Wyszukaj w serwisie
Dzień Matki Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Pierwszy raz: 20 porad by pierwszy seks nie był klapą
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka 03.12.2018 19:25

Pierwszy raz: 20 porad by pierwszy seks nie był klapą

Pierwszy raz: 20 porad by pierwszy seks nie był klapą
fot. unsplash.com Anna Sastre

Pierwszy raz: niektórzy czekają na niego z niecierpliwością, inni odwlekają w czasie, aż znajdą tę albo tego jedynego. Jeśli chcesz, by twój pierwszy seks nie był klapą, lecz niezapomnianym przeżyciem, mamy dla ciebie 20 porad. Dowiedz się, w jaki sposób przygotować się do współżycia, czego unikać, a co będzie dobrym rozwiązaniem.

Pierwszy raz. Pierwszy raz co i jak? Na temat pierwszego razu krąży wiele mitów i błędnych przekonań, przekazywanych z pokolenia na pokolenie lub powtarzanych na forach internetowych. W Polsce lekcje do wychowania do życia w rodzinie rzadko przygotowują do rozpoczęcia odpowiedzialnego życia seksualnego. Zamiast rzetelnej edukacji seksualnej nauczyciele, często katecheci, którym brakuje godzin do etatu, doradzają wstrzemięźliwość i tłumaczą, jak stosować kalendarzyk małżeński.

Oczywiście nie ma nic niestosownego w tym, że ktoś czeka z seksem do ślubu. Jednak niezależnie od tego, czy rozpoczynamy swoją aktywność seksualną po zawarciu związku małżeńskiego, czy z pierwszym chłopakiem w gimnazjum lub liceum, mamy prawo wiedzieć, w jaki sposób należy przeżyć inicjację. W jakim wieku pierwszy raz? Czy pierwszy raz boli? Przekonaj się!

1. Pierwszy raz. W jakim wieku pierwszy raz? Wiek przyzwolenia seksualnego

W jakim wieku pierwszy raz? Rozpoczynając aktywność seksualną, trzeba liczyć się z tym, że stajemy się odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także partnera lub partnerkę. To dotyczy także odpowiedzialności prawnej.

Czy pierwszy raz boli w wieku czternastu lat? Wiek przyzwolenia seksualnego w Polsce. Zgodnie z polskim prawem karnym seks z osobą poniżej piętnastego roku życia stanowi przestępstwo. Kiedy pierwszy raz dla chłopaka? Kiedy pierwszy raz dla dziewczyny? Jeśli piętnastolatek współżyje ze swoją czternastoletnią dziewczyną – lub odwrotnie – dopuszcza się przestępstwa obcowania z osobą poniżej tak zwanego „wieku przyzwolenia”. Jeśli trzynastolatek i jego rówieśniczka prześpią się ze sobą, oboje są winni obcowania z osobą poniżej wieku przyzwolenia i narażają się na konsekwencje prawne.

2. Pierwszy raz. Kiedy pierwszy raz? W jakim wieku pierwszy raz uprawialiście seks?

Kiedy pierwszy raz? W jakim wieku pierwszy raz uprawialiście seks zapytaj? Pierwszy kontakt seksualny to wydarzenie, które wpływa na całe nasze późniejsze życie. Dlatego warto zadbać, by miał miejsce w odpowiednim czasie i z odpowiednią osobą.

W jakim wieku pierwszy raz uprawialiście seks? Ile lat pierwszy raz dla chłopaka? Ile lat pierwszy raz dla dziewczyny? Najczęściej pierwszy stosunek seksualny ma miejsce w gimnazjum lub liceum. Jednak pamiętaj, że im późniejszy pierwszy raz, tym jesteś bardziej świadoma swojego ciała i oczekiwań wobec drugiej osoby. Dlatego nie należy mieć kompleksów, ze zbyt późno rozpoczynasz życie seksualne, nawet jeśli liceum masz dawno za sobą. To, że ktoś się z tobą przespał lub nie, nie stanowi miernika wartości żadnej kobiety ani mężczyzny. Niezależnie, czy miałaś dwudziestu, czy zero partnerów seksualnych, jesteś wartościowa i zasługujesz na szacunek.

3. Pierwszy raz. Najważniejsza jest zgoda obu stron.

Z kim pierwszy raz? Najważniejsze jest to, by pierwszy stosunek odbył się zgodnie z chęcią i wolną wolą obojga partnerów. Jeśli jedna strona domaga się współżycia, namawia, przekonuje, a nawet posuwa się do sugestii, że najwyraźniej druga osoba nie jest szczera w swoich uczuciach, nie wolno ulegać. W takim wymuszonym pierwszym seksie nie ma nic przyjemnego i szybko pożałujemy, że daliśmy się namówić.

var block_td_uid_2_63c674222f6c6 = new tdBlock(); block_td_uid_2_63c674222f6c6.id = "td_uid_2_63c674222f6c6"; block_td_uid_2_63c674222f6c6.atts = '{"limit":"1","sort":"","post_ids":"30885","tag_slug":"","autors_id":"","installed_post_types":"","category_id":"","category_ids":"","custom_title":"","custom_url":"","show_child_cat":"","sub_cat_ajax":"","ajax_pagination":"","header_color":"","header_text_color":"","ajax_pagination_infinite_stop":"","td_column_number":1,"td_ajax_preloading":"","td_ajax_filter_type":"","td_ajax_filter_ids":"","td_filter_default_txt":"Wszystko","color_preset":"","border_top":"","class":"td_uid_2_63c674222f6c6_rand","el_class":"","offset":"","css":"","tdc_css":"","tdc_css_class":"td_uid_2_63c674222f6c6_rand","tdc_css_class_style":"td_uid_2_63c674222f6c6_rand_style","live_filter":"","live_filter_cur_post_id":"","live_filter_cur_post_author":"","block_template_id":""}'; block_td_uid_2_63c674222f6c6.td_column_number = "1"; block_td_uid_2_63c674222f6c6.block_type = "td_block_13"; block_td_uid_2_63c674222f6c6.post_count = "1"; block_td_uid_2_63c674222f6c6.found_posts = "1"; block_td_uid_2_63c674222f6c6.header_color = ""; block_td_uid_2_63c674222f6c6.ajax_pagination_infinite_stop = ""; block_td_uid_2_63c674222f6c6.max_num_pages = "1"; tdBlocksArray.push(block_td_uid_2_63c674222f6c6);

