Lelum.pl

fot. Ivo Bulanda, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Nie żyje aktorka znana z kultowych filmów. Odeszła Gina Lollobrigida

16 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Aleksandra Gadzińska

Fani na całym świecie żegnają niezapomnianą legendę kina. Gina Lollobrigida przez lata zachwycała na ekranie. Była seksbombą i prawdziwą ikoną włoskiego stylu a jedno jej spojrzenie roztapiało serca. Teraz media obiegła zasmucająca wiadomość o jej śmierci. 

Fani na całym świecie żegnają niezapomnianą legendę kina. Gina Lollobrigida przez lata zachwycała na ekranie. Była seksbombą i prawdziwą ikoną włoskiego stylu a jedno jej spojrzenie roztapiało serca. Teraz media obiegła zasmucająca wiadomość o jej śmierci. 

U szczytu popularności nazywano ją „La Lollo”, jednak fani poznali ją przede wszystkim, jako Marię De Ritis z „Chleba, miłości i fantazji”, Esmeraldę w ekranizacji „Dzwonnika z Notre Dame” Jeana Delannoya, czy Loli w „Trapezie”. Była na okładkach największych magazynów a na koncie miała niezliczoną ilość nagród.

Nie żyje Gina Lollobrigida, legenda włoskiego kina odeszła w wieku 95 lat

O śmierci ikonicznej aktorki poinformowała w poniedziałek 16 stycznia agencja Ansa. Gina Lollobrigida zmarła w Rzymie w wieku 95 lat. Jeszcze we wrześniu przeszła operację kości udowej, którą złamała w wyniku upadku w swoim domu. Wówczas prawnik Antonio Ingroia podał, że zabieg się powiódł, a poszkodowana odpoczywa pod okiem lekarzy.

Choć w ostatnich latach gwiazda nie gościła na scenie tak często, w listopadzie 2010 wzięła ślub z Javierem Rigau y Rafols, młodszym o 34 lata hiszpańskim biznesmenem. I choć ich związek wywołał niemałą sensację, a ostatecznie wszedł w separację, dla wielu osób różnica wieku nie była aż tak szokująca.

Przecież jeszcze w latach 80. o legendarnej seksbombie marzyła cała Europa. Nazywano ją nawet włoską Marylin Monroe — miała z resztą okazję poznać swoją odpowiedniczkę zza oceanu w 1954 roku, na nowojorskim planie filmu „Słomiany wdowiec„. 

Włosi szaleli na jej punkcie. Gina Lollobrigida stała się międzynarodowym symbolem seksu

Gina Lollobrigida zadebiutowała małą rolą w filmie „Czarny orzeł” Riccardo Fredy. Kolejne lata przyniosły role m.in. w „Pieskim życiu”, „Achtung Banditten”, czy kultowej „Piękności nocy” Rene Claira. Podbiła Europę i Amerykę, a Włosi dosłownie oszaleli na jej punkcie.

Wielokrotnie nagradzana statuetką Bambi, w szczycie popularności była na okładkach magazynów takich jak „Paris Match”, „People”, „Time”, „Life”, „Cosmopolitan”, czy „TV Guide”. Powróciła na mały ekran w roli Franceski Gioberti w operze mydlanej „Falcon Crest”, za którą otrzymała nominację do Złotych Globów.

Urodzona 4 lipca 1927 roku, już trzy dekady później stała się międzynarodowym symbolem seksu. Pełen wdzięku i zalotny pseudonim „La lollo” idealnie oddawał miłość, jaką darzyli ją południowi rodacy.

Gina Lollobrigida

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
    2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz
    3. Nie żyje 10-letni chłopiec. Cała Polska wstrzymywała oddech, kiedy doszło do tragedii

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie — Nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji. Bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Źródło: Plotek, Fakt

Tagi:

Podobne artykuły

Plotki i gwiazdy

Andrzej Bober ma nowotwór. Legendarny dziennikarz prosi o wsparcie. "Wyhodowało go kilku lekarzy"
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Małgorzata Ohme: "Dzisiaj wychodzę za mąż". Zachwycająca sesja w białej sukni, "Uwolniłam to co mnie hamowało"
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Naturalna Joanna Liszowska pokazała się na Instagramie. Wiele osób myślało, że to prawdziwe włosy
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Olga Bołądź wybrała dla córki niepopularne imię. W Polsce nosi je garstka osób, ma wyjątkowe znaczenie
Czytaj więcej >

Nowości

Tomasz Wolny wdał się w szarpaninę z pijanym kierowcą. Na miejsce przyjechała policja. "Musiałem działać szybko"
Czytaj więcej >

Nowości

Nowe informacje w sprawie śmierci Kacpra Tekieliego. Prokuratura wszczęła śledztwo
Czytaj więcej >
Aleksandra Gadzińska

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]