nie pamiętamy, ale jest dookoła. Często zapominamy o uczuciach, a dzisiejszy świat i postępująca globalizacja zupełnie nie ułatwiają nam docierania do głębszych relacji międzyludzkich. A przecież człowiek jest wart poznania- tym bardziej znalezienia odpowiedniej osoby, z którą przeżyje wiele pięknych chwil. Dziewczyny, odwagi! Odnajdźcie w sobie równowagę, posłuchajcie głosu serca, ale również rozmawiajcie, odkrywajcie i szukajcie!

Nie czuję się swobodnie przy chłopaku- ZOBACZ ZDJĘCIA:

nie czuję się swobodnie przy chłopaku

Nie czuję się swobodnie przy chłopaku– wiele dziewczyn kończąc nieudany związek, czuje się wspaniale.

nie czuję się swobodnie przy chłopaku

Brak wzajemnego rozumienia się i dialogu powoduje, że tracimy szansę na udaną relację z drugą osobą.

nie czuję się swobodnie przy chłopaku

Kobiety są bardziej emocjonalne niż mężczyźni. Dlatego powinni słuchać swoich partnerek, by te nie wpisywały w Internet frazy stylu: nie czuję się swobodnie przy chłopaku.

nie czuję się swobodnie przy chłopaku

Przepis na udany związek? Więcej rozmów, które doprowadzą do wzajemnego rozumienia się dwóch światów! Słowa to najlepszy składnik.

ZOBACZ TEŻ:

Tagi:

Podobne artykuły

Samo Życie

Zostali wezwani do posprzątania "domu zbieracza". Otworzyli drzwi i aż ugięły się pod nimi kolana, potem było tylko gorzej
Czytaj więcej >

Samo Życie

Przypadkiem na zdjęciach z wakacji odkryła, co mąż robił z nianią. Szybko doszło do rozwodu
Czytaj więcej >

Samo Życie

Ojciec Kamilka z Częstochowy stara się o prawo opieki nad Fabiankiem. Co zdecyduje sąd?
Czytaj więcej >

Samo Życie

Odebrała list od kochanki męża i zamarła. Po roku odpisała jej w zapierający dech sposób
Czytaj więcej >

Samo Życie

Szukała ich polska policja. W końcu się udało, dobre wieści obiegły kraj. Poszukiwane dziewczynki są bezpieczne
Czytaj więcej >

Samo Życie

Koszmarne odkrycie w lumpeksie. Chciała tylko przymierzyć używaną marynarkę
Czytaj więcej >
Monika Jeleniak

Redaktor działu lifestyle w lelum.pl Absolwentka Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszkała w Stanach Zjednoczonych i Austrii, które zainspirowały ją do odkrywania uroków stosunków międzynarodowych. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą, społeczeństwem i dyplomacją. W czasie wolnym ogląda filmy psychologiczne, czyta książki i głaszcze koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Samo Życie

Samo Życie

Marcin Gałązka

Seniorka nie brała prysznica 3 lata. Ciężko uwierzyć, co działo się w jej łazience
Czytaj więcej >
Samo Życie

Marcin Gałązka

Podeszła do samochodu i przeżyła największy szok w życiu. Martwa roczna dziewczynka, ojciec o niej zapomniał
Czytaj więcej >
Samo Życie

Sara Karmańska

Proboszcz nie wytrzymał podczas procesji Bożego Ciała. "To nie jest zoo". Mocne wyznanie duchownego
Czytaj więcej >
Samo Życie

Michał Fitz

Wygrał w lotto 14 razy, zgarnął fortunę. Teraz zdradził, jak tego dokonał. Ludzie otwierają szeroko oczy
Czytaj więcej >
Samo Życie

Michał Fitz

Dopiero co zginął Kamilek z Częstochowy, a teraz kolejne mrożące wieści. Dantejskie sceny w Szczecinie
Czytaj więcej >
Nowości

Sara Karmańska

Tragiczna śmierć pary, znaleziono ich w mieszkaniu. Cała Polska w szoku po mrożących doniesieniach
Czytaj więcej >
Samo Życie

Marcin Gałązka

Seniorka nie brała prysznica 3 lata. Ciężko uwierzyć, co działo się w jej łazience
Czytaj więcej >
Samo Życie

Marcin Gałązka

Podeszła do samochodu i przeżyła największy szok w życiu. Martwa roczna dziewczynka, ojciec o niej zapomniał
Czytaj więcej >
Samo Życie

Sara Karmańska

Proboszcz nie wytrzymał podczas procesji Bożego Ciała. "To nie jest zoo". Mocne wyznanie duchownego
Czytaj więcej >
Samo Życie

Michał Fitz

Wygrał w lotto 14 razy, zgarnął fortunę. Teraz zdradził, jak tego dokonał. Ludzie otwierają szeroko oczy
Czytaj więcej >
Samo Życie

Michał Fitz

Dopiero co zginął Kamilek z Częstochowy, a teraz kolejne mrożące wieści. Dantejskie sceny w Szczecinie
Czytaj więcej >
Nowości

Sara Karmańska

Tragiczna śmierć pary, znaleziono ich w mieszkaniu. Cała Polska w szoku po mrożących doniesieniach
Czytaj więcej >