Anja Rubik

Anja Rubik: „Wiele osób myśli, że edukacja seksualna to jest kamasutra, a to nieprawda”

Julia Saracen - 20 września 2018

0

Po jakim czasie pierwszy raz? Pamiętaj, że seks nie jest żadną nagrodą ani dowodem miłości dla chłopaka czy dziewczyny, lecz tylko jednym ze sposobów okazywania czułości. Jeśli druga połówka grozi, że skoro nie zgadzasz się na seks, to lepiej się rozstać, uwierz, że i tak nie wyszłoby z tego nic dobrego. Niezależnie od tego, czy masz ponad dwadzieścia, czy piętnaście lat, współżycie nie jest niczyim obowiązkiem.

Pamiętaj, że nawet jeśli już dobrowolnie zgodziłaś się na seks, masz prawo wycofać się w każdym momencie. Mężczyźni i kobiety to nie penisy i waginy doczepione do ciała, pozbawione logicznego myślenia i zdolności empatii. Nie ma takiej granicy, po której ciało przejmuje kontrolę nad mózgiem. Nawet gdy nic już na sobie nie macie, wolno ci się rozmyślić i nikomu nie wolno dać się za to obwinić.

4. Pierwszy raz. Czy nagrać seks na kamerę?

Z kim pierwszy raz? Po jakim czasie pierwszy raz? Pamiętaj, że pierwszy stosunek seksualny powinien odbyć się z osobą, co do której masz stuprocentowe zaufanie i która niczego nie usiłuje na tobie wymusić, czy to namowami, czy fizycznie. Nie zgadzaj się na rejestrowanie waszego stosunku kamerą lub robienie zdjęć.

Historia zna przypadki wielu osób, które dały namówić się na wysłanie nagich chłopakowi lub dziewczynie nagich zdjęć lub sekstaśmy. Później nagranie lub fotki wyciekały, a osoba stawała się pośmiewiskiem. Czasami koniec był tragiczny – dręczona osoba popełniała samobójstwo.

Pamiętaj, że jeśli ktokolwiek udostępnił innym twoje intymne zdjęcia, to ty jesteś ofiarą przestępstwa i należy ci się współczucie. Nawet gdy usłyszysz, że sama się prosiłaś o kłopoty, skoro wysłałaś podobne treści, nie daj sobie wmówić winy. Odpowiedzialna jest zawsze osoba, która złamała prawo. Jeśli coś takiego się wydarzy, powinnaś bezwzględnie zgłosić sprawę na policję. Zbieraj dowody w postaci screenów rozmów z żądaniem usunięcia materiału, linki do stron, na których został upubliczniony, a jeśli sytuacja spotkała cię ze strony szkolnego kolegi, należy również zawiadomić władze placówki.

5. Pierwszy raz. Czy pierwszy raz można zajść w ciążę?

Czy pierwszy raz można zajść w ciążę? Oczywiście, że tak. Błona dziewicza w żaden sposób nie broni przed zapłodnieniem, nawet jeśli w czasie stosunku nie dochodzi do jej przerwania.

Czy można zajść w ciążę w czasie okresu? Inny popularny mit głosi, że w czasie miesiączki nie można zajść w ciążę. To także nie ma pokrycia w rzeczywistości. Plemniki mogą przetrwać nawet to pięciu dni, więc jedyną formą współżycia, które skutecznie chroni przed ciążą, jest zabezpieczenie.

Czy stosunek przerywany chroni przed ciążą? W żadnym wypadku! Chociaż wiele osób uważa stosunek przerywany za jedną z metod antykoncepcyjnych, nie ma on nic wspólnego z zabezpieczeniem przed zapłodnieniem. Na czym polega stosunek przerywany? Stosunek przerywany polega na wyjęciu penisa z pochwy, zanim dojdzie do wytrysku, który następuje już na zewnątrz. Jednak jak wykazują naukowcy, ruchliwość plemników zaczyna się jeszcze przed wytryskiem, więc do zapłodnienia może dojść przed właściwym „finałem”. Co więcej, nastolatkom często trudno osiągnąć stan skupienia wystarczający, by przewidzieć moment przed wytryskiem.

6. Jakie zabezpieczenie na pierwszy raz? Jak działają pigułki antykoncepcyjne?

Jakie zabezpieczenie na pierwszy raz? Pierwszy raz co i jak? Metoda zabezpieczenia powinna zostać ustalona wspólnie z partnerem. Zbywanie chłopaka lub dziewczyny argumentem, że zabezpieczenie to „jej/jego sprawa” świadczy o nieodpowiedzialności i lekkomyślności. Seks to także wzięcie odpowiedzialności za drugą stronę.

Tabletki antykoncepcyjne

Jakie zabezpieczenie na pierwszy raz? Do najskuteczniejszych metod kobiecej antykoncepcyjnych należą pigułki antykoncepcyjne. Są dostępne na receptę.

