Niedziele handlowe i niehandlowe wciąż wzbudzają wiele emocji wśród większości Polaków. Zdania na temat przywrócenia systemu sprzed 2018 roku są mocno podzielone. A jakie jest twoje zdanie w tej kwestii? Czy zakaz handlu w ostatni dzień tygodnia powinien zostać zniesiony? A może pracujesz w tej sekcji usług i cieszysz się dniem wolnym?

Ustawa wprowadzająca podział na niedziele handlowe i niehandlowe od samego początku wzbudzała wiele emocji, często skrajnych. Zdania w tej kwestii od dawna są mocno podzielone i nadal nie widać żadnego porozumienia w tym temacie. A jaka jest twoja opinia?

Czy niedziele handlowe powinny wrócić?

Wiele osób podkreśla, że zakaz handlu w niedziele powinien zostać zniesiony. Osoby popierające ten pomysł argumentują to głównie tym, że młode osoby dorabiające np. na studiach nie mają dodatkowego dnia na możliwość zarobku. Inni mówią o tym, że w czasach pandemii niebezpiecznie jest się gromadzić w kolejkach przy kasach, a jak powszechnie wiadomo, długie ogonki w soboty należą już do częstych widoków.

Dlatego pracodawcy wnieśli projekt ustawy, który na czas pandemii i kilka miesięcy po niej, znosiłby zakaz handlu w niedziele, aby można było rozłożyć zakupy na więcej dni. Jednocześnie gwarantowali, że pracownicy mieliby prawo do dwóch wolnych niedziel w każdym miesiącu. Jednak rządzący niezbyt entuzjastycznie podeszli do tego pomysłu. A jak jest z wami?

Czas wolny dla pracowników

Osoby sprzeciwiające się pomysłowi przywrócenia handlu w ostatni dzień tygodnia, jako główny argument przytaczają to, że pracownicy tej sekcji handlu mają rodziny, dla których chcieliby poświęcić wtedy czas. Trudno się z nimi nie zgodzić, w końcu tego rodzaju praca należy do bardzo wyczerpujących i czasochłonnych.

Ale wtedy pojawia się pytanie, czy pracownicy kin, restauracji, siłowni i innych placówek otwartych w każdą niedzielę swoich rodzin nie posiadają? Nie jest łatwo tutaj znaleźć tzw. złoty środek, m.in. dlatego zdania na ten temat są tak mocno podzielone.

A wy co o tym myślicie? Jesteście za czy przeciw? Jakie są wasze argumenty?

Poprzedni artykułWiśniewski wparował pod szpital i się zaczęło. Pacjenci aż zaczęli otwierać okna, nigdy nie zapomną, co zrobił
Następny artykułKiedy mężczyzna wyszedł, kelnerka spojrzała na napiwek. Zostawił jej też kartkę, natychmiast ją zamurowało
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl