Artur Szuba
pixabay.com

Ogromna strata! Nie żyje reprezentant Polski na mistrzostwach świata

To ogromna strata dla wszystkich fanów sportu, ale przede wszystkim dla najbliższej rodziny i przyjaciół. Radosław Szwade nie żyje. Były biathlonista przegrał walkę z ciężką chorobą. Miał 34 lata. 

Radosław Szwade – kim był?

Radosław Szwade to pochodzący ze Szczytnej zawodnik klubu MKS Duszniki-Zdrój. Reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej podczas Mistrzostw Świata w biathlonie na nartorolkach w 2010 roku. Był również współzałożycielem klubu biathlonowego UKS Szczytnik, w którym pracował z dziećmi.

Radosław Szwade nie żyje

Radosław Szwade realizował się jako sportowiec i trener młodzieży zainteresowanej uprawianiem biathlonu. Radosław Szwade od sierpnia 2016 roku był szczęśliwym mężem. Od dziecka jego główną pasją była muzyka i sport. Sportowiec postanowił rozwijać się w tym kierunku i właśnie wtedy okazało się, że krył się w nim ogromny talent narciarski.

Podczas terningów Szwade zaczęły dokuczać dolegliwości związane z kręgosłupem, zaczął tracić panowanie nad swoim ciałem i często się wywracał. Kiedy wybrał się na badania diagnoza okazała się być wstrząsająca…

W ostatnich tygodniach zbierano pieniądze na walkę Szwade z rakiem zarodkowym.  Sportowiec od roku walczył z tym ciężkim nowotworem. Niestety były reprezentant Polski przegrał tę walkę.

Rodzinie i przyjaciołom składamy najszczersze kondolencje.

źródło: onet.pl