Tabletki antykoncepcyjne występują w czterech rodzajach, w zależności od zawartości hormonów. Nie ma uniwersalnych pigułek dla każdej kobiety, dlatego ich dobór należy skonsultować z ginekologiem. Jak działają tabletki antykoncepcyjne? Tabletki antykoncepcyjne uwalniają od krwi pewną dawkę hormonów, co sprawia, że owulacja zostaje zahamowana i kobieta staje się niepłodna – nie mylić z bezpłodnością! Tabletki hormonalne w żaden sposób nie wykluczają możliwości posiadania dzieci w przyszłości, po ich odstawieniu.

var block_td_uid_3_63c6742230226 = new tdBlock(); block_td_uid_3_63c6742230226.id = "td_uid_3_63c6742230226"; block_td_uid_3_63c6742230226.atts = '{"limit":"1","sort":"","post_ids":"31138","tag_slug":"","autors_id":"","installed_post_types":"","category_id":"","category_ids":"","custom_title":"","custom_url":"","show_child_cat":"","sub_cat_ajax":"","ajax_pagination":"","header_color":"","header_text_color":"","ajax_pagination_infinite_stop":"","td_column_number":1,"td_ajax_preloading":"","td_ajax_filter_type":"","td_ajax_filter_ids":"","td_filter_default_txt":"Wszystko","color_preset":"","border_top":"","class":"td_uid_3_63c6742230226_rand","el_class":"","offset":"","css":"","tdc_css":"","tdc_css_class":"td_uid_3_63c6742230226_rand","tdc_css_class_style":"td_uid_3_63c6742230226_rand_style","live_filter":"","live_filter_cur_post_id":"","live_filter_cur_post_author":"","block_template_id":""}'; block_td_uid_3_63c6742230226.td_column_number = "1"; block_td_uid_3_63c6742230226.block_type = "td_block_13"; block_td_uid_3_63c6742230226.post_count = "1"; block_td_uid_3_63c6742230226.found_posts = "1"; block_td_uid_3_63c6742230226.header_color = ""; block_td_uid_3_63c6742230226.ajax_pagination_infinite_stop = ""; block_td_uid_3_63c6742230226.max_num_pages = "1"; tdBlocksArray.push(block_td_uid_3_63c6742230226);

anja rubik

Anja Rubik: „Wydaje nam się, że znamy się na seksie, bo go uprawiamy, a to bzdura”. Czy naprawdę potrzebujemy edukacji seksualnej?

Barbara Ruppel - 24 września 2018

0

Tabletki antykoncepcyjne jak często brać? Kobiety, które decydują się na zabezpieczenie za pomocą tabletek antykoncepcyjnych, muszą pamiętać, że ich działanie słabnie, jeśli przyjmują je niedostatecznie systematycznie. Pigułki należy zażywać codziennie o tej samej porze – by uregulować poziom hormonów w organizmie – przez 21 jeden dni, po których następuje siedmiodniowa przerwa na krwawienie. Pamiętaj, że niektóre leki, biegunka czy wymioty mogą niekorzystnie wpłynąć na przyjmowanie pigułek. Jeśli prosisz o wypisanie antybiotyku lub jakiegokolwiek leku na receptę, upewnij się, że nie zaburzy on skuteczności tabletek.

7. Jakie zabezpieczenie na pierwszy raz? Jak działają prezerwatywy?

Jak działają prezerwatywy? Jakie są rodzaje prezerwatyw? Tak jak prezerwatywy dla mężczyzn są popularnym środkiem antykoncepcyjnym dla mężczyzny, tak często zapominamy, że istnieją również prezerwatywy dla kobiet.

Jakie zabezpieczenie na pierwszy raz? Jak działają prezerwatywy? Prezerwatywy należą do grona tak zwanej antykoncepcji mechanicznej, która fizycznie uniemożliwia plemnikom dostanie się do pochwy. Jej skuteczność nie jest zbyt wysoka. Dlatego pamiętajmy, że o zabezpieczenie przed niechcianą ciążą powinny zadbać obie strony. Jak działają prezerwatywy? Prezerwatywy dla kobiet są zaopatrzone w dwa pierścienie: wewnętrzny jest umieszczany w sklepieniu, a zewnętrzny w przedsionku pochwy. Z kolei męska zakrywa penisa, przez co wytrysk następuje w jej wnętrzu i nie dochodzi do zapłodnienia.

Prezerwatywy mają różne kształty i rozmiary, dlatego, zanim jeszcze dojdzie do pierwszego zbliżenia, warto poświęcić czas na znalezienie typu, który najbardziej nam pasuje. Nie powinna być ani za luźna, ponieważ wtedy może się zsunąć, ani za ciasna, ponieważ to grozi niedokrwieniem. Przekonanie, że założenie jednocześnie dwóch, trzech prezerwatyw skuteczniej chroni przed zapłodnieniem. Tarcie ich powierzchni o siebie prowadzi wyłącznie do tego, że łatwiej się zsuwają. Pamiętaj, aby odpowiednio wcześniej upewnić się, że żadne z was nie ma uczulenia na lateks.

Jeśli nie istnieją przeciwwskazania zdrowotne, warto zabezpieczać się za pomocą prezerwatywy, nawet jeśli partnerka stosuje tabletki hormonalne czy plastry. Szczególnie kiedy wcześniej jedno z was miało partnera lub partnerkę, z którym nie chroniło się w taki sposób. Chociaż panuje stereotyp, że choroby przenoszone drogą płciową dotyczą głównie dorosłych, młodzi ludzie przez nieodpowiedzialne zachowania coraz częściej się nimi zarażają. Jeśli twój chłopak naciska, żeby kochać się bez prezerwatywy, zażądaj, by najpierw przedstawił ci komplet badań. Pamiętaj, że stawką jest twoje zdrowie i życie.

