Youtubowych challengów było już naprawdę wiele. Jedne były mniej, inne bardziej absurdalne. Jednak to, co teraz należy zrobić, żeby być „modnym” w internetowej społeczności, przekracza wszelkie granice bezpieczeństwa. 

Nowy challenge na YouTube

Wśród zadań, jakie stawiali przed nami Youtuberzy, znalazło się już oblewanie kubłem z wodą, jedzenie łyżki cynamonu czy najnowsze, niewidzialne krzesełko, przez które musimy przeskoczyć. Pomysłom nie ma końca, ale nie zawsze to, co jest modne i nabija oglądalność, jest również bezpieczne. Żyjemy w czasach, w których na każdym opakowaniu detergentów znajdują się ostrzeżenia o niebezpieczeństwie. Zadziwiające jest to, że ktoś wpada na pomysł, by połykać chemię, która przeznaczona jest do sprzątania. Czy nastolatki naprawdę są aż tak głupie?

ZOBACZ TEŻ: Siostry Godlewskie nakleiły serduszka WOŚP na PIERSI. „Sceny jak z PORNOSA”

Tide Pod Challange

Jak podaje ABC News, w 2018 roku drastycznie wzrasta liczba zgłoszeń połknięcia środków czystości. W połowie tych przypadków połknięcie detergentu nie jest przypadkowe. Wśród młodzieży powstał nowy trend, nazywany „Tide Pod Challenge”. Zadanie, które tym razem stawiają przed sobą użytkownicy YouTube to połknięcie kapsułki do prania. Nie podlega wątpliwościom, że całe wyzwanie jest robione po to, żeby zwiększyć oglądalność swojego kanału. Firma produkująca kapsułki – Procter & Gamble, po serii wypadków z udziałem dzieci, wydała oświadczenie, że jej produkty nie powinny być traktowane jako zabawki czy jedzenie.

ZOBACZ TEŻ: Zrzucili kilkadziesiąt kilogramów. Zobacz jak bardzo zmieniły się ich twarze

– Nastolatkowie usiłują być zabawni, a tak naprawdę narażają się na niebezpieczeństwo spożycia groźnej substancji– wydarzenie skomentowała Ann Marie Burkle z amerykańskiej komisji ds. bezpieczeństwa konsumentów dla ABC News.

„Tide Pod Challenge” skomentowała również amerykańska policja, zamieszczając post na swoim koncie na Twitterze. Służby są zaskoczone faktem, że nastolatkom trzeba mówić, że nie można zjadać detergentów, ponieważ to wysoce niebezpieczne.

ładowanie...

Zobacz również

policja
fot. Twitter
pod challange
fot. YouTube