Virgil Abloh nie żyje. Amerykański projektant, założyciel marki streetwearowej Off-White i dyrektor artystyczny odzieży męskiej w Louis Vuitton odszedł po walce z chorobą nowotworową. Miał 41 lat. 

Virgil Abloh walczył z rzadką, agresywną postacią raka – naczyniakomięsakiem serca. Diagnozę usłyszał w 2019 roku. 41-latek pozostawił kochającą żonę Shannon Abloh, dzieci Lowe Abloh i Gray Abloh, siostrę Edwinę Abloh, rodziców Nee i Eunice Abloh oraz wielu przyjaciół.  

Virgil Abloh nie żyje

Abloh został dyrektorem artystycznym marki Louis Vuitton w 2018 roku. Swoją pierwszą kolekcję przedstawił podczas Men’s Fashion Week 2018 w Paryżu. 

Był jednym z najbardziej wpływowych projektantów swojego pokolenia. Od czasu swojej diagnozy walczył z chorobą prywatnie, przechodząc wymagające terapie i jednocześnie kierując ważnymi modowymi instytucjami. 

– Wszyscy jesteśmy zszokowani tą okropną wiadomością. Virgil był nie tylko genialnym projektantem, wizjonerem, ale także człowiekiem o pięknej duszy i wielkiej mądrości – powiedział Bernard Arnault, prezes i dyrektor generalny LVMH.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Jak czytamy w oświadczeniu LVMH, przez trudne doświadczenia z chorobą etyka pracy Virgila, jego nieskończona ciekawość i optymizm nigdy się nie zachwiały.

Virgil był napędzany swoim oddaniem swojemu rzemiosłu i swojej misji otwierania drzwi dla innych i tworzenia ścieżek dla większej równości w sztuce i projektowaniu – czytamy. 

Zobacz post:

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez @virgilabloh

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1.  Fryzjerka miała już dość. Na drzwiach salonu wywiesiła kartkę z pilną prośbą
  2.  Totalny hit w Pepco za 20 zł. Pojawił się produkt, na który poluje miliony Polek
  3.  Kurdej-Szatan nagle przerwała milczenie. Niepojęte, co właśnie dzieje się w sieci 

Źródło: Polsatnews.pl