Pamiętaj, że sprzedawca nie ma prawa odmówić ci sprzedania prezerwatyw, argumentując, że nieletnim nie wolno. W takim przypadku zgłoś sytuację kierownikowi danego sklepu.

8. Jakie zabezpieczenie na pierwszy raz? Plastry antykoncepcyjne. Jak działają plastry antykoncepcyjne?

Jak działają plastry antykoncepcyjne? To kolejna metoda kobiecej antykoncepcji hormonalnej. Plaster antykoncepcyjny działa podobnie jak pigułki, jednak hormony dostają się do organizmu przez skórę, a nie drogą pokarmową. Należy do najskuteczniejszych metod zabezpieczenia przed niechcianą ciążą.

Pierwszy raz. Jak stosować plaster hormonalny? Zanim przykleimy plaster hormonalny – na brzuchu, ramieniu lub pośladkach – upewnijmy się, że wybrane miejsce jest oczyszczone, nieowłosione i suche. Później omijajmy je podczas używania balsamu do ciała, kremów czy maści.

Pamiętaj, że nie należy dwukrotnie przyklejać plastra w tym samym miejscu. Wystarczy, że kolejnym razem przesuniesz go o kilka centymetrów wyżej czy niżej, żeby skutecznie działał. Co ważne, stosowanie plastra hormonalnego pozytywnie wpływa na włosy, skórę i paznokcie oraz pomaga zapobiegać nowotworom układu płciowego.

9. Jakie zabezpieczenie na pierwszy raz? Jak działa hormonalny zastrzyk domięśniowy?

Jeśli obawiasz się, że możesz zapominać o regularnym zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych lub jedno z was ma uczulenie na lateks, dobrym rozwiązaniem jest hormonalny zastrzyk domięśniowy.

var block_td_uid_4_63c6742230a42 = new tdBlock(); block_td_uid_4_63c6742230a42.id = "td_uid_4_63c6742230a42"; block_td_uid_4_63c6742230a42.atts = '{"limit":"1","sort":"","post_ids":"29726","tag_slug":"","autors_id":"","installed_post_types":"","category_id":"","category_ids":"","custom_title":"","custom_url":"","show_child_cat":"","sub_cat_ajax":"","ajax_pagination":"","header_color":"","header_text_color":"","ajax_pagination_infinite_stop":"","td_column_number":1,"td_ajax_preloading":"","td_ajax_filter_type":"","td_ajax_filter_ids":"","td_filter_default_txt":"Wszystko","color_preset":"","border_top":"","class":"td_uid_4_63c6742230a42_rand","el_class":"","offset":"","css":"","tdc_css":"","tdc_css_class":"td_uid_4_63c6742230a42_rand","tdc_css_class_style":"td_uid_4_63c6742230a42_rand_style","live_filter":"","live_filter_cur_post_id":"","live_filter_cur_post_author":"","block_template_id":""}'; block_td_uid_4_63c6742230a42.td_column_number = "1"; block_td_uid_4_63c6742230a42.block_type = "td_block_13"; block_td_uid_4_63c6742230a42.post_count = "1"; block_td_uid_4_63c6742230a42.found_posts = "1"; block_td_uid_4_63c6742230a42.header_color = ""; block_td_uid_4_63c6742230a42.ajax_pagination_infinite_stop = ""; block_td_uid_4_63c6742230a42.max_num_pages = "1"; tdBlocksArray.push(block_td_uid_4_63c6742230a42);

Aseksualność

Osoby aseksualne są wśród nas. Wstrząsające wyznanie: „Usłyszałam kiedyś, że po prostu nie miałam prawdziwego bolca”

Barbara Ruppel - 10 września 2018

0

Jak działa hormonalny zastrzyk domięśniowy? Ponieważ zastrzyk hormonalny zagęszcza śluz szyjki macicy, plemniki nie mogą dotrzeć do komórki jajowej i nie dochodzi do zapłodnienia. Zastrzyk domięśniowy jest wykonywany w ciągu pierwszych pięciu dni cyklu miesiączkowego w odstępie trzymiesięcznym. Kosztuje około czterdziestu złotych za zabieg i może być zrobiony przez lekarza lub pielęgniarkę.

10. Jakie zabezpieczenie na pierwszy raz? Metody na lata.

Jakie zabezpieczenie na pierwszy raz? Jeśli przez najbliższe kilka lat nie planujesz zajść w ciążę, możesz pokusić się o rozwiązanie długotrwałe: wkładkę domaciczną lub podskórny implant.

Jak działa wkładka domaciczna? Wkładka domaciczna, nazywana inaczej spiralą, może zabezpieczyć przed ciążą na okres od trzech do pięciu lat. Spirala jest umieszczana w macicy przez ginekologa w czasie miesiączki. Istnieją dwa rodzaje: miedziana lub hormonalna, z której stopniowo uwalniane są hormony, przedostające się do organizmu.

Jak działa podskórny implant? Podskórny implant antykoncepcyjny może być wykonywany przez cały okres cyklu miesiączkowego i zabezpiecza przed zapłodnieniem na około trzy lata. Przy zabiegu stosuje się znieczulenie. Implant sprawia, że śluz zagęszcza się, tak jak przy zastrzyku hormonalnym, a owulacja ustaje.

11. Pierwszy raz. Czy pierwszy raz boli? Jaki jest pierwszy raz dla dziewczyny?

Czy pierwszy raz boli? Jaki jest pierwszy raz dla dziewczyny? To nie jest reguła, lecz rzeczywiście, pierwszemu stosunkowi seksualnemu może towarzyszyć niewielki ból. Dlaczego pierwszy raz boli? Czy pierwszy raz boli jakie to uczucie zapytaj? Wynika to z przerwania błony dziewiczej. Jeśli śluzówka jest mocno ukrwiona, towarzyszy mu niewielkie krwawienie. Wiele zależy od rodzaju błony dziewiczej.

