Smutna wiadomość dla widzów seriali takich jak Rodzina zastępcza, Czas honoru, Samo życie, Hotel 52, Dom, Bulionerzy, 07 zgłoś się czy Przepis na życie. Zmarł Andrzej Lewandowski, ceniony i utalentowany reżyser dźwięku.

Andrzej Lewandowski miał 71 lat. Był członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich, absolwentem Wydziału Reżyserii Dźwięku Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie i niezwykle szanowanym operatorem dźwięku, który pracował przy bardzo znanych i lubianych produkcjach telewizyjnych.

Nie żyje Andrzej Lewandowski

Msza święta żałobna odprawiona zostanie w piątek, 17 września 2021 roku o godzinie 12.00 w kościele św. Katarzyny na Służewie, ul. Fosa 17, po czym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na cmentarz miejscowy – poinformowali Prezes i Zarząd Główny Stowarzyszenia Filmowców Polskich na łamach Wyborczej.
 
 
Andrzej Lewandowski w 2002 za dźwięk w filmie Pół serio oraz w 2017 za dźwięk w filmie Sprawiedliwy był nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej.
 
Pracował także przy spektaklach telewizyjnych, m.in. Portret Wenecki, Od czasu do czasu czy Wieczór z lalką. W ostatnich latach życia, poza filmem Pokot, pracował przy filmach dokumentalnych z cyklu Polska Niepodległa – Historia w Ożywionych Obrazach.

Źródło: nekrologi.wyborcza.pl, filmpolski.pl

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.