Jakie są rodzaje błony dziewiczej? Czy pierwszy raz musi boleć? Dziewczyna z błoną półksiężycowatą nie odczuwa bólu, a pierwszej penetracji nie towarzyszy krwawienie. Z kolei błona sitkowata niemal w całości zasłania wejście do pochwy, a błona perforowana zostawia dwa lub trzy niewielkie otwory, dlatego ich posiadaczki częściej odczuwają dyskomfort przy pierwszym zbliżeniu. Ponieważ błona dziewicza jest elastyczna i rozciągliwa, jeśli partner nie wprowadza penisa do pochwy zbyt głęboko, może pozostać nienaruszona jeszcze przez wiele stosunków.

12. Co zrobić żeby pierwszy raz nie bolało?

Czy pierwszy raz boli jakie to uczucie? Co robić żeby pierwszy raz nie bolało? Pamiętaj, że błona dziewicza to zwyczajny… fałd skóry, a krwawienie wynika z tego, że jest dobrze unaczyniony. Jeśli razem z partnerem zatroszczycie się nawzajem o swoje samopoczucie i zachowacie delikatność, najprawdopodobniej poczujesz tylko chwilowy dyskomfort.

Co zrobić żeby pierwszy raz nie bolało? Czy pierwszy raz musi boleć? Nasze babki i prababki radziły, by podłożyć pod pośladki poduszkę. Jednak najskuteczniejszą metodą jest po prostu przeprowadzenie pełnej czułości i przyjemności gry wstępnej. Im bardziej kobieta jest podniecona i rozluźniona, tym mniejsze prawdopodobieństwo sprawienia bólu przez partnera. Czy pierwszy raz jest przyjemny? Pamiętajmy, że pierwszy seks to nie tylko penetracja, lecz także pocałunki, pieszczoty i czerpanie radości z bliskości – im więcej, tym lepiej.

13. Jaki powinien być pierwszy raz? Jaka pozycja na pierwszy raz?

Jaka pozycja na pierwszy raz? Najpopularniejszą pozycją na pierwszy raz jest pozycja misjonarska, podczas której mężczyzna jest na górze, a kobieta na dole. Jednak czy na pewno to najlepsza opcja?

Jaka pozycja na pierwszy raz? Dobrym pomysłem podczas pierwszego zbliżenia może być tzw. pozycja „na jeźdźca”, podczas której partnerka znajduje się na górze, a partner pod nią. Dlaczego? Ponieważ to partnerka nadaje wówczas tempo stosunkowi. Dzięki temu może dostosować ruchy do własnego ciała, a tym samym zmniejszyć ewentualnie odczuwany ból.

14. Pierwszy raz co i jak. Jaki jest pierwszy raz dla chłopaka?

Pierwszy raz co i jak. Jaki jest pierwszy raz dla chłopaka? Pierwszy seks jest emocjonującym doświadczeniem nie tylko dla dziewczyny, lecz i jej partnera. Istnieją cztery fazy stosunku seksualnego, a ich przebieg zależy od wielu czynników.

Jakie są fazy stosunku seksualnego? Czy pierwszy raz jest trudny? Pierwsza faza stosunku seksualnego to podniecenie. U mężczyzn widocznym znakiem podniecenia jest erekcja, która wynika z nagłego dopływu krwi. Następnie partnerzy przechodzą do tak zwanej fazy aktywnej, inaczej plateau, czyli umieszczenia członka w pochwie. U pary zaczyna wzrastać tętno, a oddech staje się płytszy. Faza trzecia to orgazm. Co to jest orgazm? Orgazmem nazywamy serię skurczów, powtarzających się co cztery, pięć sekund i staje się coraz rzadsze, ale intensywniejsze, aż do wytrysku. Po tym następuje ostatnia faza, odprężenie i trwa około dziesięciu minut, podczas których penis wraca do zwykłego stanu.

var block_td_uid_5_63c6742231396 = new tdBlock(); block_td_uid_5_63c6742231396.id = "td_uid_5_63c6742231396"; block_td_uid_5_63c6742231396.atts = '{"limit":"1","sort":"","post_ids":"26911","tag_slug":"","autors_id":"","installed_post_types":"","category_id":"","category_ids":"","custom_title":"","custom_url":"","show_child_cat":"","sub_cat_ajax":"","ajax_pagination":"","header_color":"","header_text_color":"","ajax_pagination_infinite_stop":"","td_column_number":1,"td_ajax_preloading":"","td_ajax_filter_type":"","td_ajax_filter_ids":"","td_filter_default_txt":"Wszystko","color_preset":"","border_top":"","class":"td_uid_5_63c6742231396_rand","el_class":"","offset":"","css":"","tdc_css":"","tdc_css_class":"td_uid_5_63c6742231396_rand","tdc_css_class_style":"td_uid_5_63c6742231396_rand_style","live_filter":"","live_filter_cur_post_id":"","live_filter_cur_post_author":"","block_template_id":""}'; block_td_uid_5_63c6742231396.td_column_number = "1"; block_td_uid_5_63c6742231396.block_type = "td_block_13"; block_td_uid_5_63c6742231396.post_count = "1"; block_td_uid_5_63c6742231396.found_posts = "1"; block_td_uid_5_63c6742231396.header_color = ""; block_td_uid_5_63c6742231396.ajax_pagination_infinite_stop = ""; block_td_uid_5_63c6742231396.max_num_pages = "1"; tdBlocksArray.push(block_td_uid_5_63c6742231396);

sapioseksualizm

Sapioseksualizm – zyskuje na popularności. Co to jest?

Marzena Siarkiewicz - 23 sierpnia 2018

0

Jak udawać orgazm? Pamiętaj, że osiągnięcie orgazmu w żaden sposób nie świadczy o twojej wartości jako kobiety i kochanki. Nie warto też udawać orgazmu, by sprawić przyjemność swojemu partnerowi. Jeśli brakuje mu umiejętności, nie wyśmiewaj go, lecz zaproponuj, że spróbujecie czegoś nowego. Możesz też powiedzieć, co sprawia ci szczególną przyjemność i poprosić, by zwrócił na to większą uwagę. Związek opiera się na zaufaniu i zrozumieniu, a to niemożliwe do osiągnięcia bez szczerych rozmów, także o problemach i wątpliwościach. Jeśli raz zaczniesz kłamać i oszukiwać, twój partner będzie pozostawał w przekonaniu, że wszystko jest okej, a w tobie będzie narastało poczucie niespełnienia i frustracji. Uniknij tej pułapki!

15. Ile trwa pierwszy raz zapytaj? Ile trwa pierwszy raz prawiczka?

Ile trwa pierwszy raz zapytaj? Ile trwa pierwszy raz prawiczka? Średnia długość stosunku seksualnego przeciętnego Polaka, liczona od rozpoczęcia gry wstępnej, to dwadzieścia osiem minut, a od momentu wprowadzenia penisa do pochwy – trzynaście.

Ile trwa pierwszy raz prawiczka? Na pewno nie powinien sugerować się statystykami i uprawiać seksu z zegarkiem w ręku. Bez względu na to, czy jego pierwszy stosunek potrwa dziesięć, czy dwadzieścia minut, najważniejsze, żeby razem z partnerką czuli się usatysfakcjonowani, a nie spełniali czyjeś oczekiwania.

16. Czy pierwszy raz chłopaka boli?

Czy pierwszy raz chłopaka boli? Czy pierwszy raz jest trudny? To rzadkie, ale zdarza się, że przy pierwszym stosunku seksualnym chłopak może odczuwać ból. Zwykle jest to wynik jego braku umiejętności, niedostatecznego nawilżenia pochwy partnerki, jednak czasem powodem są kłopoty anatomiczne.

Co to jest stulejka?

Co to jest stulejka? Stulejką nazywamy defekt anatomiczny penisa, który polega na zwężeniu napletka, przez co jego zsunięcie się z żołędzi staje się niemożliwe, a stosunkom płciowym towarzyszy ból. Kto może mieć stulejkę? Z problemem stulejki borykają się mężczyźni bez względu na wiek, dotyka on nawet małych chłopców. Na szczęście nie istnieją ograniczenia, jeśli chodzi o moment, w jakim można wykonać zabieg.

Jak usunąć stulejkę domowymi sposobami? Usunięciem stulejki zajmuje się urolog i to do niego powinno się zwrócić, gdy tylko zaczynają się problemy. Specjalista doradzi, czy konieczne będzie wykonanie prostego zabiegu, czy wystarczą specjalne maści i regularna higiena intymna. Nie wolno usuwać jej na własną rękę bez konsultacji z lekarzem, ponieważ skutki mogą być opłakane. Prosty zabieg chirurgiczny, za pomocą którego można wyleczyć stulejkę, polega na poszerzeniu napletka tak, by umożliwić zsuwanie się żołędzia, lub całkowitym usunięciu, czyli obrzezaniu. Następnie przez dwa tygodnie należy nosić opatrunek oraz utrzymywać penis w pozycji pionowej (skierowany do góry), ponieważ to przyspiesza gojenie. Jeśli po dwóch tygodniach penis wciąż jest nadwrażliwy, warto sięgnąć po łagodzące maści.

Nie wolno zaniedbywać problemów ze stulejką, czy to z powodu wstydu, czy lenistwa. Do czego prowadzi stulejka? Pod napletkiem dochodzi do stanów zapalnych z powodu zalegania nabłonka, łoju, nasienia i resztek moczu. To skutkuje zapaleniem cewki moczowej, ciężkim uszkodzeniem nerek, infekcjami nasienia, a w konsekwencji niepłodnością oraz rakiem prącia.

var block_td_uid_6_63c6742231d3f = new tdBlock(); block_td_uid_6_63c6742231d3f.id = "td_uid_6_63c6742231d3f"; block_td_uid_6_63c6742231d3f.atts = '{"limit":"1","sort":"","post_ids":"40059","tag_slug":"","autors_id":"","installed_post_types":"","category_id":"","category_ids":"","custom_title":"","custom_url":"","show_child_cat":"","sub_cat_ajax":"","ajax_pagination":"","header_color":"","header_text_color":"","ajax_pagination_infinite_stop":"","td_column_number":1,"td_ajax_preloading":"","td_ajax_filter_type":"","td_ajax_filter_ids":"","td_filter_default_txt":"Wszystko","color_preset":"","border_top":"","class":"td_uid_6_63c6742231d3f_rand","el_class":"","offset":"","css":"","tdc_css":"","tdc_css_class":"td_uid_6_63c6742231d3f_rand","tdc_css_class_style":"td_uid_6_63c6742231d3f_rand_style","live_filter":"","live_filter_cur_post_id":"","live_filter_cur_post_author":"","block_template_id":""}'; block_td_uid_6_63c6742231d3f.td_column_number = "1"; block_td_uid_6_63c6742231d3f.block_type = "td_block_13"; block_td_uid_6_63c6742231d3f.post_count = "1"; block_td_uid_6_63c6742231d3f.found_posts = "1"; block_td_uid_6_63c6742231d3f.header_color = ""; block_td_uid_6_63c6742231d3f.ajax_pagination_infinite_stop = ""; block_td_uid_6_63c6742231d3f.max_num_pages = "1"; tdBlocksArray.push(block_td_uid_6_63c6742231d3f);

jak wygląda badanie ginekologiczne

Jak wygląda badanie ginekologiczne? Krok po kroku

Aleksandra Warchoł - 30 listopada 2018

0

Co to jest stulejka? Stulejka nie tylko szkodzi mężczyźnie, powodując ból podczas stosunków seksualnych lub całkowicie je uniemożliwiając. Mężczyzna, który nie dba o swoje zdrowie seksualne, naraża również swoją partnerkę. Czym grozi seks z osobą ze stulejką? Między innymi nawracającym zapaleniem dróg moczowych i narządów intymnych, co prowadzi nawet do raka szyjki macicy!

17. Kiedy pierwszy raz do ginekologa?

W jakim wieku pierwszy raz do ginekologa? Kiedy pierwszy raz do ginekologa? Jeśli młoda dziewczyna nie cierpi na zaburzenia miesiączki albo problemy z układem płciowym, nie ma potrzeby, by odwiedzała ginekologa. Jednak kiedy decyduje się rozpocząć życie seksualne, wizyta jest konieczna.

Po co iść do ginekologa? Jak wybrać ginekologa? Popularna opinia głosi, że lepszymi ginekologami są mężczyźni, ponieważ delikatniej obchodzą się z pacjentkami. To nieprawda. Stosunek lekarza do pacjenta wynika z jego kultury osobistej, empatii i taktu, a nie płci. Dlatego nie ma potrzeby wybierania ginekologa zamiast ginekolożki, jeżeli znasz dobrą i polecaną panią doktor lub zwyczajnie wstydzisz się rozbierać przed obcym mężczyzną. Pierwsza wizyta u ginekologa wiąże się z wystarczającym stresem, nie warto dokładać go sobie z powodu stereotypów bez pokrycia w rzeczywistości.

Kiedy pierwszy raz do ginekologa? Najważniejsze, żebyś czuła się komfortowo i mogła bez skrępowania wyjaśnić powód swojej wizyty. Nie wahaj się zadawać nawet tych pytań, które wydają ci się niezbyt mądre lub naiwne.

18. Gdzie uprawialiście swój pierwszy raz? Gdzie uprawiać pierwszy raz?

Gdzie uprawiać pierwszy raz? Pamiętaj, że pierwszy stosunek powinien odbyć się w możliwe jak najbardziej komfortowych i przyjaznych warunkach. Dlatego odpuść sobie seks podczas imprezy, w sypialni rodziców gospodarza.

Taka sytuacja jest krępująca nie tylko dla zakochanych, ale pozostałych uczestników zabawy i może być powodem niewybrednych żartów. Sama świadomość, że za ścianą znajdują się inni ludzie, może cię poważnie zestresować. Pierwszy raz powinien odbyć się w czystym łóżku i z kochaną lub przynajmniej zaufaną osobą, a nie w toalecie klubu lub ławce w parku.

Pierwszy raz w samochodzie? To także ryzykowna opcja. Seks w miejscach publicznych w Polsce jest nielegalny i podlega karze nawet pięciuset złotych grzywny. Jeśli jesteś nieletnia, za uprawianie seksu w samochodzie grozi ci nie tylko poważne uszczuplenie kieszonkowego. Pomyśl, jak zareagują rodzice, kiedy zadzwoni do nich policjant, żeby odebrali cię z posterunku, bo przyłapano cię na seksie w miejscu publicznym. Nie chciałabym być wtedy w twojej skórze!

Jesteście nastolatkami, a wasi rodzice nie mają w zwyczaju zostawiać wolnego domu na weekend? Może dobrym wyjściem jest działka, na którą dziadkowie jeżdżą raz w miesiącu albo co drugi weekend? Lub ktoś zaufany zostawi was na kilka godzin w swoim pustym mieszkaniu? Pamiętaj, że musicie czuć się absolutnie komfortowo i mieć pewność, że nikt nie wkroczy w kulminacyjnym momencie.

19.Nie szukaj inspiracji w filmach porno.

Jaka pozycja na pierwszy raz? Czy pierwszy raz jest trudny? Nie zapomnij, że pierwszy raz to nie jest najlepszy moment, by realizować fantazje z filmów pornograficznych. I przede wszystkim – że takie filmy mają niewiele wspólnego z rzeczywistością.

var block_td_uid_7_63c6742232445 = new tdBlock(); block_td_uid_7_63c6742232445.id = "td_uid_7_63c6742232445"; block_td_uid_7_63c6742232445.atts = '{"limit":"1","sort":"","post_ids":"40293","tag_slug":"","autors_id":"","installed_post_types":"","category_id":"","category_ids":"","custom_title":"","custom_url":"","show_child_cat":"","sub_cat_ajax":"","ajax_pagination":"","header_color":"","header_text_color":"","ajax_pagination_infinite_stop":"","td_column_number":1,"td_ajax_preloading":"","td_ajax_filter_type":"","td_ajax_filter_ids":"","td_filter_default_txt":"Wszystko","color_preset":"","border_top":"","class":"td_uid_7_63c6742232445_rand","el_class":"","offset":"","css":"","tdc_css":"","tdc_css_class":"td_uid_7_63c6742232445_rand","tdc_css_class_style":"td_uid_7_63c6742232445_rand_style","live_filter":"","live_filter_cur_post_id":"","live_filter_cur_post_author":"","block_template_id":""}'; block_td_uid_7_63c6742232445.td_column_number = "1"; block_td_uid_7_63c6742232445.block_type = "td_block_13"; block_td_uid_7_63c6742232445.post_count = "1"; block_td_uid_7_63c6742232445.found_posts = "1"; block_td_uid_7_63c6742232445.header_color = ""; block_td_uid_7_63c6742232445.ajax_pagination_infinite_stop = ""; block_td_uid_7_63c6742232445.max_num_pages = "1"; tdBlocksArray.push(block_td_uid_7_63c6742232445);

Brak ochoty na współżycie

Brak ochoty na współżycie. Co robić? Przyczyny i leczenie

Barbara Ruppel - 3 grudnia 2018

0

Czy znasz powiedzenie: „telewizja kłamie”? Tak samo jest z filmami pornograficznymi. Aktorzy przed rozpoczęciem filmowania zażywają spore ilości viagry, są odpowiednio charakteryzowani, uczą się na pamięć kwestii i mają przerwy między scenami. Zamiast planować, jakie pozycje „Kamasutry” przerobisz z partnerką podczas pierwszego razu, zapytaj, na co miałaby ochotę i co lubi.

Pamiętaj, że nikomu nie musicie nic udowadniać ani opowiadać o swoim życiu seksualnym. A jeśli chcecie podzielić się wątpliwościami lub wrażeniami, porozmawiajcie z zaufanymi osobami. Życie seksualne jest waszą prywatną sprawą, jak długo odbywa się za zgodą i zadowoleniem obu stron. Jeśli koleżanki lub koledzy opowiadają cuda o swoich przygodach seksualnych albo miejscach, w których spotykali się na schadzki, podejdź do tych opowieści z przymrużeniem oka.

20. Czy pierwszy raz jest trudny? Idealny pierwszy raz.

Idealny pierwszy raz. Pamiętaj, że nie istnieje recepta na idealny pierwszy raz. Zamiast zastanawiać się, czy na pewno wszystko robicie zgodnie z planem, skupcie się na tym, by sprawić sobie jak najwięcej przyjemności.

var block_td_uid_8_63c6742232ccc = new tdBlock(); block_td_uid_8_63c6742232ccc.id = "td_uid_8_63c6742232ccc"; block_td_uid_8_63c6742232ccc.atts = '{"limit":"1","sort":"","post_ids":"39699","tag_slug":"","autors_id":"","installed_post_types":"","category_id":"","category_ids":"","custom_title":"","custom_url":"","show_child_cat":"","sub_cat_ajax":"","ajax_pagination":"","header_color":"","header_text_color":"","ajax_pagination_infinite_stop":"","td_column_number":1,"td_ajax_preloading":"","td_ajax_filter_type":"","td_ajax_filter_ids":"","td_filter_default_txt":"Wszystko","color_preset":"","border_top":"","class":"td_uid_8_63c6742232ccc_rand","el_class":"","offset":"","css":"","tdc_css":"","tdc_css_class":"td_uid_8_63c6742232ccc_rand","tdc_css_class_style":"td_uid_8_63c6742232ccc_rand_style","live_filter":"","live_filter_cur_post_id":"","live_filter_cur_post_author":"","block_template_id":""}'; block_td_uid_8_63c6742232ccc.td_column_number = "1"; block_td_uid_8_63c6742232ccc.block_type = "td_block_13"; block_td_uid_8_63c6742232ccc.post_count = "1"; block_td_uid_8_63c6742232ccc.found_posts = "1"; block_td_uid_8_63c6742232ccc.header_color = ""; block_td_uid_8_63c6742232ccc.ajax_pagination_infinite_stop = ""; block_td_uid_8_63c6742232ccc.max_num_pages = "1"; tdBlocksArray.push(block_td_uid_8_63c6742232ccc);

Higiena intymna

Higiena intymna: jak zadbać o swoje delikatne miejsca?

Redakcja Lelum.pl - Nowoczesne Kobiety - 29 listopada 2018

0

Pamiętaj, że pierwszy raz wpłynie na wszystkie twoje przyszłe związki i życie seksualne. Dlatego warto zadbać, by przebiegał w atmosferze czułości, zaufania i bezpieczeństwa. Nie wahaj się odmówić, jeśli nie jesteś przekonana, że trafiłaś na właściwą osobę. Seks ma być przyjemnym doznaniem dla obojga partnerów, a nie nagrodą, walutą lub sposobem na udowodnienie przywiązania.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Pierwszy raz: 20 porad by pierwszy seks nie był klapą

Pamiętaj, że pierwszy raz należy przeżyć z osobą, którą darzysz sympatią i zaufaniem.

Pierwszy raz: 20 porad by pierwszy seks nie był klapą

Im większą ilością pieszczot i czułości obdarzycie się, zanim dojdzie do pełnego zbliżenia, tym łatwiej będzie wam znieść ewentualny ból i dyskomfort.

Pierwszy raz: 20 porad by pierwszy seks nie był klapą

Eksperymenty z miejscami i pozycjami lepiej zostawić na później…

Pierwszy raz: 20 porad by pierwszy seks nie był klapą

Seks w miejscu publicznym może skończyć się wizytą na komisariacie policji.

Pierwszy raz: 20 porad by pierwszy seks nie był klapą

ZOBACZ RÓWNIEŻ

  1. Jak się ubrać na komunię? 20 sprawdzonych porad
  2. Znaki zodiaku mężczyzn. Jakich ich w sobie rozkochać? Co ich kręci?
  3. Wieczór panieński: Wrocław oferuje mnóstwo opcji

źródła: pl.wikipedia.org, „SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie” Anja Rubik, parenting.pl, poradnikzdrowie.pl, portal.abczdrowie.pl, medme.pl, kobieta.onet.pl, polki.pl